Luneta - výmena? dá sa/nedá sa? vymýšlam?

  • Ahoj hodinkomaniaci.

    Neviem ako sa to stalo, určite to poznáte, že po čase sa Vám niektoré hodinky "okukajú" alebo

    Vám začne na nich niečo prekážať. Asi choroba hodinkomaniaka :D

    Môj problém tkvie v tom že luneta na mojich CERTINA DS ACTION SEA TURTLE CONSERVANCY prestala lahodiť

    môjmu oku ba dokonca mi až začala vadiť. Reč je konkrétne "iba" o vzhľade. Cela luneta, nie len vložka. Vadí mi jej tvar.

    S hodinkami som inka spokojný a nechcem ich zatial meniť kôli niečomu takémuto...

    Chcem sa preto spýtať či by bolo možné ju vymeniť za nejakú inú. Kus za kus, bez nejakých ďalších zásahov čo by ovplyvnili hodinky,

    Priemer je 43mm no neviem či konštrukčne ako je nasadená tam bude niečo iné pasovať. Má s tým niekto skúsenosť príp. tip na eshop?

    ďakujem :)

  • Som si všimol, za skoro každý sa mi na ne pozrie, čo sa mi pri iných až tak nestáva. Za tú cenu lepšie, presnejšie a s dlhšou výdržou ťažko nájdeš.

  • Tiez na lunete nevidim vadu. Font cislic super, tvar lunety (uchopov) za mna OK, celkovo vyvazene hodinky…takze za mna ich bud nechat ako su alebo predat..nic medzi tym :)

  • Tiez na lunete nevidim vadu. Font cislic super, tvar lunety (uchopov) za mna OK, celkovo vyvazene hodinky…takze za mna ich bud nechat ako su alebo predat..nic medzi tym :)

    Ja som tiež na nej žiadnu vadu dlho nevidel, ale zrazu mi uchopy na nej začali pripomínať koleso od traktora :D

    Neviem čo ma to posadlo z dlhej chvíle.

    .................

    viem že lepšie, presnejšie a s dlhšou výdržou v tej cene nenájdem. Vzdať sa ich zatial nechcem, len ma sameho seba štve že sa na ne teraz tak

    "neisto" pozerám.

    Skúsim asi zmenu remienka

  • PRIM sport

    aku by si tam chcel dat?

    No ak by bolo na výber (čo nieje) tak predstava by bola niečo ako Oris divers 65, Mido ocean star tribute alebo Rado cpt. cook.

    Proste páčia sa mi také lunety čo majú to vonkajšie ohraničenie z malých zúbkov.

    Brázdil som na webe ale nič som nenašiel čo by malo aspoň udané rozmery.

    Vykašlem sa asi na to, myslel som že sa to robí ako na bežiacom páse ale neni tomu tak. Na seiko je kopec

    "modifikácií" ale pri certine som nenašiel veru. Nebudem to asi siliť, dúfam že ma to prejde.

    Skúsim im dať nový look s nejakým novým remeňom.

    Zvažujem nejakú vintage kožku, čo to spraví. Prípadne nejaké iné tipy? :)

  • Na seiko je kopec "modifikácií" ale pri certine som nenašiel veru.

    Na Seiko je preto toľko modifikácii, lebo quality control oddelenie rozpustili. Takže to veľa ľudí nasralo keď nevedeli nájsť lícujúce časti, tak si ich začali vyrábať sami :D

    Čo sa týka remienkov, ja mám všetky robené na zákazku od Habadej-a z chronomagu. Jednoznačne odporúčam :thumbup:

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Ja si neviem predstavit tieto hodinky s inou lunetou ako tou ktora tam je teraz. Podla mna tam kazda jedna cast dotvara hodinky ako celok a ak by sa na nich hocico zmenilo tak uz by to neboli korytnacky od Certiny.