Longines’ The Legend Diver Watch Family

  • Kdo z nás by neznal dnes již legendární řadu potápěčských hodinek, kde se slovo legendární v úpravě objevuje i přímo v jejím názvu. Longines Legend Diver jsem měl možnost ponosit na ruce v době, kdy no date verzi stále více vytlačovala verze s datem. To mi hrálo do karet, protože datumovky mám rád. Mnozí kritizovali dlouhé nožičky pouzdra, ale ani to mi nevadilo. Spíš jsem postrádal vhodný náramek, tah chcete-li, nebo mesh.

    Dnes nám značka Longines představuje velmi obohacenou kolekci této řady, posuďte sami. Já bych si tedy vybral.

    Model: Longines Legend Diver Watch

    Reference: L3.374.4.90.2 (royal blue dial), L3.374.4.30.2 (sand beige dial), L3.374.4.40.2 (bordeaux dial)

    L3.774.4.30.2 (sandy beige dial), L3.774.4.70.2 (ash grey dial)

    Case/Dial: 36mm diameter x 11.90mm height, stainless steel case with blue, beige or bordeaux dial or 42mm diameter x 12.70mm height, stainless steel case with beige or grey dial

    Water resistance: 300m (30 bar)

    Movement: 36mm versions – Calibre L592 (ETA A20.L11), automatic, 22 jewels

    42mm versions – Calibre L888.5 (ETA A31.L11), automatic, 21 jewels

    Frequency: 36mm versions – 28,800 vph (4 Hz)

    42mm versions – 25,200 vph (3.5 Hz)

    Power reserve: 36mm versions – 45h

    42mm versions – 72h

    Functions: Hours, minutes, seconds, date

    Strap: 36mm versions – Vivid burgundy or sand beige fabric strap or royal blue fabric look leather strap

    42mm versions – Beige sand fabric strap or ash grey NATO fabric strap

    Price/availability: £1,960

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Aj ked to sem nepatri, zaujimavy, podobny a hlavne autenticky (reedicia povodnych 70s ) super kompresor model je aj Milus Archimedes

  • Paráda, asi by som musel rozbiť prasiatko, čo?

    U Milusu? Ani nie, zas uplne lacne nie su ale tusim 1.820,-€ za to co ponukaju nie je uplne mimo misu ;) v rozsahu kolekcii mozno microbrand, inak svajciarska znacka so 100 r. historiou, vlastnena poslednym majitelom Tissotu pred predajom Swatch group.

  • Nechci citovat, je moc brzy.

    Dio:

    bronzovky jsou parádní, ale vadilo by mi, že to špiní. Jestli je nemaj přejetý nějakou super povrchovkou. Ale to těžko, každej milovník toho jedu se rád chlubí oxidací a plesnivinou. Ale takhle se na ně kouká moc hezky.

    Madmax

    jo to jo, brali bychom stejnou barevnou variantu ;)

    Co se týká těch Milusu, cena je moc vyšroubovaná. V tomhle jsem bohužel i tak trochu pozér a bral bych LLD. Cokoliv podobnýho max do cca 700,-€

    Homer

    To je v hajzlu viď, takovejch krásnejch hodinek všude kolem. Nu což, tak jako je to ve vlakne hodinek z webu s těma holkama. U naprosté většiny nám musí stačit pouze obrázky.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Co se týká těch Milusu, cena je moc vyšroubovaná. V tomhle jsem bohužel i tak trochu pozér a bral bych LLD. Cokoliv podobnýho max do cca 700,-

    To som aj ja :Dnehovorim o spracovani ktore je predpokladam na velmi slusnej urovni, tu platis predovsetkym za strojcek. ETA 2892A2 vo verzii Top sa v hodinkach do 700,-€ zial nenachadza ;)…ale ako pisem, lacne prave nie su :)

  • To som aj ja :Dnehovorim o spracovani ktore je predpokladam na velmi slusnej urovni, tu platis predovsetkym za strojcek. ETA 2892A2 vo verzii Top sa v hodinkach do 700,-€ zial nenachadza ;)…ale ako pisem, lacne prave nie su :)

    Jooo, to je ta věčná otázka, Audi nebo Passat s lepším motorem a vybavou.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • No já měl sedana předposlední verzi, teď už snad pojede jen kombi a asi novej nástupce bude trolejbus bez drátů. Ale zpět k tématu: jasně že LLD.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1