Tissot Seastar 2000 Professional 600M 46 mm

  • bejduko Polo  DIO

    Čo sa týka regulácie toho strojčeka powermatic 80.111 (čítal som to už dávno ale praktické skúsenosti nemám) je to asi tak, ako písal Polo. Preto som sa aj tomuto strojčeku vyhýbal, lepšie je ísť do vyššej verzie. Plus v tejto verzii je použitý aj plast.

    Tempus Fugit

  • Spona upravená, nebolo to úplne jednoduché - je to tvrdý materiál, bolo treba napíliť okraje, ohnúť a potom ešte zospodu obrúsiť okraje, ktoré dosadajú na spodnú časť spony, lebo išla zavrieť iba čiastočne. Ale podarilo sa to bez poškriabania :)

    Nechápem len, že ako to mohli tak predávať.

  • No musím povedať, že po troch týždňoch nosenia ich neviem dať dole z ruky, čo sa mi ešte so žiadnymi hodinkami nestalo. A nikdy by som nepovedal, že 206g hodinky sa budú tak komfortne nosiť.

    Dá sa povedať, že po rokoch hľadania tých naj hodiniek som ich pravdepodobne našiel. Samozrejme je to môj subjektívny názor, som technický typ, detailista so slabosťou pre potápky a hodinky s pevnou konštrukciou.

    A ten číselník je jedinečný a podľa mňa nemá konkurenciu. Možno nejaké TH Aquaracer alebo Omega Seamaster, ale to už sú cenovo o dosť drahšie hodinky, ale napr. bez ISO 6425.

    Takže, kto má trochu väčšie zápästie (17-18 cm), vrelo odporúčam na leto do vody :)

  • Ešte doplním info, že po zabehnutí strojčeka a nosení asi každý druhý deň je presnosť hodiniek cca +- 1-2 sec. za týždeň, pričom si odchýlku do 4-5 sec. dokážu udržať dlhodobo aj niekoľko týždňov.

    Takže klobúk dolu pred Tissotom :)

  • Tak to ti Powermatic šlape parádne. Mne 1-2 sekundy robí denne čo je tiež výborné. Keď však odložím hodinky na 3 dní tak potom sa začínajú ponáhľať viac, urobia tak 4-5 sekúnd za 24 hodín. Keď sa dotiahnu zas idú presnejšie. Je to divné, čakal by som to skôr opačne 😁

  • kotlik Homer ako vieš, že by mala byť naopak? Predpokladám, že vychádzaš z faktu, že struna je menej napnutá. Ibaže nezanedbateľný je tiež fakt, že pri nosení sa mení poloha ale pri odložení je stále rovnaká. Osobne by som skúsil odkladať do inej polohy.

    Tempus Fugit

  • kotlik asi sme sa úplne nepochopili, myslel som tým, že keď odložíš hodinky z ruky a dáš ich napr. ciferníkom hore, tak budú mať inú odchýľku ako keď ich dáš napr. ciferníkom dole, v rôznych polohách majú hodinky rôznu odchýľku.

    Tempus Fugit

  • No musím povedať, že po troch týždňoch nosenia ich neviem dať dole z ruky, čo sa mi ešte so žiadnymi hodinkami nestalo. A nikdy by som nepovedal, že 206g hodinky sa budú tak komfortne nosiť.

    Dá sa povedať, že po rokoch hľadania tých naj hodiniek som ich pravdepodobne našiel. Samozrejme je to môj subjektívny názor, som technický typ, detailista so slabosťou pre potápky a hodinky s pevnou konštrukciou.

    A ten číselník je jedinečný a podľa mňa nemá konkurenciu. Možno nejaké TH Aquaracer alebo Omega Seamaster, ale to už sú cenovo o dosť drahšie hodinky, ale napr. bez ISO 6425.

    Takže, kto má trochu väčšie zápästie (17-18 cm), vrelo odporúčam na leto do vody :)

    Tak čo, po roku a pol idú, idú.