• Ahojte, aj tento vikend som pozeral F1 a pri východe z pit stopov som si všimol takýto Rolex stĺp s presným časom a ma napadla otázka, že akým mechanizmom rieši Rolex takto veĺké hodiny keďze sa mi zdalo, že by mohli mať tak pol metra do priemeru ak nie meter.

    Automat asi nie, asi ani mechanické haha .. že by UHF quartz? :D

  • Ty ešte pozeráš formule ?

    Veď tie mašiny sú už tak vykastrované, že jediné, čo v nich ešte môžu zakázať je už len plynový pedál.

    Okrem toho sa nedá porovnávať umenie pilotáže formuly pilotmi zo starej školy a dnešných panáčikov posadených do formuly.

    Navyše vyslovene neznesiem rasistu Hamiltona s tým jeho teatrálnym cirkusom.

    Veľká škoda - taký krásny šport...

  • To, že ti niekto nesedí je v poriadku. No, nazývať Hamiltona rasistom. To už je celkom cez čiaru. Bol by som ticho, keby si sa tu minule neoháňal pravidlami fóra.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • podla mna to bude quartz ...

    zial, F1 uz skoro uplne zabili ... to uz nie je moc o jazdeni, ale o stlacani tlacidiel na volante a elektronike a kazdy jeden dotyk je preverovany komisarmi.

    horsia je uz len elektroformula na vysavacoch.

  • podla mna to bude quartz ...

    zial, F1 uz skoro uplne zabili ... to uz nie je moc o jazdeni, ale o stlacani tlacidiel na volante a elektronike a kazdy jeden dotyk je preverovany komisarmi.

    horsia je uz len elektroformula na vysavacoch.

    To máš teda pravdu.

    Nepopieram, že aj terajší pilot F1 je špičkou vo svojom fachu, ale porovnávať ich so starou ligou...

    Navyše tak oklieštili možnosti úprav a teda aj vývoja motorov a konštrukcií, že F1 pochovali aj bez zákazu sponzorstva tabakových firiem.

    Je to veľká škoda - veď ja patrím k ročníkom, ktoré Nikiho zbožňovali a rebríčkami a novinky sme vyslovene žili.

  • To, že ti niekto nesedí je v poriadku. No, nazývať Hamiltona rasistom. To už je celkom cez čiaru. Bol by som ticho, keby si sa tu minule neoháňal pravidlami fóra.

    Drahý EDY.

    watchesfan urobil rovnakú chybu, ako Hamilton.

    Miešal politiku tam, kde nepatrí.

    A aj reverzný (karmický) rasizmus je rasizmus.

    A mne sa hnusia VŠETKY formy rasizmu - vrátane neoprávnenému revanšizmu voči bielym, či prejavy extrémistických rusofóbov.

    Proste HNOJ ako HNOJ.

    Všetci ľudia sú si rovní a nikto sa nesmie povyšovať nad druhého a používať iný meter.

    Rasizmus je svinstvo, ktoré dnes prekvitá.

    Či už vo forme násilia členov BLM voči nevinným, alebo glorifikovaním nejakého banderovského odstreľovača (novinára) chacha.

    Hnusí sa mi rasizmus a fašizmus - a mám taký dojem, že pre mňa a mne podobne zmýšľajúcich nastáva v týchto zemepisných šírkach zlá doba...

  • To máš teda pravdu.

    Nepopieram, že aj terajší pilot F1 je špičkou vo svojom fachu, ale porovnávať ich so starou ligou...

    Navyše tak oklieštili možnosti úprav a teda aj vývoja motorov a konštrukcií, že F1 pochovali aj bez zákazu sponzorstva tabakových firiem.

    Je to veľká škoda - veď ja patrím k ročníkom, ktoré Nikiho zbožňovali a rebríčkami a novinky sme vyslovene žili.

    tiez to tak vidim, ta elektronika zabija ich soferske majstrovstvo.

    s tymi tabakovymi reklamami je to paradox. fajcit sa menej nefajci, akurat firmy si to nechali pre seba. opravte ma, ak sa mylim, ale prijmy tabakovych firiem moc neklesli.

  • Sice zmizli tabakove reklamy ale hodinkove ostali, co je pozitivne, hodinky su vecne :)

  • Kto má rád F1 a chcel by dačo vedieť o tom, ako to bolo pred 55 rokmi, nech si pozrie film Grand Prix z roku 1966, réžia John Frankenheimer. Dej nic moc, ale z formuly budete slintať ako mäsiarsky pes a nespustíte z filmu oči... ;)

  • dobry film su aj Rivali.

    Le Mans ´66 je velmi dobry, po jeho pozreti som si uvedomil, ze GT40 musim mat v zbierke, a to pretekatske nezbieram ;)

  • Díky za tip, na oplátku odporúčam Le Mans '66, ale ten asi poznáte.

    Mám to doma...Steve Mc Queen... :)

  • Iba dodám, že vo filme Grand Prix uvidíte pretekať Jody Schecktera, Jackieho Ickxa, Grahama Hilla, Jima Clarka, Phila Hilla a iných super pretekárov vtedajšej doby. Minimálne štyria majstri sveta, hlavná úloha Yves Montand... ;)