Certina DS Action Diver Titanium

  • Certina DS Action Diver Titanium

    Rád bych k nim něco napsal, ale nejak mě nic nenapadá. Tak alespoň to, že se mi líbí barevná kombinace, luneta, Nivachron...

    Case: 43mm diameter x 13.10mm height – full titanium case, brushed and polished – sapphire crystal with AR coating – screw-down crown – 300m water-resistant

    Dial: black dial with a gloss finish – applied beige-coloured indices with Super-LumiNova – beige sword-shaped and triangular-tipped hour and minute hands with Super-LumiNova – applied double-C logo – branding printed in white – date window at 3 o’clock

    Movement: calibre Powermatic 80.611 – automatic winding – 21,600vph – 80h power reserve – anti-magnetic Nivachron hairspring – hours, minutes, seconds, date

    Strap: black and beige NATO strap made from #tide ocean material – full titanium bracelet with folding buckle

    References: C.032.607.48.051.00 - titanium case, NATO strap


    C.032.607.44.051.00 - titanium case, titanium bracelet

    Price: EUR 1,020 (NATO strap)


    EUR 1,115 (titanium bracelet)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ale ano, pekna kombunacia, s vynimkou farby datumovehp okna, radsej bez neho :)

    Ja som bol tiež taký detailista... Pokiaľ som nezačal slepnúť😂 Dnes nedám na bielu dátumovku s čiernym písmom dopustiť. Na Seikách mám čiernu dátumovku s bielym písmom a to je čo sa týka čítania ďaleko horšie. A to sobota a nedeľa je ešte tmavomodrá... to je pre mňa už utrpenie😁

  • Celkovo mi ci uz tieto Certiny alebo aj Longines HydroC fontom cislic na lunete az prilis pripominaju Omegu SMP, a z tohoto kopirovania nie som az tak nadseny :(

  • Tak Certina 1888, Omega 1894.

    Berte to tak, že se Certina třeba dělí o poznatky se svojí rodinnou (Swatch) mladší sestrou :D

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tak Certina 1888, Omega 1894.

    Berte to tak, že se Certina třeba dělí o poznatky se svojí rodinnou (Swatch) mladší sestrou :D

    nemylis sa trochu watchi :)? Omega 1848, pokial mam spravne informacie ;)

  • Tak Certina 1888, Omega 1894.

    Berte to tak, že se Certina třeba dělí o poznatky se svojí rodinnou (Swatch) mladší sestrou :D

    Aj ked s rokom zalozenia znacky to samozrejme vobec nesuvisi :Dkedze vsetky “nastrojove” hodinky vznikli az v 20.storoci ;)

  • nemylis sa trochu watchi :)? Omega 1848, pokial mam spravne informacie ;)

    Firma Omega byla založena v roce 1848 Louisem Brandtem v dílně La Chaux-de-Fonds, Švýcarsko. Toto město je pokládáno za kolébku švýcarských hodinek. Teprve v roce 1894 je v Bienne vytvořen název Omega podle úspěšného modelu hodinek Omega kalibr 19.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tak Certina 1888, Omega 1894.

    Berte to tak, že se Certina třeba dělí o poznatky se svojí rodinnou (Swatch) mladší sestrou :D

    Adolf a Albrecht Kurthovci otvorili v roku 1888 v meste Grenchen vo Švajčiarsku továreň a začali vyrábať strojčeky a diely pre hodinársky priemysel. Prvé kompletné hodinky so značkou Grana boli vyrobené v roku 1906. Boli to dámske náramkové hodinky, pretože muži stále nosili vreckové hodinky. V roku 1938 sa zrodila nová značka, Certina. Meno je prebraté z latinského „certus“ znamenajúceho „istý, spoľahlivý“.

    Tolko k znacke Certina :)