Cena / Hodnota hodiniek úvaha

  • Ja som prvé hodinky dostal na birmovku :)

    no ja som dostal prvé RUHLA za prvé vysvedčko a prvé vážne hodinky mi doniesol otec zo zahraničia - CITIZEN seven star 33 jewels :thumbup: boli to fakt hodinky ale neskončili dobre ;(

    A stitch in time :D

  • no ja som dostal prvé RUHLA za prvé vysvedčko a prvé vážne hodinky mi doniesol otec zo zahraničia - CITIZEN seven star 33 jewels :thumbup: boli to fakt hodinky ale neskončili dobre ;(

    Myslíš takéto :)? Ja som ich našiel u mamy, otec ich doniesol z NDR ale baterka v nich za 30 rokov vytiekla, tak sú kaput ;( a nechávam si ich iba ako spomienku :)

  • madmax sranduješ? :D prvú elektronickú kalkulačku s LCD som videl na strednej a moje prvé hodinky boli RUHLA zero jewels handaufzug ^^

    Sorry, zabudol som :Dtoto je tak 84’ a to si uz bol hadam aj zenaty ;)

  • ono je to asi ako so všetkým :)polovica národa je celý život OWG, príp. 2WG pretože im to stačí a cenu hodiniek nad 200 E považujú za vyslovene vyhodené peniaze, a niekto sa na hodinky pod 5K ani nepozrie, pričom obaja ich považujú za pekné a kvalitné s rozdielom že u prvého je mať hodinky tradícia, druhý môže riešiť spoločenský status, ale ani jeden tomu velmi nerozumie a moc sa nezamýšľa nad strojčekom, spracovaním... :)

    najhoršie :D čo sa môže stať človeku čo sa trochu zaujíma o hodinky je stať sa členom tohoto nášho "klubu". Pred tým mal možno kvarcky za 100 E a bol s nimi relatívne spokojný a teraz sa ponorí trošku do hĺbky, začne skúmať o čom to celé je a rozmýšľa nad tým, či by sa mu predsa len nehodili ďašie 2,3, 4 hodinky :)..niektorý sa kukne, popasie oko ale niekomu to možno nechtiac spôsobí poruchy spánku :D

    a keď to zovšeobecním, týka sa to všetkých ľudských koníčkov...či už ide o bicykel,lyže a potrebnú výstroj alebo hoci auto...všetko je o peniazoch, individuálnom pohľade a stanovených prioritách, takže každému čo jeho jest ;)

    páni , dovolím si prihodiť môj totálne začiatočnícky pohľad . madmax to pomenoval všetko asi najvýstižnejšie : " všetko je o peniazoch, individuálnom pohľade a stanovených prioritách, takže každému čo jeho jest ;) ". toto čudo čo ukazuje čas som prihodil do košíka na ali zámerne . bol som zvedavý , čo sú to za hodinky , ktoré sú lacnejšie ako jedno dobré presso . napodiv , idú . ako všetky lacné kvarcky . dokedy , uvidíme .

    a s hodinkami je to asi ako so všetkým . platí sa nie len za kvalitu , ale niekedy hlavne za značku . a potom je na každom z nás , čo si vyberie . a ako mi raz povedal jeden môj kamoš od fachu : " Braňo , hodinky sú len strojček , ktorý ukazuje čas " . tak nech si každý vyberie po čom mu srdce piští a peňaženka dovolí ... všetkých nás tu prítomných spája láska k hodinkám . či sú už prémiové , lacné , quartz , alebo primky po dedovi ... tak nech nás ten obdiv k strojčeku čo ukazuje čas neopustí ;)

  • Skusim za mna ako vnimam hodinky a ich funkcie, aj ked som len ucen:

    1. Ukazovanie casu, ked je to nevyhnutne a nemozeme mobil: potapanie, paraglide, ... teda mnohe sporty,

    ale aj na prednaske na konfere, skole, nenapadne na jednani,

    2. Investicia (Rolex, Nautilus, Royal Oak, ...), toto je dost volatilne do buducna asi, toto vynechavam,

    3. Hobby pre nas hracickarov, milujucich masinky, takze radost, poucenie, a sposob minania penazi..

    4.  Prezentacia estetickeho nazoru okoliu, ak pre chlapa su hodinky jediny akceptovatelny doplnok,

    5. Status prestize a uspechu (Rolex v USA).

  • Nejčastěji jako tenisky, pak už hrají roli i jiný věci. Záleží na značce a to v první řadě. Certinu, Hamilton, Mido mnohdy koupíš s lepším strojkem, promyšlenější konstrukcí než třeba Breitling nebo zmíněný TH.

