• cretino: no kamoska, ktora byva oproti nebola nadsena, ked videla tuto fotku :D

    mišo: vsak si pribliz fotku, ked neveris :mrgreen:

    ..ale inac trocha som rozmyslal ci vyuzijem takyto zoom, ale je to pecka! zachytim vela vzdialenych objektov, sem tam ked sa nudim tak sfotim aj ludi, ktori netusia, ze ich snimam ( :rouge: )....ma to 18 opticky zoom + 5 digitalny, ale ten nepouzivam

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • tak tomu vravim zabavka.
    ja som zacal dost konzumne fotit odkedy som zacal nosit mobil s fotakom, predsalen je vzdy poruke. taka N97 foti velmi dobre na mobil (ked uz na nic ine dobra nie je)
    ale vazne fotenie zacina az so zrkadlovkou nikon, zatial len D3000 ale uz teraz sa tesim hlavne tomu ze aj pri slabych svetelnych podmienkach ide spravit pomerne kvalitne fotky. :]

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • Mame doma tri rozne fotoaparaty Olympus, ale ja skoro vsetky svoje fotky robim s BlackBerry, ktore mam stale pri sebe :] Nechce sa mi nosit fotak :rouge:

  • "tribec00" wrote:

    Mame doma tri rozne fotoaparaty Olympus, ale ja skoro vsetky svoje fotky robim s BlackBerry, ktore mam stale pri sebe :] Nechce sa mi nosit fotak :rouge:


    ktory BB dobre foti? :)

  • Spravna odpoved. Avsak na zakladne zdokumentovanie staci. Fotim BB vsade, lebo ho mam stale poruke: na pesej turistike, cyklistike, dovolenkach, sluzobnych cestach, len tak doma a v zahrade atd. Niekedy ma ale mrzi, ze nemam svoje fotky kvalitnejsie.

    Uvazujem vsak nad velkou zmenou: mame doma starsi teleobjektiv spolu s klasickym analogovym fotakom Canon (aj stativ). Chcem k teleobjektivu prikupit kvalitny digitalny fotak a zacat robit ozajstne fotky. A potom mozno vyfotim aj nejake hodinky :) Co vy na to?

  • "tribec00" wrote:

    Spravna odpoved. Avsak na zakladne zdokumentovanie staci. Fotim BB vsade, lebo ho mam stale poruke: na pesej turistike, cyklistike, dovolenkach, sluzobnych cestach, len tak doma a v zahrade atd. Niekedy ma ale mrzi, ze nemam svoje fotky kvalitnejsie.

    Uvazujem vsak nad velkou zmenou: mame doma starsi teleobjektiv spolu s klasickym analogovym fotakom Canon (aj stativ). Chcem k teleobjektivu prikupit kvalitny digitalny fotak a zacat robit ozajstne fotky. A potom mozno vyfotim aj nejake hodinky :) Co vy na to?

    potom si daj pozor na to aby si mal ten objektiv kompatibilny s tym fotakom. novsie zrkadlovky nemaju zabudovany motorcek zaostrovania, ten byva v samotnych objektivoch, ktore su vdaka tomu drahsie. Takze na tvoj starsi teleobjektiv pozeraj aj starsie telo.

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • Vindo: ty si tiez z KVP?

    Ja fotim s Canon 5D Mark II. 24-70, 70-200, 100 macro, 50... Take tie objektivy s cervenym kruzkom :)
    A potom s ajfonom niekedy, ked vidim peknu kocku z auta...na jaaaa :)

  • "EpsteinBarr" wrote:

    Vindo: ty si tiez z KVP?

    som som...aaa nebodaj aj ty...dame hodinkovy pokec v bowlingu? :D

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • Dnes som kupil velitelke pod strom Fuji X10. Novy model uz ma vymeneny cip a nema problem s "orb efektom" pri foteni odrazov svetla a pod. Objektiv ma skvelu svetelnost, slusna velkost senzora, magneziove telo, zapinanie pootocenim objektivu, priehladovy hladacik...parada.
    Ak manzelka sem tam pozicia, konecne sa nebudem musiet vlacit s 2kilovou taskou so zrkadlovkou ;)
    V hre bol este Sony RX100, ale ten uz bol kapanek drahsi. Mozno Sony neskor nahradi moju zrkadlovku, ak sa mi osvedci fotenie kompaktom.

    Snad sa mi vecer, ked junior zalahne podari spavit par vycvakov este pred tym ako pride Jezisko ;). Velmi som zvedavy ako foti makro.
    S objektivom, ktory mam momentalne na zrkadlovke sa to velmi neda. Skusal som fotit aj s otocenym objektivom, ale to uz je skor na super makro...

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...