Su hodinky dobra investicia?

  • Prisiel mi emailom zaujimavy clanok, tak to davam sem cele..


    Are watches really a good investment?


    We use cold hard data to answer this frequently asked question. The results might surprise you.

    As enthusiasts, we may be hesitant to think of luxury watches as investments. The conventional wisdom is, "buy a watch because you like it, not because you expect it to increase in value."

    But what if you could have your cake and eat it too? Are there attainable timepieces out there that you could wear and enjoy every day, yet still provide a solid store of value or better yet, increase in value?


    To answer this question, we've analyzed more than 20,000 watches from nearly 100 brands, using data from over 4 million watch sales around the world. Here's what we've found.

    Most watches are a solid store of value

    Among 1,900 watches for which we have at least five years of secondary market historical prices, the average annualized rate of return is 1.7%. The best performing watch yielded an annualized return of +34%, while the worst performing watch yielded -22%.
    6c882c1784f7df3d07dc3c61c5dcd441.pngThis means that most watches, while not necessarily investment-worthy, will tend to hold their value well over the long-term when bought and sold on the secondary market.

    However, that doesn't mean that most watches are worth considering as an investment. In fact...

    Only 1% of watches are investment-worthy

    How do we define "investment-worthy"? A simple definition could be that the must watch yield an annualized return of 10% or more - which is the average rate of return of the S&P 500 over the past 90 years.

    Of the 20,000+ watches we track on the secondary market, less than 300 have yielded at least 10% per year over the past three years.
    7db36f505817793349a41805c26640ee.pngAs you might expect, nearly half of these watches are produced by Rolex. Other top brands include Omega, Seiko, Tudor, Patek Philippe, and Audemars Piguet.

    The average market price of an investment-worthy watch is $14,200. However, a watch doesn't need to be expensive to increase in value. One of the top performing watches that we track, the Seiko SARB033, has yielded nearly 20% annually over the past three years yet trades for just $600.


    a dalej si uz len WatchCharts.com robili promo..

  • sarby033 boli na tu dobru fajn hodinky a ked som ich obkukoval stali pod 400e... no chybali im nejake atributy pre ktore som ich nechcel a ani teraz by som ich nechcel... ale trejduju sa o par stovak viac nez boli nakup ked sa predavali :)

    Ale vseobecne, hodinky by mali byt na rukach nadsencov, nie v bankach v trezoroch alebo za prepalene ceny na chrono24... kupujeme si ich pre radost, kazdy take ake sa mu pacia a take na ake ma rozpocet...

  • sarby033 boli na tu dobru fajn hodinky a ked som ich obkukoval stali pod 400e... no chybali im nejake atributy pre ktore som ich nechcel a ani teraz by som ich nechcel... ale trejduju sa o par stovak viac nez boli nakup ked sa predavali :)

    Ale vseobecne, hodinky by mali byt na rukach nadsencov, nie v bankach v trezoroch alebo za prepalene ceny na chrono24... kupujeme si ich pre radost, kazdy take ake sa mu pacia a take na ake ma rozpocet...

    Niekto kupuje pre radost, niekto ako investiciu, s tym uz nic nenarobis. Ale hodiniek v trezore je urcite skoda. Ale zas po takych par desatrociach, ked sa z toho trezora vyberu, aku radost dokazu zas niekomu urobit, no nie? ;)

    Podla mna je najlepsie, ak sa to dokaze spojit. Ked si dokazes najst hodinky, ktore maju potencial minimalne si udrzat hodnotu.

    Potom vlastne neminies peniaze za nakup hodiniek, ale peniaze investujes, a ako vedlajsi efekt si uzivas uzasne hodinky vlastne zadarmo. Ale zas, ked ich milujes, nie je co riesit! Investicia-neinvesticia ^^

    Inak celkom pekne hodinky tie SARB033, jednoduche, elegantne. Ale bral by som skor tieto pribuzne: SARB007

  • Experti hovoria o korekcii, a ocakavaju ze cena PP, VC, Rolex pojde pokojnejsim tempom aj nadalej hore,

    ak si zachovaju svoj sposob marketingu.

    Hypotezu posilnuje zvacsujuce sa mnozstvo (aj bohatych) ludi na zemi.

    Proti tendencii hovori uprednostnovanie smartwatch pre sport a pouzivanie mobilu novymi generaciami,

    vacsina kasle na mechanicke hodinky ako historicke dedicstvo a tradiciu, tak uvidime.

  • Jabto vidim tak, za posledne 2-3 roky vela malych investorov zbohatlo na akciovych trhoch a crypto menach, dalej hlavne USA ale aj EU a dalsie krajiny rozdali velke mnozstva penazi v ramci kompenzacii covidu. Tiez ludia nemohli cestovat, takze peniaze predtym urcene na dovolenky boli volne na pouzite inde. To vsetko vyrazne zdvihlo dopyt po luxusnych produktoch, teda aj hodiniek a ceny tych najznamejsich a najziadanejsich modelov uleteli tak ako sme videli.

    Za posledne mesiace je korekcia na akciovych trhoch aj velky prepad crypta, takze tu mame korekciu aj pri hodinkach. Ako bolo v tom clanku pisane, zvysuje sa ponuka na trhu a klesa dopyt. Takze cena ide dolu hlavne teda u tych modelov kde bola najviac nafuknuta.

  • Myslim si ze keby holy trinity (AP,PP,VC)+Rlx+A.Lange hoci dvojnasobne zdvihli produkciu a nasobne aj ceny, predaju vsetko jak teple rozky…bez ohladu na smartwatch, mobily ci ine pominutelne sracky, aj bohatnuca x generation vsadza na trvale hodnoty…

    a ked uz sme pri statistikach, pocas korony prudko padal trh s lacnymi hodinkami do 500 CHF. Naopak trh s hodinkami nad 5.000,- CHF stupol dvojciferne, takze zatial nemam obavy :)

  • Myslim si ze keby holy trinity (AP,PP,VC)+Rlx+A.Lange hoci dvojnasobne zdvihli produkciu a nasobne aj ceny, predaju vsetko jak teple rozky…

    Minuly a predminuly rok urcite, tento rok asi tiez, ale buduci a dalsie roky.. tazko povedat. Okrem toho produkcia sa neda zdvojnasobit len tak zo dna na den. Potrebujes nove priestory, nove stroje, vyucenych a skusenych hodinarov.. Hlavne dostupnost kvalifikovaneho personalu moze byt dost limitujuci faktor.

    O rast dopytu v top segmente luxusnych hodiniek obavy nemam ani ja. Ludi na zemi pribuda, penazi pribuda (ekonomiky rastu), distribucia bohatstva je nerovnomerna, pribuda bohatych a este bohatsich.

    Myslim, ze chalpci z Rolexu a tych dalsich spominanych znaciek, uz za tie desatrocia vedia co-to o marketingu balancovania dopytu a ponuky ;)

  • Myslim, ze chalpci z Rolexu a tych dalsich spominanych znaciek, uz za tie desatrocia vedia co-to o marketingu balancovania dopytu a ponuky ;)

    presne tak, to o znasobeni produkcie bolo len na ilustraciu ze nemam obavu o ich buducnost :D ;)