Longines Spirit Chronograph

  • A sme tu. Longines Spirit. Toto su jedny z mojich najoblubenejsich hodiniek. Nosil som ich velmi rad a mali svoje kuzlo. Pacilo sa mi na nich snad vsetko a keby si idem skladat velku zbierku, tak tieto by v nej nechybali.
    Bolo na nich krasne vsetko. Puzdro malo perfektny tvar a aj napriek velkosti 41mm padli perfektne pod kazdu manzetu kosele. Tlacitka chrona a aj signovana korunka boli super. Sklicko bolo mierne vypukle a perfektne doplnali tvar puzdra. Dno bolo krasne gravirovane.
    Dalsia specialitka bol cifernik, na ktorom bol naneseny email. Mal krasny lesk a potlac ciferniku na nom bola krasne kontrastna. Rucicky boli tvarovo uplne perfektne vzhladom na celkovy dizajn a boli modrene :coeur:
    Lumivrstva na ciferniku aj rucickach bola silna a dlho svietila. Datumovka bola na idealnej pozicii "6".
    Boli moj milacik :) a chybaju mi.

    galeria: https://hodinkomania.sk/galeria/thumbnails.php?album=26

    J.

  • ...tu je problem tej hodinkovej nakazy pekne vidiet:mas nejake hodiny-spokojnost,pasuju,pacia sa ale...predas,lebo si presvedceny o nutnosti skusania inych a zmeny...
    ale dodatocne zistis,ze boli uzasne,chybaju ti a nadobudas presvedcenie o znovuzakupeni a takto to ide stale dalej...
    inak tie fakt pisali!

  • Tieto hodinky by som raz chcel mať. Už som sa po nich trocha obzeral a cena sa mi zdala celkom v pohode.
    Akurát by som potreboval poradiť kde sa dajú ešte zohnať. Natrafil som na jedny v Grécku (biele) a jedny v Španielsku (čierne) bohužiaľ to je všetko.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • edy, obavam sa ze su uz skoro nezohnatelne... tiez som nasiel len tie dvoje na chrono24..

    boli to jedny z najkrajsich hodiniek a ciastocne po nich opat tuzim ked som si ich pozrel :)