Odporucte dobreho hodinara

  • Ako sorry chcel som len vedieť či to niekto z okolia ZV vie opraviť poprípade ako to opraviť ... keď prídeš k nám do autoservisu z Daewoo Tico nepošleme ťa preč s tým že si máš kúpiť poriadne auto...

    Ako sorry. Daewoo Tico je Daewo. Nemam pocit, ze by sa hralo na Bentley.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Pani dost zasnem nad tym, akym smerom sa to tu ubera. Namiesto toho, aby sme pana fejkonosa odkazali do prislusnych vod, tak mu celkom vludne pomozeme a poradime. Kde je administrator resp. moderator, ktory to zastavi (prosim aby tak ucinil, toto tu fakt nepatri).

    Sme komunita ludi, ktori maju radi hodinky, a bol som v tom, ze zdielame velmi podobne hodnoty a nazory. Jednou z tychto veci je to, ze na toto forum fejky nepatria (jedine ak sa jedna o specialne vlakno na to urcene). Pre mna stale plati, ze fake watch are for fake people. Kto ma rad hodinky, ten si kupi hodinky. Kto chce robit iba machra, ten si kupi fejk. Toto forum je pre ludi, ktori maju radi hodinky a dufam, ze tak to aj nadalej zostane.

    PS: keby si panacik prestudoval cele vlakno do ktoreho prispel, urcite by nasiel to co hladal. Lenze urcite je lahsie opytat sa ako trosku hladat.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • rustin V tomto máš pravdu, ALE netreba celkom človeka odsudzovať :) možno, ako mu niečo z odpovedí pomohlo, tak mu to pomôže otvoriť oči a pozrie sa aj na iné hodnotnejšie kúsky.

    Stavím sa, že ten človek ani nevedel, že také nejaké fórum vôbec existuje a nie to ešte ako to tu funguje resp. " o čom sa tu točí.

    Som toho názoru, že je nás tu žalostne málo preto novým členom treba pomôcť v tom čo potrebujú a posnažiť sa ich naviesť "na tú správnu hodinkomaniacku cestu" :)

    //Chlapík si určite zájde k hodinárovi, ten mu už snáď do očí vysvetlí aká bije a vypýta si za opravu peknú sumičku kedy pochopí, že bude lepšie to hodiť do koša :D

    "Čas je tá najdrahšia komodita."

  • mmko: ak chcete kludne pomahajte aj fejkonosom.

    Ja som pred tym, ako som polozil prvu otazku na fore, a pred tym ako som nan zacal prispievat, najprv prestudoval z neho co sa dalo. Z tohoto prestudovania, som nasal aj atmosferu a zistil som, ake mravy tu vladnu (co je a co nie je vhodne). Rozhodne by som sa po prestudovani fora neopytal, ze kto mi opravi moje fejky. Nosenie fejkov na ruke suvisi s filozofiou, aku v zivote vyznavas a to vela napoveda. Urcite su fejkonosi dobraci od kosti, a uz vobec sa nehraju na niekoho ineho ako v skutocnosti su. Proste fejky nosia preto, ze maju radi hodinky.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Fejky znižujú hodnotu originálov. To je neúcta voči hodinárskej histórii. Vášeň k hodinkám nie je až tak o peniazoch. Aj ten, kto má hlbšie do vrecka sa môže tešiť z päťdesiateurových hodiniek viac, ako solventnejší z tisíceurových. Ale fejky urobia radosť iba sedlákovi...

  • Jasné, ja beriem oba názory. Ale nenarážam na fejky a neobhajujem fejky.

    Ide len o to, že nejde na základe fejkov súdiť človeka :)

    "Čas je tá najdrahšia komodita."

  • Pokial mi je zname Breitling pouziva asi 5 roznych priemerov zadnych deklov.Na kazdy priemer potrebujes samostatny kluc /nastavec/.Opravoval som B pre synovho kolegu,jeden nastavec ak si dobre pamatom stal okolo 60Eur a este potrebujes otvarac kde ten nastavec upnes.

  • mám na longines ultronic tiež viachranné veko a baterky si mením sám - prelepím veko leukoplastom alebo takou sivou inštalatérskou páskou aby sa nešmýkalo a na otvorenie použijem plastový skrutkovací uzáver s bezpečnostnou poistkou vhodného priemeru :mrgreen:

    A stitch in time :D

  • pri longines je predpoklad,ze veko aj puzdro maju narezany zavit tak ako ma byt aj tesnenie by malo byt ok,ak to na fejkoch nie je ok,tak ti paska nepomoze,este to moze byt riadne dotiahnute,ak sa rozpadava tesnenie to je potom ako zuvacka,

  • Jasné, ja beriem oba názory. Ale nenarážam na fejky a neobhajujem fejky.

    Ide len o to, že nejde na základe fejkov súdiť človeka :)

    Ako som napisal robte ako uznate za vhodne. Radte - pozeram, ze v tom aj nadalej pokracujete. Admin na moju vyzvu nezareagoval, takze je to vporiadku.

