Čo vás motivovalo stať sa členom hodinkomanie?

  • Našel jsem na vás odkaz přes chrono24, kde jsem jako hladový vlk hledal nějaké nové hodinky :) . Znám podobné forum v ČR, ale tam bylo vše už diskutované tisíckrát a většina členů je z toho otrávená a tak to dávají na jevo, když se člověk na něco zeptá. Doufám, že se časem přídá více chrono nadšenců a přibude více článků a novinek :)
    Petr

  • "Spen" wrote:

    Oslovil ma ambiciózny nápad, mám rád hodinky a tak ruka v ruke. Navštevujem denne aj české fórum, takže zaregistrovať sa tu som považoval akosi za prirodzené.


    podobne...

  • No ja som sa tu dostal nejako náhodou cez google keď som hľadal nejaké hodinky a info čo ako funguje kde bi som sa spoznal z hodinkami nakoľko som začiatočník hodinky som do teraz ani nenosil chytilo ma to asi od júna kde som dostal dobrú ponuku od môjho známeho na prvé hodinky :) ktoré som predal a už mám ďalšie a zaujíma ma to stále viac a viac :) som aj na CZ fóre tam je toho oveľa viac ale chce to čas u nás na Slovensku ide akosi všetko pomaly a neskôr ako v zahraničí :)A je to dobré aj koly výmenám hodiniek a predaji lebo posielať a riešiť poštu cez zahraničie a platby nič moc :langue2: asi tak :)

  • Ja som sa nedavno opat zmotal do hodiniek. Navstevoval som rozne zahranicne fora a nakoniec som narazil na chrono24, kde som sa nahodou dozvedel o toptime podobne ako Opluštil. Motivoval ma najma zaujem o mechanicke hodinky, ktorymi planujem v najblizsej dobe nahradit momentalne pouzivane quartzky (ktore mimochodom funguju na 1tku).

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • hodinkomanii jsem nasel jednoduse - prochazim si obcas linky na photowatches.eu - objevil jsem tak francouzske, cinske, indicke, srbske... a ted uz i slovenske forum
    a rad si pokecam o hodinkach, aniz musim prekladat... :D

  • Ja som tiež registovaný na chronomagu (neviem prečo používate slovo``české forum ´´ ako keby za to slovo bola basa na 2 roky ::d a tiež som zvikol kukať na tovar na toptime a raz tam v pravo vznikla reklama na hodinkomániu :) a predsa len dajak sa to tu muselo rozbehnúť :)

  • Ja som sa sem dostal cez odkaz na toptime.sk ale tak isto som registrovaný aj na chronomag.cz :D
    Vo voľnom čase sa rád pozriem a počítam si niečo o dobrých hodinkách takže je to asi prirodzená záležitosť, že si ľudia s podobným hobby hľadajú priestor kde môžu zdieľať svoje názory bez toho aby boli označený za bláznov.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • "EDY" wrote:

    Ja som sa sem dostal cez odkaz na toptime.sk ale tak isto som registrovaný aj na chronomag.cz :D
    Vo voľnom čase sa rád pozriem a počítam si niečo o dobrých hodinkách takže je to asi prirodzená záležitosť, že si ľudia s podobným hobby hľadajú priestor kde môžu zdieľať svoje názory bez toho aby boli označený za bláznov.

    Čau EDY, "cool" fotka v profile :) Medzi hodinkomaniakmi sa určite budeš cítiť ako doma..

  • Presne ako hovorí kolega a chronomagu. Absolútne arogantný, namyslený ako keby oni vymysleli dieru do rúry. Neskutočná arogancia a irónia, povýšenectvo a mohol by som vymenúvať. Tak žial týmto si tvoria mienku sami o sebe..U nás sa hovorí "z blbej diery fúka blbý vietor" :) . Tu na fóre ma hneď stretla príjemná komunikácia s pánom adminom. Láskavý, a bez akýchkoľvek povýšeneckých podtónov pomohol resp. navrhol :) Mne osobne sa tu páči viac!! Oveľa viac ako tam, a želám si, aby sa to tu rozbehlo viac ako u susedov, nech vidia ako sa má s ľuďmi komunikovať slušne a príjemným spôsobom! Čiže držím palce! :) A super fórum, ďakujeme v mene všetkých milovníkov hodiniek! Ešte jedna poznámka, keby bolo fórum aj v "cudzom" jazyku, by som sem vedel určite prilákať kolegov z iných krajín :) Neviem čo na to vážený kolegovia? Len ako nápad

  • Vitajte na fóre všetci :).
    To donescobar: Čo sa týka cudzích jazykov, no neviem, v angličtine, nemčine a podobne je fór aj s touto tématikou veľa, tu sa to iba rozbieha a osobne vnímam intimitu materinského jazyka ako výrazne plus tohto projektu. Ak si chcem čítať či diskutovať o hodinkách napr. po anglicky, sú fóra ktorým kvalitatívne nikdy nebudeme môcť konkurovať ... . Možno vyčleniť nejakú sekciu, ... no som skeptický.

  • Mňa osobne motivoval fakt, že si už konečne mienim zadovážiť prvé "lepšie" hodinky, ale keďže ešte nie som veľmi skúsený hodinkomaniak, potrebujem silné rady od odborníkov, aby svoje ťažko zarobené peniaze neumŕtvil v nejakých quartzkách:) a taktiež fakt, že som našiel topwatch.eu kde majú ako jediní na naše geografické pomery presne štýl hodiniek aké sa mi páčia, tzn. pilot, a hlavne v rámci tejto kategórie pomerne veľký výber.

  • "donescobar" wrote:

    ... keby bolo fórum aj v "cudzom" jazyku, by som sem vedel určite prilákať kolegov z iných krajín :) Neviem čo na to vážený kolegovia? Len ako nápad

    V tomto musím súhlasiť so Spenom, asi by sme len ťažko mohli konkurovať už zabehaným anglickým fóram.. (keď máš na mysli anglicky hovoriacich kolegov:) Navyše, hoci po anglicky viem, predsa len nie som native speaker a mnoho diskusií o hodinkách po anglicky si vyžaduje jemné rečové zvraty a podobne takže slovenčina predsa len vedie, dokonca aj pred češtinou. Predsa len je to rodný jazyk.

  • Jsem členem Chronomagu,tak jsem chtěl zkusit i Slovensko.Na Chronomagu je Slováků dost,tak proč by to nemohlo fungovat obráceně.

  • Mna prilakala moznost sutazi a sanca zucastnit sa na priprave limitky a jej nasledna kupa :) Inac o fore som sa dozvedel az z emailovej vizitiky. Na toptime.sk sa obcas chodim pozriet, ale odkaz na forum som si vobec nevsimol. Mozno by pomohlo pridat polozku "Diskusne forum" na horne menu pred kontakt.

  • Motivoval ma záujem o automatické hodinky a stránka Toptime, kde som sa jednak dostal k novým pekným hodinkám a jednak k stránke Hodinkomania.