P: Seiko Presage "Baby Snowflake" Limited (SJE073J1/SARA015)

 • Zhodou okolností sa u mňa ocitli 2 rovnaké kúsky dovezené z Japonska, takže jeden je na predaj:


  Seiko Presage SARA015 (SJE073J1), Limitovaná edícia 1881 ks.


  Úplne nové, so všetkými štítkami a ochrannými fóliami s nevyplnenou záručnou kartou, opečiatkovanou Japonským predajcom (záruka 1 rok v Japonsku). Jeden kus vybratý z krabice zatiaľ len na fotenie a druhý čisto len pre pozretie čísla limitovanej edície.


  Tieto konkrétne hodinky sú SARA015 JDM model (Japan Domestic Market) , t.j. hodinky určené pre Japonský domáci trh. SJE073 je označenie modelu pre medzinárodny trh. Obe čísla označujú ten istý model hodiniek. Na JDM modely sú však kladené prísnejšie podmienky kvality pri výrobe a sú zaručene vyrobené v Japonsku. Zberateľmi sú vďaka tomu väčšinou modely JDM cenené viac ako medzinárodné modely. Nevýhodou môže byť záruka platná iba v Japonsku. Na druhú stranu, nový kus s platnou medzinárodnou zárukou sa už asi zohnať nedá.


  Tento model je známy ako Baby Snowflake, pretože ciferník je veľmi podobný slávnemu Grand Seiko Snowflake a tiež kvalita vyhotovania je na úrovni drahších modelov Grand Seiko. Napríklad tu bola použitá remeselná technika ručného leštenia ZARATSU, ktorá dáva kovu zrkadlový lesk bez deformácií, vďaka čomu sa kov leskne ako zrkadlo, a žiari tak intenzívne, že vyzerá ako sklo. Je tiež chránený super tvrdým povlakom, aby sa zachovala krása hodiniek po celé roky.


  Automatický strojček s ručným naťahovacím mechanizmom: Kaliber 6L35

  Strieborno-biely ciferník „Snowflake“ alebo tiež "Frozen"

  46,3 mm x 40,7 mm x 9,8 mm

  133 g

  Vodeodolnosť 10 barov

  Limitovaná edícia 1881 kusov

  Ref: SARA015 / SJE073 / SJE073J1


  Cena tu pre členov: 1991 Eur


  Osobné stretnutie vítané v Bratislave a okolí, prípadne podľa dohody aj ďalej od BA.