• No mozno som nasiel rozumnejsie riesenie... bude to v TN ale iny hodinar ( dufam ze vsetko dobre dopadne)

  • Hodinky presli testom do 100m/10atm ... na analogovom pristroji za 2,70 eura... seriozny pristup a seriozna cena.
    ten pan sa zaobera vyrobou hodiniek a mali sme zaujimavu debatu.
    Vyrabaju Tourbillon za 5000 eur, co je naozaj lacne ak niekto chce tuto komplikaciu mat.

    • Official Post
    "michalko82" wrote:

    Hodinky presli testom do 100m/10atm ... na analogovom pristroji za 2,70 eura... seriozny pristup a seriozna cena.
    ten pan sa zaobera vyrobou hodiniek a mali sme zaujimavu debatu.
    Vyrabaju Tourbillon za 5000 eur, co je naozaj lacne ak niekto chce tuto komplikaciu mat.

    Ktorého teraz myslíš??

  • Páni, naozaj sa velmi ťažko určuje cena cez telefón. Nedávno som robil kompletku( vým. batérie, ultrazvuk, vým. tesnení, utesnenie a tlaková skúška) na Festinách. Ako ste spomínali, zdá sa Vám vela cena 15€. V tomto prípade, stáli len tesnenia 12€. Za 3€ sa to naozaj nikomu neoplatí robiť, zaplatiť daň z toho, a navyše počúvať ešte aj hundranie zákazníka. Já do toho vidím a niekedy sa tá robota vôbec neoplatí.

  • 100m test je nic, naozaj sa divim ze skoro na celom slovensku nie je tester do 300m.
    Moje 100m testom presli tak som ich nechcel dat otvarat lebo lepsie je ich otvarat cim menej... pokial sa nedaju potom otestovat do svojho napisaneho limitu.

    To ze tesnenia su ine pre kazdu znacku som este nepocul ( aj ked je pravda ze pre Seiko orange monster som kupoval original podla katalogoveho cisla)
    Nie su to proste len urcite univerzalne priemery co kazdy hodinar drzi na sklade?

  • Prečo by mal byt test do 100m nič? Ty ako laik ani nezistíš rozdiel medzi 100 a 200. Teda, jedine, že sa chodíš potápať s prístrojmi. Potom áno. Ale ver mi, že drvivá väčšina zákazníkov sa s hodinkami akurát tak sprchuje. A prečo tlakovú komoru do 30BAR nemá skoro nikto? Lebo ich cena je vysoká a návratnosť v nedohladne.
    A čo sa týka tých tesnení, samozrejme, že každý hodinár ma na sklade tesnenia, len tých rozmerov, tvarov a hrúbky je neskutočne vela. Takže sa nedá mať všetko. Každý výrobca a väčšinou aj modely sú odlišné. Ver mi, že ja by som bol radšej, keby majú jednoduché gulaté tesnenia rovnakej hrúbky a mňa to nezabrzdí pri obyčajnej kompletke.

  • A prepáč, ale keď si tak potrpíš na servis okolo tvojích hodiniek, tak prečo hladáš niekolko týždňov len tu najlacnejšiu firmu? Snád si nemyslíš, že tvoje hodinky za tamtu cenu dostali to, čo mali? :frime:

  • ked viem ze nedostanu poriadny test ako by mali tak aspom sa snazim najst najlepsiu cenu. Pretoze za ten isty test maju rozny ''hodinari'' podstatne rozlisne ceny. Ked sa pytaju aka je to znacka tak to hned svedci o tom ze tam ide len o profit ...test do 100m na 20 eurove casio alebo 3000 eurove omegy je stale to iste

    Bohuzial s nezavislymi hodinarmi som doteraz najlepsie skusenosti nemal...ked spravili viac skody ako uzitku (prach pod sklickom, lak na rucickach popraskany atd.) cest vynimkam

    Napriklad moj Ploprof ma stal 400 euro len za vycistenie a test (ziadne opravy a lestenia) ale je to zase renomovany servis a niekedy sa neoplati setrit a je 2 roky original Omega zaruka.

