• Ahojte.

    Nechcel som zakladať zbytočne nové vlákno, ale nenašiel som tu nikde odpoveď na moju otázku.

    Tak snáď to do budúcna pomôže aj ďaľsím členom :)

    Chcel by som poprosiť o radu od niekoho kto PREDAVAL cez Chrono24.

    Pri vkladaní inzerátu majú uvedené že bude platný na 3 mesiace. A že za tu dobu nemôžu byť hodinky predané iným spôsobom.

    Čo by sa stalo ak by som si to náhodou rozmyslel po mesiaci a nechcel ich predať alebo predsa ich predal niekomu známemu inou cestou? Viem ten inzerát skôr ako za 3 mesiace zmazať, resp. platí sa potom nejaká "pokuta" chronu? Mal s tým niekto skúsenosť? Prpídane ešte otázka že aký je postup pri predaji cez nich, čo sa týka poslania hodiniek a príjmu platby.

    Vopred ďakujem skúseným za odpovede.

  • S Chrono24 mám zatiaľ len niekoľko ročné dobré skúsenosti. Ak predáš cez nich, platíš im províziu. Ak mimo, zrušíš inzerát. Jednoduché. ..

    Predaj je intuitívny a systém ťa bude navigovať. Inak ako keď predávaš cez inzerát niekomu ... adresa, potom pošleš balík, on zaplatí ...

    Tu máš ale najprv platbu Chronu zo strany kupujúceho a oni ti držia peniaze, kým kupujúci nedostane tovar. Ak je spokojný, prevedú ti peniaze.

    Riešil som aj zopár drobných problémov a vždy k spokojnosti.

    Sú to profesionáli, dá sa povedať. Ale ak kupuješ od súkromných osôb, môžeš dostať aj fake, na to si daj pozor. To sa potom rieši zložitejšie a nie je to príjemné.

    Želám veľa zdraru pri predaji.

    Ak chceš viac info, pošli mi do správy tvoje číslo.

  • Super, ďakujem za info :) Bál som sa že ak predám hodinky inde a budem chcieť zrušiť u nich inzerát že sa to nedá alebo je to sankciované...

    Prosím ťa a kupujucemu pošlem hodinky potom kurierom či poštou? Alebo to má chrono nejak zabezpečené že mi pošlú kuriera? Nemajú to tam totiž nikde uvedené.

  • Normalne som posielal poistenou Slov.postou (asi 5 predajov zatial).

    Po zaplateni na ten "blokovany" ucet, ti poslu udaje na kupujuceho, odosles, posles link na tracking a cakas, ci bude kupujuci spokojny :)

  • Normalne som posielal poistenou Slov.postou (asi 5 predajov zatial).

    Po zaplateni na ten "blokovany" ucet, ti poslu udaje na kupujuceho, odosles, posles link na tracking a cakas, ci bude kupujuci spokojny :)

    Okej. A asi je dobré už mať cenu poštovného odhadom zahrnutú v cene hodiniek, nie?

    Inak neviem ako by sa potom tie prachy za poštovne dostali ku mne

  • Platis praviziu (asi 6,5%) z celej sumy vratane postovneho. Podla mna je to kvoli tomu, aby tam ludia neodrbavali na neumernej cene posty.

    Poistenu som mal vzdy celu sumu (ale lacnejsie hodinky, max 490eur). Drahsie by som posielal kurierom

  • Platis praviziu (asi 6,5%) z celej sumy vratane postovneho. Podla mna je to kvoli tomu, aby tam ludia neodrbavali na neumernej cene posty.

    Poistenu som mal vzdy celu sumu (ale lacnejsie hodinky, max 490eur). Drahsie by som posielal kurierom

    Za poštovné neplatíš províziu. A odporúčam posielať ako poistený list II.triedy, je to bezpečné a najlacnejšie.

  • Okej. A asi je dobré už mať cenu poštovného odhadom zahrnutú v cene hodiniek, nie?

    Inak neviem ako by sa potom tie prachy za poštovne dostali ku mne

    Poštovné posielaš pri negociácie o cene zvlášť protistrane, ako návrh nad rámec ceny tovaru. Tá sa po dohode navýši o tú čiastku.

  • Ešte sa spýtam. Poštou ako poistený LIST to pôjde teda?

    lebo ja si pod listom predstavím "List - obáalku" :D a nie škatulu s hodinkami... Teda malo by to ísť?

    A ešte k cene. kupujúci mi dal návrh ceny aj s poštovným. v mojich možnostiach odpovede je cena za hodinky + cena poštovného. Ako mám informovať kupujúceho o poštovnom ked netuším aké bude? Na stránke pošty som si niečo vyrátal ale boh vie či to bude presne tolko... Ak by boli nejaké rozdiely v poštovnom (trebars do 4-5€) je to problem potom?

  • Kam to chceš posielať? Poštovné do zahraničia je 20 EUR v priemere za balík hocikam. List II. triedy s poistením od 8 do 13 cca a list máš do 2 kg váhy a na rozmer tiež celkom dosť.

    Pre kupujúceho je dôležitá konečna cena, tvoje poštovné ho nezaujíma. Aj tak ho nebude chcieť platiť ... Niekedy sa dá dohodnúť, väčšinou však nie. Trh je sviňa ....

  • Mal by som to poslať do Fínska. Poistený list do 1kg a do 500€ mi na pošta stránke vychádza 11.60€.

    čiže priklad on ked mi dal ponuku 400 za hodinky aj poštovne dokopy. Ja zaplatím poštovné dajme tomu tých 11.6€ a z tých 400€ si 6,5% vezme chrono ako proviziu. Správne tomu rozumiem?