EpsteinBarr's casomery

  • Zatial sa nikto neprezentoval svojimi hodinkami, tak to skusim otvorit a postupne tu prihodim par fotiek.
    Za fotky sa vopred vlastne ospravedlnujem. Fotim casto, fotim vela a fotim rad. Milujem fotograficku techniku. Co ale neznamena, ze mam danost pre peknu fotografiu...

    Uz dlhsiu dobu denne nosim Stowa Seatime. Tieto hodinky som si proste zalubil.

  • Tissot PRC 200 s mojim oblubenym modrym pozadim.

    Casio G-Shock. Co tieto uz prezili je niekedy na neuverenie. Ale je to tak :mrgreen:

    A moja kupa v Turecku, v hotelovom zlatnictve. Predajca nevahal a ten isty model, ale na kaucuku hodil do bazena, aby som sa presvedcil, ze su vodotesne... A podla mna aj pekne...
    Maju par celkom fajn modelov, ale samozrejme vsetko quartz.

  • mas moc peknu zbierku, nie je ti niekedy luto, ze tie zvysne hodinky nenosis?
    odkedy som si kupil svoje Citizeny, nosim iba tie - na keramicke hodinky z kolekcie mercedesu som trosku zanevrel a kedze mi to bolo aj celkom luto, tak som ich skratil a dal otcovi nech ich nosi :D

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • esqueleto:
    Steinhart Apollon boli pekne, nevravim, ze nie. Akurat na fotke posobili "inak". Kvalita remienka proste bezkonkurencna, 100% spokojnost. Ale nieco mi na nich nesedelo. Ale jeden kamarat sa im neskutocne potesil. Inak, rezevu natahu som nemeral, ale mal som pocit ze idu a idu a idu :) nekonecne.

    cretino:
    U mna sa o nejakej zbierke hovorit neda. Este prihodim moje stare Roamer, ktore mam asi 15 rokov. A Primky, tie uz budu mat hadam 30... Par kusov sa u mna vystriedalo, ale caro "skutocnych" hodiniek som objavil relativne nedavno - pozri do sekcie predaj, tam mam dalsie dva kusy. A ony nestoja...tocia sa vo windery (ake i/y sa tam pise?) ;) Napriklad mam obdobie, kedy tyzden z ruky nezlozim Laco. Potom dostanem chut na Certiny atd... ;)

  • Seiko Ananta sa daju kupit u AD v Prahe. Co bolo zaujimave, odmietli ich poslat obchodu, ktory maju uvedeny v zozname ako ich predajcu v Kosiciach. Musel som objednat priamo u AD. Ale inak ochota, zaslanie atd. uplne super. Tie hodinky, to je skutocne kus kvalitnej japonskej prace. Na ruku padnu ako by ich robili cielene pre mna. Hodinky su tazke, neskutocne, ale neskutocne kvalitny tah. Oproti MM300 o par tried lepsi.

    MM300 je uz ine kafe, kedze ide o hodinky urcene pre japonsky trh (japan domestic market). V Seiko France ich nemali, okrem toho komunikacia s francuzmi je celkom zabavna. Len sa treba pripravit na to, ze oni maju stale cas. Bola moznost objednat z Japonska, ktoru som uz bol pripraveny vyuzit. Ale prave vtedy som dostal mail z Pariza, ci este mam zaujem. Vo stvrtok som poslal platbu a v pondelok na obed som ich drzal v ruke!!! Pri objednavke z higuchi, vraj su na postovej colnici uz do 48 hodin, takze pred japoncami vseobecne klobuk dole.
    Asi maju pravdu tí, ktorí tvrdia, ze MM300 su ultimatne a definitivne hodinky v danej kategorii...ja sa k tomuto nazoru plne pripajam.

  • "esqueleto" wrote:

    Nádherné sú, škoda že k nám tí japonci neposielajú tie lepšie kúsky :nono:

    to mas pravdu, su fakt nadherne.. :super:

    tiez som si musel minule odkomunikovat cez spravy s predajcom dopravu na Slovensko, standardne posielaju iba do Ameriky, Azie a Australie - asi nejake predpisy firmy Seiko alebo nieco podobneho :nono:

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Uprimne, o Seiko som nikdy v zivote ani "nezavadil". Proste som akurat vedel, ze existuju. Ale musim priznat, ze to bola velka chyba. Urcite, japonska kultura, vnimanie zivota a okolnosti je znacne odlisne od toho nasho. Aj v zmysle technickom a vo vizualnom podani...ale jednoducho niektorymi modelmi mi ucarovali. A nemusi sa prave jednat o tuto cenovu kategoriu. Na yobokies sa daju najst take modifikacie beznych modelov, ze srdce musi zaplesat :) Nikdy by som si to nebol pomyslel.

  • Zial, nepodarilo.
    Na chrono24 ich pravidelne predava jeden chlapik, ktory ich berie od distributora z Japonska. Po priratani cla, dph, dopravy a nejakeho profitu ich predava za 2300e. O nizsej cene sa odmietol bavit.
    Ceny na japonskych weboch nie su urcujuce, kedze tam sa daju ziskat velmi slusne zlavy. Ale zase, po priratani dph a dopravy je to nanic... Davno som sa nestretol s tym, ze dopyt prevysuje ponuku. Ked niekto vie, ze za tebou su v rade dalsi, nic ho nenuti uvazovat o zlave. Takze ja som ich kupil presne za cenu, ktoru ma seiko france na webe. V tejto cene ale uz bola zaratana doprava kurierom.