Kamenná predajňa vs. Eshop.. Kde nakupujete vy?

  • Musím uznať, že niečo na tom pravdy bude. No dnes je už samozrejmosťou, že kamenné obchody majú jeden alebo aj viac eshopov. Naopak eshop predajne sa snažia takisto vychádzať zákazníkom v ústrety. Takže rozdiely medzi nimi sa pomaly stierajú....Čo budem klamať taktiež nakupujem bežne cez internet.

    Inak ďakujem za podebatovanie :)

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Ja vidím problém eshopov v tom, že hlavne drahšie hodinky si človek potrebuje vyskúšať. Mnohokrát je totiž fotka a realita úplne vzdialená. Navyše, žiadna dobrá (myslím high end) značka Vám nedá ich hodinky do eshopu. Nevýhodou kamennej predajne je fixovaná lokalita a všetky tie zvýšené náklady.. Cez eshop môžem predávať do celého sveta. Najlepšia bude teda asi kombinácia kamennej predajne a dobrého eshopu :)

  • Ja by som rad nakupil v kamennej predajni, lenze ono je to v podstate nemozne (s "highend" znackami skusenost nemam). Povacsine zalostny vyber, ak nahodou aj maju to co by sa mi pacilo, tak cena 1.5-2x vyssia ako v eshope a bez akejkolvek pridanej hodnoty (ak neratame moznost vyskusania). Pre mensi eshop vidim ako najlepsie osobny pristup majitela k zakaznikovi (individualne stretnutie, nezavazne predvedenie hodiniek), pri vacsom to uz moze byt aj nejaka "zastrcena" kancelaria s vitrinkou a neskor sa z toho mozno stane kamenny obchod s pridanou hodnotou :) Ako tu uz niekto spomenul, dobrym vzorom by mohol byt chronoshop..

  • Som v tomto smere trosku konzervativny, radsej si tovar "osaham".
    Aka je miera rizika, ze na e-shopoch sa predavaju imitacie? Ako si overit serioznost e-shopu?

    • Official Post

    Táto otázka by si zaslúžila celú novú tému. Ale v stručnosti povedané. Treba hľadať nestranné referencie na firmu. Môžeš si overiť či taká firma existuje v obchodnom registri, či má platné DPH číslo (ak má) a podobne.. Ak máš obavu o to, či nebudú hodinky falošné, treba hľadať autorizovaných predajcov značky. To či je predajca autorizovaný sa zväčša dá overiť priamo na stránke výrobcu danej značky, resp. u distribútora (minimálne ten by mal byť uvedený na oficiálnej stránke výrobcu). Myslím, že na Slovensku sa nepredávajú vo veľkej miere falošné hodinky, treba si dávať hlavne pozor pri nákupe zo zahraničia. Čím ďalej na východ, tým väčšia šanca, že kúpiš fake :)

  • Ked je cena novych hodiniek vyraznejsie pod trhovou cenou, vtedy je urcite treba davat pozor, suhlasim. (Vynechajme ponuky ako "Predam rolexky za 200 eur).
    Overenie si predajcu (firmy prevadzkujucej e-shop alebo hoci aj kamennu predajnu) je urcite dolezite a uzitocne, vela napovie. Najdolezitejsia je asi autorizacia od vyrobcu. Ale tu by som si radsej overil na stranke vyrobcu...
    Ale skusme si zobrat priklad ovela sofistikovanejsieho pristupu: firma riadne vedena v obchodnom registri vydava za originaly velmi kvalitne imitacie a ponuka ich na urovni trhovej ceny. Papiere su k dispozicii, tiez imitovane. Stalo sa nieco take u nas alebo v nam pribuznom zahranici (mimo Ciny, Vietnamu atd), mate taku vedomost?

    Existuje u nas nejaka moznost dat si overit pravost hodiniek pred kupou (alebo po nej)? U autorizovaneho predajcu znacky? Poskytuju taku sluzbu alebo je skor dobra vola?
    Mozno posobim paranoidne, ale hrozba vyhodenia kopy penazi za falzifikat (a mozno na to ani nikdy nepridete) ma doslova az odradza od kupy drahych znackovych hodiniek.

  • vobec to nepovazujem za paranoidne,trh s komoditou ako su svajciarske hodinky bude vzdy lukrativny aj pre smejdov co sa snazia ojeb...ť
    dobre je pohladat nejaky kontakt na referencie,myslim,ze konkretne ivan 989 ma skusenost,kupoval rolady ak sa dobre pamatam...dufam,ze mi prepaci ten bonz ;)

  • Dobre si pamätáš :) z toho shopu som si trufol lebo mal dobre referencie aj na českom fóre a iných fórach, mailom komunikovali dlho a trpezlivo. Skratka seriozny pristup. Momentálne si s nimi latentne dopisujem kvôli breitlingom pre manželku. Tak dlho že medzičasom pocas mailovania vyšiel novy model, ktorý sa páči viac ako ten co bol na začiatku mailovej komunikácie :)

    Edit: mari sa mi že som tu niekde aj niečo o tom nákupe onehda pisal

    • Official Post
    "tribec00" wrote:

    ...
    Ale skusme si zobrat priklad ovela sofistikovanejsieho pristupu: firma riadne vedena v obchodnom registri vydava za originaly velmi kvalitne imitacie a ponuka ich na urovni trhovej ceny. Papiere su k dispozicii, tiez imitovane. Stalo sa nieco take u nas alebo v nam pribuznom zahranici (mimo Ciny, Vietnamu atd), mate taku vedomost?
    ...

    O niečom takom som zatiaľ nepočul, žeby si na Slovensku stalo. Väčšinou sú to skôr lacné triky súkromných osôb na rôznych inzertných portáloch typu: Predám pravé hodinky Omega - nevhodný dar.. a podobne.. Ale ak by niekto chcel klamať zákazníkov takou sofistikovanou metódou, že by mal sročku, tak potom by mal mať aj pekné priestory so širokým sortimentom a to nestojí malé peniaze. Navyše, keby predával fejky, tak by mu to nemohlo dlho vydržať. Stačí jedne pokazené hodinky a kvalifikovaný hodinár ten fejk odhalí a problém je na svete. Navyše, stačí kontaktovať výrobcu alebo oficiálneho distribútora a opýtať sa, či ide o autorizovaného predajcu danej značky. Na to Vám radi odpovedia, resp. odporučia autorizovaných predajcov keďže to je aj ich biznis. Taký pekný obchodík sa tiež nedá zatvoriť zo dňa na deň a zahladiť všetky stopy. To jednoducho nejde. Navyše ľudia chcú okľamať ľahko a rýchlo.. :cote: Takže myslím, že toho sa na Slovensku nemusíš obávať, v Ázii áno..