    Je mi to luto, ale ja si na zaklade toho urcite vytvaram obraz o danom cloveku. Ak to v tebe nicim nepohne, tak to mas dobre.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Keď si daný človek kupoval hodinky, možno ani len netušil že je to fejk, možno sa až tu dozvedel že je to bučora a dehonestácia značky. Možno sa až tu dozvedel že vôbec nejaký originál existuje. A keby aj vedel, že je to fejk pre X rokmi, ani len nevedel aké je toto fórum. Ale prišiel s prosbou o pomoc, uznal, priznal sa, dostal informácie. Ako s tým naloží ďalej, nech si uzná sám... a kto vie, možno ich už hodil do koša a na ceste má niečo zaujímavé s čím sa pochváli.

    Takže ja osobne si tiež myslím, že aj keď je to hnusný nepodarený špatný a dehonestujúci brak, danému človeku sme každý dalo radu akú sme cítili.

    Hádam len nebudeme takí, že mu dáme ban na doživotie :)

    Ja mu prajem nech nájde pekný sme a krásnu záľubu a keď aj nie, nech si ich opraví a nosí ďalej, aj keď vieme, že veľa frajeriny s tým neurobí :)

  • Takže aby som to uviedol na pravú mieru....v roku 1981 som dostal svoje prvé primky , krásne z bielym ciferníkom a dátumom to som mal 6 rokov. Od vtedy sa to so mnou vlečie až do teraz. Fascinujú ma hodinky hlavne teda tie mechanické ,všetko to okolo toho ako to funguje atd. ale neohrdnem ani baterkáčmi pokiaľ sú kvalitné a hlavne kúpené u hodinára . Silno pochybujem o tom že by som vedome kúpil neznačkové alebo fejkové hodinky, aj keď jeden krát som zo zvedavosti objednal z Číny mechanické hodinky za 13€ , idú do teraz vidno z vrchu strojček aj dno majú priehľadné ,ale nieje to žiadny fake proste Čína ... Momentálne mám doma už spomínané Číny, dvoje primky funkčné, 1x digi z 80tych rokov také tie čo všetci mali, 3x Casio zo série Edifice, 1x géčka, 1x protrek, 1x Digi od timexu a moje najobľúbenejšie Orient Ray , všetky v perfektnom stave a funkčné. Pred mesiacom som kúpil ešte gear S3 ale tie mi znárodnil synátor, vraj ich viac využite ako ja... Ja viem nič moc ale nie sú to žiadne fejky !! Toto fórum poznám dobre , chodievam sem často ,dočítam sa tu zaujímavé veci a hlavne obrázky hodiniek ktoré si nemôžem dovoliť, ale nebol som zaregistrovaný ,až teraz. Na českom chronomagu som registrovaný od 2011 a keď tam napíšem teraz príspevok tiež budem označený ako začiatočník . Čo sa týka tých už mojich fejkov....mám známeho ktorý vie že mám rád hodinky tak mi ich jednoducho daroval že sú pokazené ak chcem mám si ich opraviť . Takže ma to nestálo nič a dokonca som ich aj opravil sám za čo ďakujem aj tomuto fóru , podarilo sa mi ich otvoriť tou gumenou loptou úplne bez problémov . Je tam japonská miyota os20, všetko funguje bez problémov aj chronograf. Pochybujem že vymenia na ruke moje Orienty ale do práce budú fajn, aspoň má nebude mrzieť keď sa rozbijú ... ja tiež nosím iné hodinky na každú príležitosť ...

    Vo Zvolene je jeden baterkomenič čo má na dverách napísané "hodinár" nevie spraviť tlakovú skúšku (všetky moje casia posielam do BA na výmenu batérie ), dal som si tam vymeniť tyčky na remienok a poškriabal mi sklíčko na orientoch, rozčuľuje sa keď tam prinesiete lacné hodinky a sám predáva hračkárske ... takže šikovný hodinár z okolia ZV by sa hodil... Moja chyba , mal som to hneď takto napísať ...?

  • Pekné vyznanie :)

    Súhlasím do bodky.

    Spája nás jedna vec - láska k hodinkám (pred svojím lekárom to nevravte).

    Všetci sme preto citlivejší ak ide o hodinky. Ja som sa tiež nechal uniesť a ospravedlňujem sa.

    Tak sa asi všetci zhodneme na tom, že pokiaľ majú byť fejky štartom k hodinkárskej závislosti, tak svoj význam možno majú.

    Ako plastová rybka - návnada na tie ozajstné :)

  • Aby si niekto nemyslel že toto fórum zanedbávam. Som tu každý deň a to niekoľkokrát (ak nie som výnimočne mimo domu). Čítam si všetky príspevky a nebolo tomu inak ani v tomto prípade. Nepovažoval som ale danú situáciu za natoľko vážnu aby som zasiahol. Myslím že teraz to už vôbec nie je nutné (ak by mal niekto iný názor sem s ním). Stále však platí že nikto tu nepodporuje nákup ani predaj FAKE hodiniek. Pevne verím že sme túto tému už uzavreli :) Netreba zabúdať nato že každý sme nejako začínali :) Ja som sem prišiel a chcel som objednať fake PP Nautilus. No našiel som správnu cestu ;)

  • Prosím Vás, kde teraz "úraduje" hodinár p. Vladimír Wágner?

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Ďakujem. To som zvládol nájsť aj sám, ale na uvedenej adrese sa nachádza len rodinný dom. Skôr som mal na mysli nejakú predajňu, hodinárstvo kde je zastihnuteľný.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.