Junghans Meister Chronoscope

  • Tu je sľúbená recenzia. Boli sme minulý víkend s manželkou v Paríži. Keďže som predal svoje Rolex Explorer, mal som istú sumičku, ktorú som chcel venovať kúpe nových hodiniek. Jedny som už dávno chcel a objednal u Esqueleta (Airman 18), ale chcel som aj elegantnejšie hodinky - aj keď nevodotesné (čo ma zvyčajne vie vždy odradiť). Vždy som slintal pri listovaní katalógov od Junghansu a Nomosu, ale nikdy som nemal možnosť si ich modely vyskúšať. Nemecká firma Wempe má v Paríži pobočku a majú slušný výber značiek (PP, Rolex, Panerai, AP, Cartier, Junghans, Nomos...). Váhal som, ale manželka ma podnietila do hodinárskeho ošiaľu. Po obede v malinkej echt japonskej reštike sme teda namierili do štvrti Madeleine. Bál som sa, že sa budú pozerať na mňa zvysoka, lebo som mal oblečenú starú mikinu a ošúchané nohavice, ale nie... zazvonil som, ujo predavač nám prišiel otvoriť a privítal nás s úsmevom. Mohol som si vyskúšať všetky hodinky, čo som chcel (aj od L&S, mňam), ale výber mal byť medzi Nomos Ludwig, Junghans Max Bill (s číslicami) a Meister Chronoscope.

    Všetky mali niečo do seba, ale keď mi predavač dal na ruku tie Meister Chrono, dostal som šok. Majú proste obrovskú charizmu (kokos, uvedomujem si, že hovorím o hodinkách, že majú charizmu...). Obával som sa, že mi budú veľké (40,7mm) a že budú príliš hrubé, ale nie. Nožičky splývajú s vypuklým sklíčkom a hodinky s remeňom perfektne obopínajú ruku. A hrubé sú - pomerne -, ale zabárajú sa do zápästia. Vyhĺbené subciferníky sú proste úžasné. Remeň z konskej kože je veľmi pohodlný a je hnedej farby s baklažánovými odtieňmi (21mm).

    Strojček je v podstate ozdobený Valjoux 7750 (modrené skrutôčky, Ženevské pruhy, gravírovaný rotor), takže nič moc (aj keď je celkom pekný), ale nešlo mi o mechanizmus - stačí mi spoľahlivý kaliber.

    Ako vidíte som veľmi spokojný s týmito novými hodinkami. Prikladám nejaké fotky horšej kvality, ale snáď ujdú.




    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • Myslim ze niet co dodat, hodinky genialne, sedia ti perfektne! :amen:
    A chvalim aj polovicku, taka podpora, to sa len tak nevidi, mna ta moja skor naopak kroti... :/
    Inac celkom by ma zaujimalo, preco chrono?? Chcel si ich planovane, alebo bolo rozhodnute az ked preskocila iskra? :)

  • Díky Mišo. Polovička vie, že hospodárim opatrne. Preto ma podporuje, keď vie, že váham, či si kúpiť alebo nie ;) Vie vlastne, že to nebude blbosť.

    Chrono som si vybral čisto z estetického dôvodu - kvôli tým subciferníkom. Pridávajú podľa mňa na originalite týchto hodiniek.

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • ako je to s odolnostou toho sklicka? je to tvrdeny plast s ochrannou vrstvou - mas tam uz nejake oderky? tukol si ich?
    Inak vyzeraju paradne. Keby boli 44 boli by idealnejsie ale to by ich asi chcelo skusit:)

  • Gratulujem, toto sú rozhodne zaujímavé hodinky. Moj koncernový šéf ich má už nejakú dobu. Veľmi sa mu hodia. Na druhej strane je to dôvod, prečo si ich skôr spájam so staršou osobou, lebo on je starý pán :o)

  • chlapci chlapci, toto je predsa vlakno z roku 2012 :) vivien ich uz urcite davno predal :mrgreen:

    no a co sa tyka sklicka, skoro urcite je z akrylu (plast). sam mam 34mm model Max Bill a sklicko je aj po par rokoch bez prelestenia stale pekne.

  • jankoxxx
    dakujem za informaciu o sklicku. Viem ze je vlakno z roku 2012 a aj keby ich predal mozno by vedel povedat nieco o skle. Zaujimalo ma to tak som dal otazku priamo sem. snad som tym neprebudil Titanov :)

  • ja som skor narazal na culexovu gratulaciu k hodinkam ktore vivien uz davno nema :)

    ono musis ratat s tym ze to sklicko sa ti poskriabe, ale naozaj to neni take hrozne. da sa to lahko prelestit a v pripade vymeny zaplatis do 40-100 eur (moj hruby odhad!). zafirove sklicko s takymto klenutim by vyslo minimalne na 300 Eur!!