Weekly Auto Orient King Diver

  • Ahojte kamarati,

    ma niekto skusenosti s modelom Weekly Auto Orient King Diver? Padol mi do oka v recenzii na hodinkee: https://www.hodinkee.com/articles/weekl…ck-to-60s-japan.

    Doplnujuca otazka, ako je to s presnostou noveho strojceka F6922, ktory nedavno zacali davat do hodiniek Orient a ake skusenosti mate so servisom?

    Pekny den!

    Jaro

  • Poznám tento model, prvotne zaujal aj mňa, ale potom som do nich nešiel. Vždy keď som si kúpil takéto lacnejšie hodinky, rýchlo ma potom prestali baviť.

  • Poznám tento model, ..

    A tvoje zkušenosti, nebo nějaké info k modelu? Jinak tvůj příspěvek moc nechápu :)

    Korunky nejsou šroubovací, což by mě nutilo neustále kontrolovat, jestli jsou docvaklý. Taky hrozí posun nastavení vnitřní lunety při docvaknutí korunky.

    Parádně popsaný je máš třeba tady

    https://www.hodinky-365.cz/blog/orient-we…versary-recenze

    Kdybych se smířil s těmi mínusy, nebál bych se do nich jít. Strojku https://forum.chronomag.cz/topic/76081-ch…-kalibru-46943/ bych se taky nebál, nebude o nic horší než jiné v této cenové relaci.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Vdaka za nazor, Homer. Vdaka za info, watchesfan! :) Vzdy sa mi pacil dizajn typu compressor. V podstate hladam Longines Legend Diver, Maurice Lacroix Pontos S Diver, a este radsej Jaeger-LeCoultre Master Compressor, ked bude dobra cena. Tesi ma, ze podla recenzii Orient zacal pouzivat hacking seconds a podla inych for je presnost velmi slusna. Ale zatial som ziadne hodinky Orient nemal ani nazivo nevidel a netusim, aka je kvalita. Cenou sa priblizuju Tissotu a hlavne ma zaujima, ci ich niekto vie porovnat so svajciarskou nizsou triedou. Prinajmensom tah vyzera na fotkach dost zle.

    Prvé kroky... Christopher Ward, EPOS, Glycine, Maurice Lacroix, Oris.

  • Vdaka za nazor, Homer. Vdaka za info, watchesfan! :) Vzdy sa mi pacil dizajn typu compressor. V podstate hladam Longines Legend Diver, Maurice Lacroix Pontos S Diver, a este radsej Jaeger-LeCoultre Master Compressor, ked bude dobra cena. Tesi ma, ze podla recenzii Orient zacal pouzivat hacking seconds a podla inych for je presnost velmi slusna. Ale zatial som ziadne hodinky Orient nemal ani nazivo nevidel a netusim, aka je kvalita. Cenou sa priblizuju Tissotu a hlavne ma zaujima, ci ich niekto vie porovnat so svajciarskou nizsou triedou. Prinajmensom tah vyzera na fotkach dost zle.

    Presne ten ťah sa zdal aj mne ako slabina, ale naživo som ich nemal možnosť vyskúšať, tiež iba dojem z recenzií. Ja mám jedny Orienty automaty a som s nimi spokojný - Orient Commander so strojčekom Orient 46J53. Presnosť je okolo +-15 sec. za deň, ale mám ich hlavne pre radosť, lebo sa mi páči ich dizajn.

  • Par postrehov od byvaleho majitela.

    Kvoli nesrobovacej korunke pre vnutornu lunetu som ich, defacto obratom predal.

    Hrozne mi to vadilo. Vzdy sa to "samo" pohlo pri noseni. (Je to vlastnost, nie vada konkretneho kusu)

    Ak by toto nevadilo, tak v cene ±200€:

    Uzasny cifernik s aplikovanymi indexami, slabsia lumi.

    Presnost super, spracovanie super. Tah vyzera na foto katastrofalne, ale nazivo bol porovnatelny s lacnejsimi swiss znackami.