Otváranie odkazov/linkov

  • Otazka na adminov. Neviem, ci sa to tu rozoberalo, ale mam jeden dotaz. V podstate od zaciatku ma tu znervoznuje jeden fakt, a to ked za kazdym ak kliknem na nejaky link resp. internetovy odkaz, tak sa mi neotvori v novom okne, ale sa otvori v tom aktualnom, cize prejde zo stranky fóra. Je to dost otravne stale klikat na "späť".
    Bude sa s tym v budocnosti nieco robit?
    Diki za info, pekny den s hodinkami.

    EDIT MODERÁTORA:
    Tak sa mi tento problém predsa len podarilo vyriešiť. Bude to fungovať, avšak už iba u nových odkazov ako aj u starých hypertextových odkazov, ktoré sú v URL značke.

    Code
    [url]hypertextový odkaz[/url]

    Od teraz by to však už malo fungovať automaticky, teda nie je potrebné vkladať link do hypertextového odkazu. Nové odkazy sa budú otvárať v novej záložke automaticky ;)

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • dá sa to aj takto, ale nie vzdy clovek na to mysli...to je len cisto technicka otazka....funguje to skoro na kazdych forach, casom by nebola skoda, aby to bolo aj tu

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • nie je nic jednoduchsie ako right click a Open Link in New Tab ;)

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • tak potom som vysoko progresivny clovek :D

    edit: podla mna je jednoduchsie kliknut na odkaz, ktory sa otvori v novom okne, ako vsetko vyssie spomenute

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • zajvne existuje tolko sposobov, o ktorych som ani netusil...(az na to kolečko)....to otvaranie odkazov nepotrebujem v novom okne (myslim, ze asi ani nikto), asi som to zle formuloval, ale aby sa otvoril v novej tej zalozke, ako spominas.

    ale ako vravim, je to len technicka otazka fóra, ktorá prispieva k vyssej pohodlnosti, bez stlacania akychkolvek klavesov, klikania do kolieska, atd. podla vzoru inych diskusnych for.

    ak sa to neda poriesit, nenahnevam sa, asi som jediny, ktory by to zmenil, ak sa vacsine pozdava takyto system, prisposobim sa. (do kolieska mysi, sa este trafim :))

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • tak ti v tom drzim palce, bolo by to fajn :]

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • hehe, janko, dakujem za vysvetlenie....hladal som nieco taketo v nastaveniach Chromy, aj som tam mal podobnu forlmulku "otvorit v novej karte", aj som to zaskrtol, ale konkretne v tomto fore tie linky otvara tak ako som pisal na zaciatku.....podla mna to nie je len o nastaveni prehliadaca, je to vec technická v nastaveni spravcu stranky (fóra)....

    ....ak sa mylim, a su tu ludia, ktorym sa linky otvaraju v novej karte (nemyslim tym pouzitie kolieska, stlacanim klavesov, a pod.), tak potom naozaj neviem, pretoze som regnuty aj v inych forach, a tak to funguje normalne: klik - otvori sa stranka v novej karte - forum mi nezmizne.

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • ja len nerozumiem, ze to otravuje iba mna?...ved to forum je tu uz dlhsie, a to nikomu neprekazalo, ze ked klikne na odkaz, tak mu to prejde na tu danu stranku a forum neostane na karte prehliadaca?....kolko krat sa mi stalo v domneni, ze ten link mam otvoreny na novej karte, po precitani odkazu som klikol na cervene "X" a po zistení, ze som tým zavrel aj forum som si mohol hlavu o stol trieskat...

    Steinhart Ocean Vintage Military

    • Official Post

    Tak sa mi to predsa len podarilo vyriešiť. Bude to fungovať, avšak už iba u nových odkazov ako aj u starých hypertextových odkazov, ktoré sú v URL značke.

    Code
    [url]hypertextový odkaz[/url]

    Od teraz by to však už malo fungovať automaticky, teda nie je potrebné vkladať link do hypertextového odkazu. Nové odkazy sa budú otvárať v novej záložke automaticky ;)