Servis, ceny atď

  • Páni, ako sa hýbu ceny servisných úkonov? Výmena baterky, nastavenie presnosti pri automate, rozleštenie škrabancov na púzdre a ťahu, čistenie atď.

    Nechcem presné ceny, ale aspoň orientačné.

    Mám doma zopár starších kúskov a u nás v meste nie je hodinár, ktorému by som dal do rúk hodinky, takže netuším ako sa hýbu ceny.

  • Vďaka za info, toto veľmi pomohlo :thumbup:

  • No tu v BA je dosť drahota ! Baterky najlacnejšie u Dvoch Levov - od 9.80 e /lacnejši p. Botta asi koč ...i / , ine aj bežne Q do 20.-e , ale značkové Omega, Breit. hoci až do 150 e , všeličo zvládnu aj v AUPARKU / leštenie .../ ale drahší ...., mimo BA je situácia asi lepšia ....

    Peter Th.

  • No tu v BA je dosť drahota ! Baterky najlacnejšie u Dvoch Levov - od 9.80 e /lacnejši p. Botta asi koč ...i / , ine aj bežne Q do 20.-e , ale značkové Omega, Breit. hoci až do 150 e , všeličo zvládnu aj v AUPARKU / leštenie .../ ale drahší ...., mimo BA je situácia asi lepšia ....

    No ja som mal problém len s výmenou baterky a so skúškou vodotesnosti. U nás som sa ani nešiel pýtať, to by bola škoda času. Tak som obehal TT a tam mi povedali asi traja hodinári, že v TT mi nikto skúšku na 200wr nespraví. Takže mi zostáva len BA... Ešte možno NR, ale tam hodinárov vôbec nepoznám 🤷🏻‍♂️

  • na 200wr nespraví. Takže mi zostáva len BA... Ešte možno NR, ale tam hodinárov vôbec nepoznám 🤷🏻‍♂️

    V NR zabudni a vôbec viac ako 100 m niekto aj robí?

    A stitch in time :D

  • No ja som mal problém len s výmenou baterky a so skúškou vodotesnosti. U nás som sa ani nešiel pýtať, to by bola škoda času. Tak som obehal TT a tam mi povedali asi traja hodinári, že v TT mi nikto skúšku na 200wr nespraví. Takže mi zostáva len BA... Ešte možno NR, ale tam hodinárov vôbec nepoznám 🤷🏻‍♂️

    na 200 nerobia na Slovensku hodinary , len do max 100 ,, nemajú na to mašiny !! na tak vysoký tlak jedine drahšie značky - TOP značkové servis vonku ....

    Peter Th.

  • Čiže "obyčajné" g-shocky mi tu na svk nikto na 200wr neotestuje, keď si dám vymeniť baterku? 🤔

  • Aj tento hodinár by to mohol vedieť, reštauroval napríklad tieto Omegy, ktoré by mali byť do 200m.

    Mne asi pred cca. rokom menil baterku v Seamasteroch (WR300m) a skúška vodotesnosti, ak si dobre pamätám bola na 100m.

    Považoval a považujem to za úplne postačujúce. Nevidím dôvod 20 ročné hodinky zbytočne trápiť vysokým tlakom a riskovať iné závažnejšie poškodenie.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • No ja som mal pocit, že keď sa tu servisuju vrámci záruky hodinky, tak by mala prebehnúť aj kontrola wr. A 200wr je celkom bežná aj medzi relatívne lacnými hodinkami. Ale teda asi som si zle myslel...

  • To by asi mala ale cena prístrojov je slušná. Na Cousinsuk.com som ani nenašiel prístroj ktorý by to robil (viac ako 10bar) suchou cestou. Taký jednoduchší (iba podlak - ekvivalent 7bar) stojí cca 2000£ bez dane (taký mám ja), aj s kompresorom teda aj pretlakom oveľa viac. Ale stále max 10 bar.

    Prístroj až do 125bar ale mokrou cestou cez 5000£.

    Tempus Fugit

  • Nemyslel si si zle, v ramci zaruky by ti predajca mal skontrolovat aj wr 200, aj u Casio je zaruka rovnaka ako u inych hodiniek min. 2 roky. Podla mojho nazoru aj po zaruke mozes poziadat predajcu o sprostredkovanie danej sluzby a seriozny predajca/ofiko zastupca znacky by s tym nemal mat zasadny problem. Pokial ide o cenu, ta je otazna, ale rozhodne sa da ist aj touto cestou

  • Tým som samozrejme myslel malých nezávislých hodinárov, pre ktorých sú to vyššie náklady.

    Ak to robí renomovaný servis ktorý je navyše súčasťou nejakej siete… môže si to dovoliť ale samozrejme aj ceny sú potom úplne niekde inde. Ale kľudne je možné, že aj oni to niekde posielajú.

    Tempus Fugit

  • Tak mne ako zákazníkovi je celkom jedno kto mi to spraví. Nemyslím to zle a ani ako žiaden útok. Celé to pramení z toho, že do toho nevidím - klasika... Ale predpoklad bol taký, že keď hodinky za 200 ojro(možno aj menej) majú 200wr, tak je to proste bežná záležitosť. Čiže by mali byť bežnou záležitosťou aj prístroje na kontrolu tejto "funkcie", alebo vlastnosti. Ale ako sa tu dozvedám, nie je to tak...