    A není to tak ve všem? Třeba auta a td. Je.

    Moj brat chcel dobre hodinky do 500 e , tak som mu poradil nech pozera strojčeky a objavil Certina DS 4 - 38 mm r. 2015 s cal.

    Strojček Quartz. ETA E64.111, Hacking ktorý sa dával aj do OMEGY ,, on si ich kupil a aj ja som to zobral . Idu veľmi dobre + 2 sec, mesačne , baterka 5 rokou !! Dobre videt čisla aj v čere a tme .... , aj remienok je pekný a nie su ťažke !! proste sa treba pozerat ...., hladať , najdeš ....

    Peter Th.

  • To je uhol pohľadu. Čo som mal možnosť vidieť TH je podľa mňa cenovo prestrelený. Napr. Aquaracer z roku 2015 (pozri obrázok) sa predávali okolo tých 2500€, ale vyhotovením a strojčekom by som ich videl niekde okolo 1000€. Ako nie sú to špatné hodinky, len nemajú nič navyše čím by si obhájili cenu. Ak si ich zohnal za polovicu tak to už je diametrálne odlišná situácia.

    Najvačši gol do vlastnej brany od Tag H. boli Formula WAH1218.BA0852 !! Dámske s brilantmi za cca1950.- e a vnutry Swatch 3 kamenovy zalisovany strojček :::!!!

    Peter Th.

  • zaujímavé vlákno. Už dlhšie sa tiež zamýšľam nad presne pomerom cena / kvalita / značka a všetko čo sa tu doteraz spomenulo. Začalo to spomínanou Cerinou a Tagom. Mal som tagy (entry level formula 1 automat) a mám certiny (DS PH 200). Cenovo je moja certina polovica z mojich bývalých tagov. Kvalitovo sú to porovnateľné hodinky a myslím, že to tu bolo spomenuté, Certina a ich DS system a powermatic strojčeky s Nivachronom sú super. Ďaleko lepšie ako obyčajná Sellita čo bola v tagoch. Rezerva, antimagnetické vlastnosti, presnosť, odolnosť - nedá sa porovnať. Ale pri tagu mi je jasné, že som platil za "TAG" na ciferníku.

    Hodinky zbieram už skoro 10 rokov a dostal som sa časom k Rolexu - OP36. Super hodinky, v super veľkosti. Pri Rolexe sa do veľkej miery platí za značku, ale je pravda, že kvalitovo sa im nič z toho čo mám nevyrovná. Môj hodinkový "sweetspot" je niekde medzi 600 a 1000 eur. OP boli ďaleko nad to samozrejme, ale nejak som to prežil a sú to naozaj naj hodinky čo mám. Nie len preto, lebo viem že boli najdrahšie :D ale aj preto, lebo s nosia ďaleko najlepšie a naozaj tú kvalitu je cítiť. Možno to nevidieť až tak na fotkách, alebo na videách, ale keď ich nosíš, tak si to jednoducho všimneš. Ale teda, po tom čo mám skúsenosti s Rolexom sa stále vraviam k lacnejším kúskom - Rolexy nosím rád, ale viem oceniť lacnejšie značky, ktoré robia kvalitné hodinky a Certina / MIDO / Tissot BOHATE stačia 99% ľuďom.

    Inak mnohí ľudia tvrdia že okolo 1000 eur sa dá hovoriť o dobrom pomere cena / kvalita v hodinkách a čím ideme vyššie tým je to "horšie". S tým celkom súhlasím. Do 1000 eur sa bavíme o kvalitných švajčiarkych / japonských automatoch s celkom ok presnosťou a dosť dobrým spracovaním. Preto som v tejto cene zakotvil a väčšina mojich hodiniek sa nachádza pod 1KEur. Ale aj chápem prečo ľudia kupujú Breitlingy či Hubloty s ETA strojmi.

    CR5110.FC6175 , za cca 3.900 e ako novy model pred cca 18 r.

    Ja som robil s hodikami a tak si podarilo kupit

    Tag Heuer Monza Calibre 36 - Zenit El-/Prinero stroj Chronograph CR5110.FC6175 , za cca 3.900 e ako novy model pred cca 18 r. ,, dnes ich ma dcera moc sa jej pačili ....,, to boli jedine hodnotne hodinky tejto značky vtedy

    Peter Th.