• 36mm? to je damsky priemer, dla mna. 40mm je ideal ;)

    dovolim si velmi razne nesuhlasit ohladom toho damskeho priemeru. ide o tvar puzdra. ked mas lug-to-lug cca 45mm, vyzera to peckovo aj na 18cm zapasti (ktore napriklad ja rozhodne nemam, ledva v lete naskrabem 17, teraz necvicim).

    neviem ci to nie je proti pravidlam, fotku som prevzal z ineho fora, hadam ma za to chlapik nezabije, ale posielam ju ako argument k mojmu kategorickemu nesuhlasu s tvrdenim ze 36 je damsky priemer. expy 124270, 36mm, na ruke 17.5cm

  • vsetko je vecou vkusu a preferencii ;) netvrdim, ze by som nezniesol 36/38mm priemer (na moje zapastie by to bol mozno aj idealny rozmer), len mne zle robi, ked menim hodinky a tie maju vasci rozdiel v priemere ako 0,5mm.

  • vsetko je vecou vkusu a preferencii ;) netvrdim, ze by som nezniesol 36/38mm priemer (na moje zapastie by to bol mozno aj idealny rozmer), len mne zle robi, ked menim hodinky a tie maju vasci rozdiel v priemere ako 0,5mm.

    Samozrejme, toto je vec osobnych preferencii kazdeho z nas. To treba respektovat a myslim ze sa tak aj deje. Ked nieco hovorim, tak zo svojho pohladu, tu objektivna "pravda" neexistuje...

    Nechcem to tu plevelit, ale dam este jednu foto na ilustraciu, z podobneho uhla mobilom (asi tak boli fotene tie expy), cisto na porovnanie preco hovorim ze 39mm a lug-to-lug 47mm je pre mna osobne uz na hranici unosnosti pre "go anywhere watch"

    preto prosim, 36mm pre nas chudych hodinkovych monogamistov :)

  • Samozrejme, toto je vec osobnych preferencii kazdeho z nas. To treba respektovat a myslim ze sa tak aj deje. Ked nieco hovorim, tak zo svojho pohladu, tu objektivna "

    Sorry ale suhlasim s Romanom, 36 je dla mna vyslovene damska velkost, aj moja zena nosi hodinky velkosti 36 a rozhodne nema siroke zapastie… Biatec samozrejme urobi co uzna za vhodne, ale myslim si ze velkost bude z dovodu univerzalnosti a moznosti predajnosti doterajsich 40, mozno 40+…hodinky rozmeru 36 nosi mozno 20% muzskej populacie, takze Rolex si to pokojne moze dovolit, kedze preda vsetko :D

  • Sorry ale suhlasim s Romanom, 36 je dla mna vyslovene damska velkost, aj moja zena nosi hodinky velkosti 36 a rozhodne nema siroke zapastie… Biatec samozrejme urobi co uzna za vhodne, ale myslim si ze velkost bude z dovodu univerzalnosti a moznosti predajnosti doterajsich 40, mozno 40+…hodinky rozmeru 36 nosi mozno 20% muzskej populacie, takze Rolex si to pokojne moze dovolit, kedze preda vsetko :D

    No aj aj pre tento trend Eddie Platts z timefactors obcas naskladni cca 300ks Smiths everest (PRS-25) v 36mm s miyotou a vypreda to do 10 minut na online objednavkach :D

    Ale vazne, suhlasim s tebou, priaznivcov mensich hodiniek ktori by ich nosili vzdy a vsade je skutocne minimum aj v komunite. Tym padom nie su dostatocne vyznamna cielovka, a uz vobec nie pre mikrobrandy. Petra poznam osobne, je to ferovy clovek a poctivy obchodnik, ale nemoze vyhoviet kazdemu. tych 40mm priemer puzdra bude ozaj asi taky sweet spot a myslim ze tie zakladne modely v tomto inovovanom puzdre posledny rok-dva vyzeraju este atraktivnejsie. Mal som pozicane Biatecy v prvej generacii ked tu kolovali po fore. Poctivo vypracovane, ale na moj styl prilis uhladene a pre velkost nie uplne pohodlne nositelne. Akoze cena ~1400 nie je najmenej, no pri sucasnom stave by som ju nevidel ako najvacsiu prekazku. Skor ked uz mam dat za hodinky takuto sumu, mali by splnat moje poziadavky ktore som tu vychrlil vyssie :)

  • ... takto na mojej ruke vyzeraju 36mm Spirity, mam ich uz len ako pamiatku, bohuzial baterkace, dcera mi ich navyse obuchala lebo hlupak som jej ich pozical v case ked sa jej pacili...

    Ale pre ilustraciu mojho vkusu, na mojom cca 16,5-17cm zapasti... najpohodlnejsie co som kedy mal, lupou ich hladat rozhodne nemusim, je to naschval mobilom, proporcne v reale vyzeraju kusocek mensie oproti zapastiu...

  • 36 jsou strašný prckové.

    Keď máš labu ako baník, tak jasné že sa ti ten rozmer zdá malý. My, čo máme menšie zápästia to takto nevidíme ;)

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • 36 jsou strašný prckové.

    Keď máš labu ako baník, tak jasné že sa ti ten rozmer zdá malý. My, čo máme menšie zápästia to takto nevidíme ;)

    Kazdy mame vlastne vnimanie estetickosti, ucelnosti a pohodlia...

    Moje prve vaznejsie hodinky boli Steiny pilotky 44mm. Po par mesiacoch som zistil ze ich neunosim pohodlne tak ako by som chcel - stale a vsade... preferencie sa mi vyformovali casom.. a kedze je to moja ruka, moje vnimanie a moje peniaze ktore do toho davam, proste idem proti prudu :)

    a je to dobre, vsetci rovnaki, to by bola nuda :)