Zenith DEFY Skyline

  • Po 4 rokoch prichádza Zenith s druhou generáciou Defy a to konkrétne s označením Skyline. A konečne v oceľovom prevedení. O pohon sa stará manufaktúrny El Primero 3620. Rezerva náťahu je navýšená na 60 hodín. Púzdro má 41 mm (na výšku 11,2 mm) a je viac oktagonálne. Ciferník dostal nový sunburst vzor a je v 3 farbách. Novinkou na ciferníku je tiež 10 sekundový indikátor (áno, ručička obehne sub-dial za 10 sekúnd). Samozrejmosťou už je aj rýchlo vymienateľný remienok a nový je aj zelený kaučuk. Vodotesnosť je 10 barov a korunka je už šróbovateľná, čiže nebude žiadny problém s plávaním. K čiernej verzii je v boxe čierny kaučuk, k modrým modrý a ku striebornému ciferníku olivovo zelený kaučuk.

    zdroj fotiek: ablogtowatch, monochrome, fratello.

    Paletteankerhemmung.gif

  • Gumu k nepotápkám vůbec nepotřebuju :) v případech plynulého napojení tahu už vůbec. Nádherný hodinky, ale u této značky bych dal přednost jiným modelům, než nakročení k AP. A ty šroubky mi tam kupodivu chyběj. Pak by netrefili souměrnost drážky šroubu a to by bylo :D

    A co je to za chytročinky s tou měřenou desetivteřinovkou? Jako mrknu, vidim, hodinky jdou, ale stejně vím prd kolik vteřin. Už jenom tohle by mi sakra vadilo při přesném nastavení i odečtení času. A to jsem teď ve fázi značné tolerance k nepřesnosti hodinek. U těch mechanických bych vydejchal max COSC a i tak bych byl nervózní.

    Takže i když jsou krásný, ani náhodou.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • AP prisli s tymto dizajnom az po Zenith-e watchi :) a ta sekundovka je zabavne peipomenutie frevencie strojceka 5 Hz ;)

  • To je všechno možný, ale nic to na tom nemění. Tyhle tvary jsou u AP daleko zažitější a vteřinka je na prd. Už nevědí co by roupama :D

    Ale jak jsem psal, jsou fakt krásný, už předchůdci stály za pozornost.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1