  • Ide o to, že občas sa môže niečo poškodiť. A je rozdiel, či budem niesť následky na 20€ hodinách, alebo 3000€. Takže každý hodinár so zdravým rozumom si vypýta viac. Je to len naše krytie.
    Opýtam sa ťa, dostal si na tú tlakovú skúšku aj záruku?

  • "anubis" wrote:

    Ide o to, že občas sa môže niečo poškodiť. A je rozdiel, či budem niesť následky na 20€ hodinách, alebo 3000€. Takže každý hodinár so zdravým rozumom si vypýta viac. Je to len naše krytie.
    Opýtam sa ťa, dostal si na tú tlakovú skúšku aj záruku?

    nuz nasledky by tak ci onak dakych 10 eur nepokrylo,

    Nie nedostal som na to zaruku. Pravdupovediac neviem ci sa na to zaruka da dat, lebo ak niekto pouziva korunku casto a srobuje ju casto tak to tesnenie tam nevydrzi tak dlho ako na takych co nie su nijako namahane. Podla mna to je momentalny stav, ak prejdu testom tak je predpoklad ze na dalsi rok (ak ich nebudem casto srobovat) vydrzia. Samozrejme zadne vicko sa necha zasrobovane a otvara sa len pri servise strojceka a potom sa zas musi tlakovo testovat.

    Potrebujem najst hodinara ktory mi spravi vsetko pri jednom servise...zhruba o rok na tieto Doxy. Test na plnych 300m, precistit a naolejovat strojcek, nove tesnenia, prelakovat rucicky celulozovym lakom, a popripade lahke prelestenie tam kde nie su brusene. Toto mi asi nikto na Slovensku bohuzial neponukne....Ak ano tak buduci rok ich naisto rezervujem A mozno poslem email rovno do Doxy ci by to spravili a rucicky vymenili ak maju este stare zasoby lebo je to Tritium ktore sa uz nepouziva

  • Nepokrylo, ale aspom je nejaká rezerva, keď sa stane prúser. Záruka sa dáva vždy, keď sa robí kompletka aj s tesneniami. Len vtedy si naozaj môžeš byt istý, že ti hodinky nevytopí. A o tomto to je. Výrobca takisto udáva životnosť tesnení na 2 roky. Môj osobný názor je taký, že tých 2.70€ si si zaplatil len pre svoj lepší pocit. Pre svoje hodinky si vo finále nespravil nič. Ale je to len vec názoru. K nám chodia zákazníci pravidelne s tým, že chcú mať naozajstnú istotu. A radšej raz za dva roky si to dajú opraviť, ako by mali potom riešiť kompletnú výmenu stroja a ciferníka.
    Na tu tlakovku do 300 ti neviem ani ja poradiť nikoho. A v takomto prípade, si to naozaj poriadne over. Je bohužial realita, že niektorí hodinári naslubujú hocičo a vo finále aj tak tlakujú len do 100m.
    S tými DOXA vo švajčiarsku poradím, nech ti najprv nacenia opravu. Už som mal zákazníka, ktorému sa nepáčilo, že by som mu osku na zotrvačku vyrobil. Tak si to dal poslať do švajčiarska priamo do firmy. Hodinky mu vrátili síce krásne opravené, no platil 750€. Reálna predajná cena týchto hodiniek bola 150€. :hehe: A potom mi tu nariekal.

  • Diky za radu,

    moj problem je hlavne v tom ze mam prilis vela hodiniek a musim mat rebricek priorit ktore ako a kde servisovat.
    Tie Doxy su jedine co mam na bezne nosenie a priznavam ze na nich nechcem vela minut :rouge:
    Ale buduci rok im dam co si zasluzia( zacinam sporit), len to musi byt dakto kto mi ich vrati ako nove :)

  • Test vodotesnosti znamená, že hodinár Vám iba povie či sú v tom danom okamihu vodotesné, neznamená to že Vám ich niekto za tú cenu aj pretesní. Hlavne tesnenie pod korunkou je zvlášť chúlostivé a mení sa celá korunka. (kto má na sklade všetky korunky rôznych značiek?) Jediná dobrá rada je - na plávanie si kúpte radšej digitálky ( G-Shock má pekné modely za ktoré sa na plavárni netreba hanbiť) :D