Certina DS Action Diver Powermatic 80 Sea Turtle Conservancy C032.807.22.041.10 - Special Edition

  • Certina DS Action Diver Powermatic 80 Sea Turtle Conservancy C032.807.22.041.10 - Special Edition

    Tak jsem si zas po dlouhé době začal brousit zuby na mechanické potápky. Dlouho se mi líbí bicolory a to tak, že bych u renomované značky risknul i fals v podobě PVD a td. Jenže, zas to udělali jen pro holky, velikost potápek 38mm je málo. Ještě zapátrám, jestli se i trochu nepochlapili. I tak si s tím broušením zubů budu muset počkat. Mám toho v pořadí už moc a teď budu mít jedny krásný Rolexky v hubě. Pak potřebuju dvoje nový brejle a telefon. Taky auto je s otazníkem, ale snad Sportage ještě něco vydrží.

    Tak zpátky k hodinkám ;)

    Detailně propracovaný ciferník chrání safírové sklíčko s antireflexní vrstvou. Otočná luneta má bohužel pouze hliníkovou vložku, nevim, že to ještě vůbec dělají. Vodotěsnost hodinek je 300 m.

    Společnost Certina je již od roku 2017 hrdým partnerem tzv. ''Sea Turtle Conservancy'' – organizace na ochranu mořských želv. Hodinky Certina C032.807.22.041.10 jsou speciální edicí na počest spolupráce s touto organizací.

    Hodinky splňují přísnější normu ISO 6425, označují se diver’s. Tyto hodinky musí mít nejméně vodotěsnost 100 metrů, přičemž na hodinkách se musí testovat tlak 125 % deklarované hloubky (tedy hodinky těsné 200 m podle ISO 2281 jsou testovány jen na 200 m, potápěčské podle ISO 6425 se musí testovat na tlak 250 m) a sledují se i další vlastnosti. Například se testuje dekomprese, odolnost proti korozi, odolnost proti magnetickému ovlivnění, nárazu. Musí také mít obsahovat otočnou lunetu, se kterou lze pohybovat v jednom směru, musí mít aplikovanou luminiscenci a další.

    Švýcarský strojek ETA Powermatic 80.611 Nivachron má 25 kamenných uložení a maximální rezervu chodu až 80 hodin. Frekvence stroje činí 3 Hz (21600 polokmitů za hodinu). Vlásek setrvačky tohoto strojku je vyroben ze slitiny Nivachron, která je odolnější vůči magnetickému poli a teplotním změnám a má vliv na lepší přesnost hodinek.

    Jako všechny hodinky značky Certina jsou vybaveny unikátní DS technologií (Double Security system – dvojí zabezpečení), která zvyšuje odolnost, nárazuvzdornost a spolehlivost voděodolnosti hodinek (1. zesílené safírové sklo, 2. těsnění na hřídeli korunky, 3. dvojité těsnění na korunce, 4. speciální těsnění zadního víčka, 5. zesílené zadní víčko (Helveti).

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Pekne zhrnuté, ja tiež o nich uvažujem ale na obrázkoch je myslím staršia verzia, nová by mala mať 43 mm a mierne odlišný dizajn, ale zrovna bicolor model nemajú aspoň zatiaľ v ponuke.

  • To nevadí.

    Modrá v bi je dobrá kombinace, ale mně se tak nějak líbí víc černá. A v poslední době i jubilee do komba.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Fakt by si chcel PVD a ešte aj bicolor? PVD na ťahu podľa mňa nie je moc dobrý nápad, predsa len vždy sa prvý "oderie" ťah.

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Fakt by si chcel PVD a ešte aj bicolor? PVD na ťahu podľa mňa nie je moc dobrý nápad, predsa len vždy sa prvý "oderie" ťah.

    Myslím, že dnes je to už trochu staromódna predstava, hlavne keď máš viac hodiniek a vieš si ich vyberať podľa príležitosti. A taktiež aj kvalita PVD na drahších hodinkách je už inde ako kedysi. Takže ak si aspoň trochu vieš dávať pozor na hodinky a nebudeš ich nosiť napr. do lesa, nevidel by som v tom problém.

  • Myslím, že dnes je to už trochu staromódna predstava, hlavne keď máš viac hodiniek a vieš si ich vyberať podľa príležitosti. A taktiež aj kvalita PVD na drahších hodinkách je už inde ako kedysi. Takže ak si aspoň trochu vieš dávať pozor na hodinky a nebudeš ich nosiť napr. do lesa, nevidel by som v tom problém.

    Ako beriem, že kvalita PVD vrstvy je inde ako pred rokmi, ale ak sa pozriem na moje hodinky na ťah v okolí spony tak vlásočnice tam skrátka sú, aj keď sa snažím si dávať na hodinky pozor. A to je nerez, takže tie vlásočnice nie sú nejako extra viditeľné. Pri PVD vrstve to musí "svietiť" ďaleko viac.

    Samozrejme toto je len môj osobný názor, nikomu ho nevnucujem. :)

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Ako beriem, že kvalita PVD vrstvy je inde ako pred rokmi, ale ak sa pozriem na moje hodinky na ťah v okolí spony tak vlásočnice tam skrátka sú, aj keď sa snažím si dávať na hodinky pozor. A to je nerez, takže tie vlásočnice nie sú nejako extra viditeľné. Pri PVD vrstve to musí "svietiť" ďaleko viac.

    Samozrejme toto je len môj osobný názor, nikomu ho nevnucujem. :)

    mám PVD čiernu sponu a nič =O

    A stitch in time :D

  • ona ta vrstva pvd bývá tvrdší než je ocel, redpektive vic si nechá líbit, vlasecnice ani chytat nemudi, ale samozřejmě vryp je vryp

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1