Alexander Shorokhoff

  • Alexander Shorokhoff - od stavebného majstra k Haute Horlogerie

    Dnes se podíváme na značku Alexander Shorokhoff, jejíž jméno se v současnosti nese napříč celým hodinářským světem a představuje jméno jediného muže. Muže, který, ač se to zpočátku tak nezdálo, se již nesmazatelně zapsal do soudobé historie výrobců hodinek, muže, který tuto značku založil a je nejen jejím generálním, ale i kreativním ředitelem. Všechny modely hodinek vznikající v dílnách hodinářských, ryteckých i zlatnickým mistrů pod touto značkou jsou dílem jeho návrhů.

    Alexander Shorokhoff, narozen v Moskvě roku 1960, je potomek prosperující moskevské rodiny se zájmem o umění, literaturu a hudbu, který se u něj projevoval již od dětství.Zároveň ho vždy přitahovala architektura a mechanika. Technické obory u něj nakonec převládly a mladý Alexander se ve věku osmnácti let zapisuje na strojírenskou fakultu univerzity v Moskvě. Po úspěšné závěrečné zkoušce začíná bezprostředně pracovat pro stavební firmy a jeho kariéra velmi rychle stoupá. Tak se postupně ze stavebního mistra stává ředitelem a tuto funkci doprovází i jeho krátká politická kariéra. Michael Gorbatchov ho roku 1991 po boku dalších několika mladých a talentovaných manažerů vybírá k seznámení se s volným kapitalistickým trhem a tak mladý Alexander odjíždí pracovat a studovat do Německa, kde v září roku 1992 zakládá firmu Poljot-V GmbH prodávající výrobky tradiční ruské hodinářské značky Poljot a v roce 2003 zakládá společnost vyrábějící hodinky pod jeho vlastním jménem. Teprve tak si plní svůj sen vyrábět své vlastní hodinky, do kterých by dokázal promítnout nejen své kulturní kořeny, ale také svou vášeň pro estetiku, přesnost a exkluzivitu.

    Doplnil bych článek o nějaké pěkné kousky hodinek, ale určitě mě doplníte sami.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Sorochova je mozno vidiet nazivo v B.Bystrici,osobne vlastnim 2 kusy,jeden bol darcek od partie k 50,druhy priamo od Sorochova.Obidva kusy regulatory nakolko sm na ne zatazeny.Ak ma niekto pozitivny vztah k ruskym kalibrom mal by sa poponahlat.Exkluzivne kalibre sa pomaly rozpredavaju a uz nebudu.

  • pre mňa je táto značka už za mojou osobnou hranou medzi inovátorstvom a gýčom. Príklad je nápis "Limited edition" priamo na ciferníku. Ale zopár zaujímavých kusov má.

    Vidíme to hodně podobně. Mně se zatím nelíbilo nic.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Vidíme to hodně podobně. Mně se zatím nelíbilo nic.

    Pripájam sa do klubu. Mne tiež moc dizajn nesadol.

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.