Garmin Instinct - vnútro

  • Po rokoch mi doslúžili moje Instincty ( a že sme toho na horách zažili ) tak som im nazrel pod sklíčko ;)

    Hodinky začali stále sa vypínať alebo zamrzli už pri zapnutí ako na prvom obrázku. Keď aj nabehli snímače nič nemerali...

    Skúšal som zámerne poškriabať sklíčko skrutkovačom a neviem čo Garmin používa ale je riadne odolné. Bol som zvedavý lebo za nejaké 4 roky nemalo ani škrabanček. A nepodarilo sa mi to ani teraz

  • Tak 4, 4,5 roka. Posledného polroka už aj batéria slabo držala. Pri používaní GPS už nedala ani celodennú túru v Tatrách. Toto sú ešte prvé Instincty bez solárka

  • Já koukám po taktikách, ale zatim je to marný a nechci mít jen další nevýkonný mobil na ruce za cenu těch výkonných.

    4 roky to je fakt slabota.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Obávam sa, že s tou dobou to oveľa lepšie nebude. Nedá sa s tým ani počítať, keďže ich je problém otvoriť, je tam kopec senzorov, nejaký ten akumulačný článok, elektronika a často produkujú nové a nové verzie, takže podpora po pár rokoch končí a starým modelom sa už nevenujú. Je to fajn nástroj ale max na 5 rokov a potom ich už nepredáte ani za pár Euro.

    Tempus Fugit

  • Ja teraz na túry skúsim G Shocky. Tam sa dá batéria v pohode vymeniť. Nevýhodou sú ale menej podrobné merania a hlavne sú ďaleko väčšie ako Instincty.

    A tie 4 roky sa aj mne zdá málo. Navyše púzdro síce bolo pevné ale všetko po kope drží len lepidlo tak že neviem či majú vymeniteľnú batériu. Na druhej strane má ale Garmin parádnu aplikáciu.