• Ja fotim na D60 od kanóónu. Slusna masinka. Sklo mam len jedno EFS 18-135 IS. Kedysi toho bolo viacej, ale malo som vsetok ten ancabel pouzival a tak to slo do sveta. Zena ma kanóón Pawr Šot D10, taky super dovolenkovo vode odolny kompakt, co vyzera jak ponorka ;)

  • a hele, fotaky :)

    posledni asi tak dva roky mam nejcasteji v ruce Fujifilm X-10 - na bezne foceni pro mne idealni, vcetne reportazi z BaselWorldu
    hodinky fotim Nikon D2x, D70, objektivy Sigma 17-70 makro, 18-55 Nikkor, makro mezikrouzky... :)

  • Ja som počul, že tejto kategórii sa nadáva ultra resp. superzoom. Inak keď ten zoom nepoužívaš tak je to taký lepší kompakt čomu zodpovedá aj cena.
    Ak ti môžem poradiť tak za tie peniaze radšej kúp Seiko 5. :)

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • moja otazka z hlbky nevedomosti - ma taketo nieco vyznam, pri dnesnom vykone fotakov v smartfonoch?


    Ak vyrobia smartfon s 30x optickym zoomom a stale sa to bude dat realne pouzit ako telefon, tak nie, ale o takom zatial neviem.

  • ja ti neviem, ked chodis niekam, kde takuto velku obludu nesies so sebou, pouzivas 30x opticky zoom???
    realne si to viem predstavit akurat na plazi niekde, kde by som zoomoval na zenske, pripadne sledoval na tajnasa FKK plaz cez hladacik, aby som neschytal od zeny jednu po gebuli ;) :mrgreen:

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Ja nedam dopustit na "bezzrkadlovku" - velkost cipu ako zrkadlo, velkost tela ako vacsi kompakt, vymenitelne objektivy, kvalita vystupu porovnatelna/vyssia ako lacne zrkadla. Obdobie superzoomov ma uz davno preslo a prichadzam na chut pevnym ohniskam, aj ked niekedy sa ten 3x zoom zide. Taham to so sebou vacsinou ked viem, ze budem fotit. Na momentky pri pive a pod staci mobil, ale kvalita je niekde uplne inde.

  • moja otazka z hlbky nevedomosti - ma taketo nieco vyznam, pri dnesnom vykone fotakov v smartfonoch?

    ja ti neviem, ked chodis niekam, kde takuto velku obludu nesies so sebou, pouzivas 30x opticky zoom???
    realne si to viem predstavit akurat na plazi niekde, kde by som zoomoval na zenske, pripadne sledoval na tajnasa FKK plaz cez hladacik, aby som neschytal od zeny jednu po gebuli ;) :mrgreen:


    Já u ultrazoomu prostor na trhu vidím. Přítulka fotí malým zrcadlem (Nikon D60, D3200) a určitě jí vadí třeba sklo 70-200 2,8
    Prostě to neunese ;)
    Teď se zamilovala do jakési hračky (několika) s optickým zoomem 50x a 60x a přiznám, že když jsem držel v ruce dělo Panasonic, a levnější (cca 300-400 EUR) Nikon a Sony, moc se mi líbily. Prostě na "víkendovou turistiku" a třeba do Zoo (a potom na cokoliv jiného) v podstatě ideál, takže v pořadí šestý foťák do rodiny bude asi o Vánocích, nebo v únoru...
    (ty další jsou Nikon D2x, D60, D3200, AW 110 a F-100, mobily se nepočítají, váha dohromady se stativy, skly, blesky a stojany v desítkách kilogramů....)

  • Kvalita fotiek je u ultrazoomov hlavne pri horších svetelných podmienkach dosť zlá, ale občas sa ten zoom naozaj zíde. V minulosti ma tiež priťahovali, potom prišli zrkadlovky, ale časom som zistil, že fotky sú síce fajn, ale prestal som tak často fotiť, pretože sa mi to nechcelo vsade ťahať. Riešením pre mňa sú kompakty s veľkým čipom (Sony) a docela ma ako mysiak píše zaujali aj kompakty s vymeniteľným objektívom.

    cretino: K ženským na pláži máš dôjsť po vlastných, zoom používaj na krajinky a architektúru, na to sa neoplatí drať si nohy :mrgreen:

  • Ja mam tiez bezzrkadlovku Nikon 1. Uz velmi davno som ju neprevetral,mobil ma 13Mpx a opticku stabilizaciu obrazu. No jedno ma stale skrie. Makro.. si musim kupit objektiv na fotak. Mobil makro nezvlada a potom si nemam ako fotit moje milovane..(hodinky) :D