Poradte zo zachranou Prim

  • Cavte majsty :)
    kedze som zacal pozerat na zapestia ludi 8| ze co nosia na ruke 8| zacinam byt 8| Tak som nasiel aj otcove hodinky PRIM maju asi 40 rokov a chcel by som vas poprosit o radu ako a ci sa daju a kde neako zrenovovat atd. dakujem vam a este jedna vec co vravite na znacku hodiniek CHAIKA to su zase mojej maminy :) dakujem vam velmo moc pekne.

  • Chlapci ti tu dobre radia. ELTON je jedina fima, ktora ti da hodinky do pozadovaneho stavu, ale vsetko je otazka penazi a toho, kolko si ochotny zainvestovat. Ja vlastnim PRIM SPORT I a aj II. Obe v celkom zachovalom stave, no tiez som uvazoval, a vlastne este stale uvazujem nad renovaciou, ale ta cena ma odradza. Sport II vychadzaju na nieco cez 150 euro a SPORT I az na nejakych viac ako 250 euro. Napis do ELTONu, a poziadaj ich o cenovu ponuku. Uvidis, co ti odpisu. Nezabudni pribalit do mailu fotky. Lacnejsi sposob je uz len vyhladat nejakeho sikovneho hodinara, ktory este ma ake take suciastky, mozno by ti vedel pomoct. Popripade kupit niekde na burze podobny typ a poprehadzovat jednotlive diely.

    Tomas

    Breitling Avenger Seawolf Chrono
    Steinhart Ocean One Black
    Marathon GSAR
    Casio GW-9200-1 "Riseman"

    Casio GW-9400-1 "Rangeman"

    Vostok-Europe AN-225 MRIYA
    Prim Sport 1, Prim Sport 2

  • Tie hodinky sú podľa obrázkov dosť v zlom stave, ale zas ani fotky nie sú žiadna sláva. V Eltone si zapýtajú pálku. Idú, dá sa hýbať korunkou, pozeral si, ako to vyzerá so strojčekom? Čo všetko chceš na nich renovovať?

  • Ja som si osobne dal renovovať hodinky v Eltone, dokonca až dva kusy a ako Ti tu všetci píšu, zaplatíš za to dosť veľa peňazí, ak im tam pošleš hodinky oni Ti pošlú cenník čo všetko treba robiť a ty buď potvrdíš, že chceš všetko, čo je tam napísané alebo povyhadzuješ niektoré položky. Čakaj, že to bude trvať pár mesiacov, ak ti budú musieť zasahovať do strojčeka ak nie, tak do mesiaca až mesiaca a pol Ti vedia urobiť také bežné veci.

  • to jany100: co takto zavesit sem zopar fotiek tych tvojich zrenovovanych. Len tak na ukazku, potesenie oka :]

    Breitling Avenger Seawolf Chrono
    Steinhart Ocean One Black
    Marathon GSAR
    Casio GW-9200-1 "Riseman"

    Casio GW-9400-1 "Rangeman"

    Vostok-Europe AN-225 MRIYA
    Prim Sport 1, Prim Sport 2

  • Jany100, krasa.
    Mozem sa opytat, ze preco prave tieto dva modely? Mas k nim nejaky citovy vztah?
    Ja mam PS1 a PS2, a tiez by som ich dal rad do Eltonu, no musim este trochu posetrit. :)

    Breitling Avenger Seawolf Chrono
    Steinhart Ocean One Black
    Marathon GSAR
    Casio GW-9200-1 "Riseman"

    Casio GW-9400-1 "Rangeman"

    Vostok-Europe AN-225 MRIYA
    Prim Sport 1, Prim Sport 2

  • Pozlátené stála renovácia okolo 50€ (vymenili ciferník, korunku, sklíčko, vyleštili a ešte nejaké malé drobnosti) a druhé stáli okolo 130€, tam bol aj zásah do strojčeku a to bola najväčšia položka plus museli nastaviť strojček, takže aj to bolo dosť drahé vzhľadom k cene hodiniek. Možno aj mám cenník od Eltonu na jednotlivé práce, ak by niekto chcel, tak mu to viem poslať na maila.

  • Mne sa doteraz nepodarilo zachrániť moje staré letecké hodinky po dedkovi zn. Helvetia.
    Väčšina hodinárov v Ba iba krútilo hlavou a potom som sa dozvedel, že na staré hodinky sa špecializuje nejaký fachman na Radlinského ul. - oproti Bernoláku. Neviem, či ešte funguje.
    Väčšinou mi povedali, že je problém zohnať súčiastky.
    Už som pátral aj na http://www.ceske-kralovstvi.cz/
    Občas sa tam niečo nájde, ale kto mi to dá dokopy?
    :/

  • To Mr. Zizi, na tvoju otázku je jednoduchá odpoveď, lebo si myslím, že každé hodinky stoja za renováciu, mali svoju minulosť a chcem, aby mali aj svoju budúcnosť :) A presne ako vravíš, keby som mal viacej peňazí, tak už mám vyhliadnuté hodinky, ktoré by zdobili môj watchwinder :)))

    P.S. Tie PS1 a PS2 tíško závidím, PS1 sa mi neskutočne páčia plus Diplomaty, booože tak málo peňazí a tak veľa hodiniek :D

  • Dnes som po 20tich rokoch nasiel moje prve mechanicke hodinky. Vypadava mi z nich korunka :(
    Nenajde sa niekto na Slovensku kto by to mohol vediet opravit aby som nemusel posielat do Eltonu?
    Manzelke sa tak zapacili ze ich chce nosit, povodne som ani nemal v plane ich dat opravit, ale strojcek vyzera ze funguje kedze sekundovka sa rozbehne pri uplnom zaskrutkovani korunky aspon na par sekund.. Keby som vedel vytiahnut strmienok ktorym sa nastavuju, mozno by sa korunka chytila ale nechcem to pokazit viac ako to je.
    Su to take pidipotapky 32mm.

    Images

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Teraz uz vypadava korunka spolu s hriadelom.. Hodinky uz viem nastavit, no nie natiahnut kedze v oboch poziciach sa hodinky nastavuju :(

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Uz som sa informoval v eltone. Povedali ze ak renovovat tak 5k czk, co je dost nato ze navonok vyzeraju ako nove. Ale vraj to opravi kazdy hodinar, tak asi skusim stastie tu v BA. Nepoznate niekoho sikovneho?

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Ja som tuto otazku riesil cca. pred rokom. Pri renovacii sa pocitalo s vymenou ruciciek, ciselnika, korunky, sklicka (plast) dalej s vycistenim a zostelovanim strojceka. V cene mali zapocitane aj montazne prace s pripadnou vymenou suciastok a ozivenie puzdra. Cena od Eltonu bola cca. na 160 € + postovne. Tiez som uvazoval nad zachovanim kalibru a vlozenim do noveho oceloveho puzdra (soliterna vyroba), ale tam sa cena pohybovala na urovni cca. 20 000,- CZK.

    Osobne mi najviac zalezalo na stojceku (kaliber 68). Kedze sa jednalo o detske hodinky (dostal som ich v 2 triede na zakladnej), uvazoval som nad zmenou puzdra, tak aby som ich mohol momentalne nosit. Nakoniec som ich zrenovoval u jedneho hodinara za 15,- € s uplne super vysledkom (vid obrazok nizsie).

    A takto nejak vyzerali hodinky pred renovaciou (nemam original foto, takze foto je z netu). Neboli vsak v takom super stave ako tie na obrazku. Mali pokrivene nozicky, rozbite sklicko, poniceny cifernik a poskodene rucicky.

    Images

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133