Ktore potapky vybrat?

  • Ahojte, uz dlhsiu dobu hladam diversky na kazdodenne nosenie + plavanie, snorchlovanie.
    Momentalne sa rozhodujem medzi 3 modelmi. Vsetky modely su osadene automatickym strojcekom.
    Viacmenej uz mam vybrate, ale zaujimali by ma Vase postrehy a doporucenia, pre ktore by ste sa rozhodli, pripadne z akeho dovodu.

    dakujem za komentare

    Certina DS action WR 200m 43mm

    Tissot PRS 516 WR 100mm 41mm

    Longines Hydroconquest WR 300m 41mm

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Odhliadnuc od prestize jednotlivych znaciek a ceny (rozdiel v cenach je niekolko stovak). Ktore a preco? ;)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • hlavne treba pozriet normalne fotky, tieto oficialne sterilne, to ja jak namiesto p.... kukat baby v ucebnici anatomie... :0
    za mna Certiny rozhodne nie, Tssoty sa mi vidia univerzalne a fajn, no Longiny budu asi niekde inde. To uz vidno z realnych fotiek ze su to kvalitne hodinky, nielen spracovanim, ale aj rozlozenim materialu, farebne a proporciami vsetkeho to pekne ladi. :) Jedine co mi na nich trochu vadi, su tie gulicky, keby tam neboli a dali radsej poriadnejsie palickove indexy, bolo by to eno tutti frutti ;)
    Som zvedavy ktore mas vybrate, uz sa tesim na tvoje zive fotky :super:
    naj sa mi pacia na gume :) http://www.watchtalkforums.info/forums/longines-forum/31044.htm

  • Preco nie Certiny? Mam spadnute prave na Certiny. Bol som si ich pozriet v Ausite a na to ake su velke mi sadli ako rit na serbel. Lumi je pekna modra + na lunete je v 1/4 tiez lumi svietiaca na modro.
    Cele puzdro je pekne brusene zo vsetkych stran. Kvalita imho vynikajuca, spracovanie a funkcia lunety dokonala ked porovnam napr. so steinhart ocean.
    Nemam rad lestene casti na hodinkach, preto sa prikladam k certinam. Na tissote mi trochu vadi, ze nemaju skrukovatelnu korunku a viecko nie je na zavit, len nalisovane + su boky hodiniek lestene do zrkadla, takze mi vadi ten "blink" efekt. Na longinoch mi zas trochu vadia tie velke cisla. Uvedomujem si ze Longiny su ina liga, ale stale mam trochu pochybnosti + cena.
    Mate niekto skusenosti s lisovanym dnom na hodinkach?

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • zo vsetkeho co tu je,sa mi pozdava najviac ta misova verzia
    ale z tvojho vyberu by som siel tiez do longines,lestene puzdro mam na mojich diveroch a nejako mi to neprekaza
    ten tissot z mojho pohladu nema pekne rucicky a je taky nejaky ponury,chyba mu trosku smrncu
    vyber cisto z estetickeho hladiska

  • Ja by som asi volil poradie:

    1, Longines (značka a klasickejší tvar púzdra, ako celok mi prídu trochu viac vyvážené ako Certina)
    2, Certina (tiež sú pekné, takže ťažká voľba, no nejde o tak zvučnú značku ako Longines. Keď však cena zohráva dôležitú úlohu, tak nie je o čom :) )
    3, Tissot (napáčia sa mi - subjektívny názor, ako celý tento príspevok :mrgreen: )

  • Ja som tam pozeral tie cierne. Bol som velmi prekvapeny hmotnostou hodiniek na tahu. Cakal by som aspon 2nasobnu hmotnost. V rovnakom vyhotoveni robia aj sivu verziu, ta je vyrobena z titanu ;)

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Dakujem za link. Zial budem musiet asi siahnut po niecom lacnejsom alebo chvilu pockat. Ako na potvoru sa mi pokazilo auto a oprava nebude lacna. Dalsi dovod nekupovat v buducnosti zabozruta!
    Inak mal som v plane kupit tu:
    http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/1025_L…quest_L36424566
    Pocas tohto weekendu maju 15% zlavy pre FB fans.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

    Edited once, last by misoo (April 23, 2014 at 9:06 PM).

  • Jedny CERTINY mám... takže moja voľba by bola CERTINA aj keď LONGINES je ako značka vyššie,
    avšak neviem im prísť chuť kvôli korunke a jej ochrane - príde mi na tých hodinkách nevyvážene
    a to kazí celkový dojem z hodiniek...

  • Dakujem Misoo. Po 40k km a 4 rokoch mi odisla spojka ?!? S tym autom takmer nejazdim kedze mam aj firemne. V zapchach takmer nejazdim, do kopca minimalne, nerozbieham sa ako blondina a lamela si odide po 4 rokoch... Opravit, predat a kupit poriadne cibule :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • dost zla bilancia veru... octavia ktoru som predal mala cez 100k ked sa v zime sem tam ozvala spojka...
    Ale aby som to tu neplevelil OT, prosim moderatora o LOCK, pripadne zmazanie topicu.

    Dakujem vsetkym za uzitocne postrehy a rady, verim ze onedlho sa budem mat cim pochvalit ;)

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...