Potápky, časť druhá....ORIS?

  • Prave pozeram MIDO Ocean Star 600 Chronometer. Ako milovnik Omega Seamaster, hovorim WAU. 42mm + ucho, keramicka luminovana luneta, 600mWR + He ventil (integrovany), obojstranny AR na zafire, sunburst cifernik, aplikovane indexy, 80h COSC s kremikovym vlaskom... To cele na tahu s mikroregulaciou (on the fly) do 1500€ :thumbup:

  • Tieto tiež nie sú na zahodenie:

    No veď práve... ja som bol celý hotový keď som ich mal v ruke. V obchodíku čo kus vytiahnutý zo sklenenej vitrínky, to prekvapenie. A podľa mňa tieto by dali aj pod 1k.

    Kaliber je tam PM80 ako základ, a k tomu zrejme nejaký modul (oni ten strojček nazvali "Mido Caliber 80"). Z tejto rady mi viac sedí táto modrá kráska:

  • No veru Mido sa riadne vyšvihlo. Mal som tú česť vyskúšať len staršiu verziu Ocean Star, presnú referenciu si už nepamätám, tá podľa mňa nebola nič moc. Toto už vyzerá troška moresnejšie.

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • SeikoSan v niecom mas mozno pravdu, len to trochu upresnim. Dostal som plastovu karticku na ktorej je okrem ineho vytlacene vyrobne cislo + QR kod a popisom ze zaruka plati len po zaregistrovani na Oris portale. Nieje tam ziadne miesto na zapisanie datumu predaja a ani miesto pre nejaku peciatku. Neviem co dostali iny majitelia Orisiek. Registracia presla, takze nevidim dovod preco by zaruka nemala byt uznana. Navyse mam doklad o kupe takze v pripade nudze mozem hodinky reklamovat priamo u obchodnika kde som nakupil. Mimochodom uz som kupoval hodinky aj z oficialnych zdrojov ku ktorym som dostal karticku s rucne napisanym datumom predaja, vyrobnym cislom a peciatkou. Ked sa nad tym tak zamyslim, tak ako grafik si takych karticiek, faktur a pokladnicnych blockov dokazem vyrobit, pre potreby preukazania sa kvoli zaruke, kolko len chcem. Takze si myslim ze el. registracia ma asi vacsi zmysel. Ak sa nemylim tak nieco podobne ma aj Breitling.

    Myslim ze si pleties registraciu teba ako majitela hodiniek a aktivaciu zaruky. Nepoznam jedineho vyrobcu u ktoreho si kupujuci aktivuje zaruku sam on-line. Zaruka je vzdy aktivovana AD v momente predaja hodiniek. Breitling ma elektronicku kartu ktoru aktivuje AD ked si preberas hodinky. Platnost standartnej zaruky nezalezi od toho ci sa niekde zaregistrujes. Ten QR kod co si dostal je sposob ako predlzit zaruku zo standartnych 2 rokov na viac a myslim ze je to pri nom aj napisane. Stav zaruky si mozes overit tu https://owa.oris.ch/AfterSalesService/CustomerWarranties

    Podla toho co pises to asi bude ok… ak sa ti podarila registracia a predlzenie zaruky tak to asi zanamena ze AD co to posunul Montredu standartnu zaruku aktivoval. Stale mi to pride ako neseriozny sposob predaja.


  • Od začátku tvrdím, že ty šestistovky od Mida by mohly mít na cifru znak Omegy a stát minimálně dvakrát či třikrát tolik. Jo, Planety jsem taky měl.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ako som v úvode písal ku Mido 600. Je to top a technologicky naj za tu cenu.

    Ale čo mám spraviť keď sa mi nie úplne páčia :( Aj som sa snažil presvedčiť sám seba ale nepodarilo sa.

    Ale zo zvedavosti keď sme pri nich, aký význam má ten otvor v púzdre čo je nad helium ventilom?

  • Od začátku tvrdím, že ty šestistovky od Mida by mohly mít na cifru znak Omegy a stát minimálně dvakrát či třikrát tolik. Jo, Planety jsem taky měl.

    Práve pre toto beriem každé tvoje slovo vážne. V týchto veciach nevytváraš svoj názor z videí z jútubu ale z vlastných skúseností! :thumbup:

  • Ako som v úvode písal ku Mido 600. Je to top a technologicky naj za tu cenu.

    Ale čo mám spraviť keď sa mi nie úplne páčia :( Aj som sa snažil presvedčiť sám seba ale nepodarilo sa.

    Ale zo zvedavosti keď sme pri nich, aký význam má ten otvor v púzdre čo je nad helium ventilom?

    Keď som sa tu rozpisoval tak mi blesklo hlavou, že by som ti mal napísať, že v žiadnom prípade ťa nechceme/nechceme vyviesť z cesty. Nedaj sa ovlplyvňovať. ORIS je aj podľa mňa tiež O.K. :thumbup:

  • Presne tak, môžeš si vybrať najsampop***i lepšie hodinky po papierovej stránke, ale pokiaľ sa ti nepáčia resp. ti na nich niečo bude vadiť, skôr či neskôr pôjdu z domu.

    Najlepšie by boli ich vyskúšať, lebo z fotiek a videí to nie je vždy ono.

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Najlepšie hodinky sú vždy tie, ktoré sa tebe páčia - je to výrazne subjektívna vec. Ale zase keď si napr. raper a nemáš zlaťáky, tak je to čudné :)

  • Ako som v úvode písal ku Mido 600. Je to top a technologicky naj za tu cenu.

    Ale čo mám spraviť keď sa mi nie úplne páčia :( Aj som sa snažil presvedčiť sám seba ale nepodarilo sa.

    Ale zo zvedavosti keď sme pri nich, aký význam má ten otvor v púzdre čo je nad helium ventilom?

    To je jasný, nekomu se líbej kozatý a nekomu placatý.

    Ta díra odvětrává a vyplachuje uzamykací lunetu, hlavně když jde o mořskou sůl a písek. Taky se dá luneta používat i pod vodou.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1