• Chlapi, jednoducho paráda čo mi tu prednesiete! VĎAKA!

    Tie Wardy naozaj kráne čisté, elegantné. Náhľad sa mi rozširuje, ale to nevadí. Som vďačný za každý názor. Času ešte mám, a ak sa mi podarí, tak TOP3, alebo radšej TOP5 by som si vyskúšal aj na zápästí. Ste: :thumbup:

  • Som vďačný za každý príspevok, za každú pripomienku.

    Samozrejme som popozeral aj v okolí PRIMiek. PRIM Epocha (Miyota 8215), PRIM Diplomat (Miyota 9015), a čo som bol prekvapený: PRIM Tourbillon Karel IV. so Seagull kalibrom, za 5890,-EUR!!?? - samozrejme môže to byť dobrý strojček, ale čo s prípadným neskorším predajom, podľa mňa bez šancí. Na pohľad sú pekné, a určite kvalitne spracované hodinky, ale čo ten vnútrajšok...

    Nevzdávam to, sledujem ďalej. Zatiaľ medzi favoritmi: NOMOS Tangente (nr. 164) a Longines Dolce Vita Sector Dial. V tom obchodíku kde som kupoval Longines HydroConquestky tak majú NOMOS Tangente s prekrásnym strieborným ciferníkom (nr. 141) a Longines s ťahom (nr. L5.767.4.73.6). Dohodol som sa s nimi, že pôjdem tam vyskúšať. Tie Longinesky sa mi viac páčia s koženým náramkom (krokodýl), ale to by som dokúpil. Elegantné sú s hnedou kožou (tak ako to nahodil SeikoSan na fotke na predchádzajúcej strane), ale zaujímavá je aj modrá koža.

    Inak original koža z krokodýla, ak by som chcel dokúpiť tak je cenovo hororistická. S origin zapínacím mechanizmom v prepočte na euro je to v okolí 400-450,-EUR. Obchod mi ale prezradil, že HIRSCH má to isté (akurát bez loga Longines) za 219,-EUR (HIRSCH LONDON v šírke 21mm čo má Longines). Je to predsa len polovička.

    Keď pôjdem na skúšku oboch, tak určite nafotím ;)

  • Som vďačný za každý príspevok, za každú pripomienku.

    Samozrejme som popozeral aj v okolí PRIMiek. PRIM Epocha (Miyota 8215), PRIM Diplomat (Miyota 9015), a čo som bol prekvapený: PRIM Tourbillon Karel IV. so Seagull kalibrom, za 5890,-EUR!!?? - samozrejme môže to byť dobrý strojček, ale čo s prípadným neskorším predajom, podľa mňa bez šancí. Na pohľad sú pekné, a určite kvalitne spracované hodinky, ale čo ten vnútrajšok...

    ale asi bola reč o PRIM a nie o PRIM CHINA https://www.prim.cz/

    A stitch in time :D

  • Inak original koža z krokodýla, ak by som chcel dokúpiť tak je cenovo hororistická. S origin zapínacím mechanizmom v prepočte na euro je to v okolí 400-450,-EUR. Obchod mi ale prezradil, že HIRSCH má to isté (akurát bez loga Longines) za 219,-EUR (HIRSCH LONDON v šírke 21mm čo má Longines). Je to predsa len polovička.

    Pri origos remienkoch su vzdy najdrahsie spony. Ci uz Longines, Omega, IWC, Breiting.. remienok sam stoji trebars 200 a menej ale spona je za 400,-, takze preto :)

  • Pri origos remienkoch su vzdy najdrahsie spony. Ci uz Longines, Omega, IWC, Breiting.. remienok sam stoji trebars 200 a menej ale spona je za 400,-, takze preto :)

    Súhlas!

    Sice som sa ešte nerozhodol, ale ak by došli do cieľa tie Longinesky Dolce Vita, tak k "hnedému krokodýlovi" by ste mi akú sponu doporučili (hoci aj origoš z nejakých int. stránok)? Skôr by som sa prikláňal k nejakej preklápacej verzii...

  • Súhlas!

    Sice som sa ešte nerozhodol, ale ak by došli do cieľa tie Longinesky Dolce Vita, tak k "hnedému krokodýlovi" by ste mi akú sponu doporučili (hoci aj origoš z nejakých int. stránok)? Skôr by som sa prikláňal k nejakej preklápacej verzii...

    Tazko povedat, pri Nomos sice nie je remen z krokodila ale z konskeho chrbta (tie dobra kvalitka) a ten aj s preklapacou sponou stoji tusim 130-150, co nie je az taka hroza :)