Citizen FC0014-54A nastavenie

  • Ahojte 🙂

    Dostali sa mi pod ruku hodinky od kolegyne Citizen FC0014-54A, či náhodou neviem ako ich nastaviť.

    Nestihol som ešte googliť, preto píšem sem, či nemá niekto nejakú skúsenosť alebo nejaké tipy a triky ako ich čo možno najjednoduchšie naladiť, aby to do budúcna zvládla aj sama.

    Dik za odpovede 🙂

  • Ak máš zapnutú synchronizáciu, tak sa nastavujú samé. Zistíš to stlačením a podržaním jedného z tlačidiel, kedy ti sekundovka ukáže status On / Off.

  • Ak máš zapnutú synchronizáciu, tak sa nastavujú samé. Zistíš to stlačením a podržaním jedného z tlačidiel, kedy ti sekundovka ukáže status On / Off.

    Ahoj, sekundovka sa hýbe, avšak neukazuje ani on ani off zastaví medzi 1-2 hodinou

    "Čas je tá najdrahšia komodita."

  • Hlavne si skontroluj referenčnú pozíciu ručičiek lebo ak sú posunuté, tak to potom nebudeš vedieť nastaviť. Ale súhlasím, treba stiahnuť príručku.

    Tempus Fugit

  • Jasné, vďaka chlapi :) k tomu ON/OFF som sa nakoniec dopracoval... :) už len vybrať správne časové pásmo... :) dnes mám voľno tak sa na to pozriem. Každopádne vďaka :)

    "Čas je tá najdrahšia komodita."

  • Dole naľavo máš info, že či prebehla úspešne synchronizácia a napravo, že či máš zapnutý letný čas alebo nie. To by ti mala ukázať sekundovať ručička, keď stlačíš jedno alebo druhé tlačidlo. Ukazateľ dní ti zároveň ukáže úroveň nabitia batérie.

    Stačí to raz ponastavovať a potom nemusíš s hodinkami riešiť 10 rokov nič, až potom výmenu batérie na ďalších 10 rokov.

  • Práveže všetko je zapnuté, deň sedí, pásmo, 24h format, čas tip top. Len dátum mi stále hodi na pozíciu 4

    // a už asi aj viem kde robím chybu 😀😀 ach. Pod lampou najväčšia tma. Hodinky komplet resetujem ale datum nechávam dnešný 😀 skúsim ho dať na 31 alebo na 1

    "Čas je tá najdrahšia komodita."