• Tak v každej dobe si treba nájsť to pekné a sústrediť sa na to, to je pravda. A žiť pre daný okamih a moc nepremýšľať o budúcnosti, ale to už prezrádzam recept na šťastný život :)

  • dalsia vec. vsimol si si, ze vyjazdove zony su uz z asfaltu, a nie strk ako kedysi? preco? lebo 1/2 jazdcov by neprezila ani 4 kola.

    suhlas, ma sa jazdit po vytycenej trati, ze budu o 2 sekundy na kolo pomalsi ? to je nepodstatne z pohladu fanusika a havne z pohladu sportu, dal by som tam strk a vybavene ...

  • Osobne som hlboko presvedčený, že by obstála. Vedel by som si predstaviť dnes v kokpite takého Laudu, Fittiho, Sennu či Prosta a hádam aj Fangia a boli by dobrí. Prečo? Jednoducho preto, lebo by práve teraz žili a pretekali s touto modernou technikou a ovládali by ju rovnako dobre, ako tú minulú. Rýchlosť pretekov sa posunula hádam o 10 - 15 % , čo by pre bývalých machrov až taký problém nebol. A keď ja viem robiť s počítačom napriek svojmu veku, Tak je to ich presadenie sa úplne isté... :)

    No a ešte napíš že Zátopek by určite predbehol Bekeleho, Borg porazil Djokoviča... Zabúdaš na evolúciu.

  • každá doba vyžaduje svojich hrdinov, vo filme rivali sme videli ako Niki ovládal celé auto a pod zadkom cítil každú zmenu..ta doba vyžadovala od pretekárov, aby boli telom aj dušou aj servisný technici..dnes je na všetko zvlášť funkcia a iné rozpočty..zrovnávať tu F1 spred 40 rokov a dávať to do súvisu js dneškom je trocha odväci.

    Tak ako ja obdivujem našich starých rodičov ako zvládali danú dobu tak aj oni obdivujú nás.

  • Žiadna evolúcia, ale úpadok.

    Dnešný ajťák by neobstál v boji so šablozubým tigrom a naši dedovia bojovali vo vojne tisícky km ďaleko, ležali v blate a nevedeli, či sa dožijú večera a nerozsypali sa z nefunkčnej wifiny, ako dnešní mládežníci. Veď si to všimnite: zženštilí muži a potetované baby s cigaretou v hube... Veru tak - Niki sadol za volant a vedel, čo sa deje s motorom. Dnešní "piloti" odchovaní playstationom možno ani nevideli rozobratý motor, či prevodovku. Americký letci na stíhačkách obklopení elektronikou sú dobrí iba do chvíle, kedy im tá elektronika funguje. Staršie ruské stíhačky mali hlavnú výhodu vo výcviku pilota a nespoliehali sa na nejaký čip z Taiwanu.

  • ako dnešní mládežníci. Veď si to všimnite: zženštilí muži a potetované baby s cigaretou v hube...

    vo veľa veciach máš pravdu, ale zovšeobecňovať by som sa neodvážil. Asi chodíš málo medzi mladých. Mám 63 rokov, mám mladých kolegov, deti po 30 tke a väčšina ich kamarátov sú aj moji - a všetci sú normálny, pracujú, športujú, vychovávajú deti a nie sú to žiadne srákory. Všetkých si vážim a mám rád. Môj zaťko je majster európy v kixboxe do 60 kg, tento rok sa zúčastnil MMA underground a je to fantasticky skromný chlapec, ktorý sa v civile živí rukami. A kamarád nezabúdaj , deti sú zrkadlom svojich rodičov , prostredia a zásad, v ktorých vyrastali 🤔

    A stitch in time :D

  • Chodím s otvorenými očami.

    Dvaja mladí na rande, sedia na terase za stolíkom a čumia do mobilov.

    25 ročný synovec ide kupovať novú práčku, lebo tejto sa stále napúšťa bubon a tvrdí mi, že sa neoplatí volať opravára, lebo pračky sú lacné a aj tak mala už 7 rokov. Kde máš náradie ? A načo ?

    Moji mladí kolegovia hádžu flintu do žita po náznaku neúspechu a postoj "môžem to ....." berú ako hrdinstvo.

    Nie. Hrdinstvo bolo, keď moji predkovia unikli o vlások smrti, aby zachránili niekoho, koho ani nepoznajú. A dnes tu ide nejaký "hrdina" nadávať mojim predkom do okupantov. Ja som prišiel x krát o prácu, lebo som na rovinu povedal, čo si myslím. A vždy som išiel do lepšieho. Ak som prehral zodvihol som sa a išiel do toho ešte zúrivejšie.

    Deti sú zrkadlom svojich rodičov a prostredia.

    Bohužiaľ to prostredie nevieš ovplyvniť.

    Neuveriteľné s.ačky dnes deťom lejú do hláv.

    Robia z nich spotrebiteľov/biorobotov bez vlastného názoru, bez snahy o vlastné skúmanie pravdy.

    Ak voľakedy ľudia niečo nevedeli, snažili sa to vedieť.

    Ak niečo nesmeli, snažili sa si to vybojovať.

    Ak ich niekto utláčal, išli do boja.

    A dnes ?

  • Sterzhen no v divnom to prostredí žiješ 😳 a propos 7 ročnú pračku sa neoplatí opravovať, mladý má pravdu a som pochopil, že ty máš vo všetkom svoju. A lepšie je snažiť sa žiť šťastne prítomnosťou ako žiť nešťastne minulosťou. To plodí zatrpknutosť a nespokojnosť 🧐

    A stitch in time :D

  • Sterzhen no v divnom to prostredí žiješ 😳 a propos 7 ročnú pračku sa neoplatí opravovať, mladý má pravdu a som pochopil, že ty máš vo všetkom svoju. A lepšie je snažiť sa žiť šťastne prítomnosťou ako žiť nešťastne minulosťou. To plodí zatrpknutosť a nespokojnosť 🧐

    7 ročnú pračku sa možno neoplatí opravovať, ale za socializmu som pračku rozobral, zistil závadu, odstránil a pračka fungovala ďalej. Dnes to mladí nevedia, lebo sa to neoplatí... Tu niekde hľadaj pointu toho, čo chcem povedať. Taký automechanik na Kube je so svojou schopnosťou improvizovať úplne inde, ako automechanik v dobre vybavenom autorizovanom servise. Preto nemá Hamilton na Laudu. Toto som mal na mysli. A sarkazmy o tom, že sa snažím mať vo všetkom pravdu si nechaj. Každý sa snaží presadzovať svoju pravdu a základnou vlastnosťou pravdy je jej subjektívnosť. Objektívna pravda proste neexistuje...

  • Sterzhen dobre, chceš boj, budeš ho mať ,pokiaľ ma najvyšší nezastaví 🤛🏻 Kedysi sme auto a pračku opravovali všetci, od malička som nosil rybičku vo vrecku 🐟 a meniť na pračke ložiská a guferá vedel aj najväčší blbec. Na škodovku ti stačil skrutkovač a ženine pančucháče 💃 No dnes je pračka samý procesor a skrutkovač nestačí. A pokiaľ nemáš starú LADU mal si otvorenú kapotu? Však dnes si sám ani žiarovku nevymeníš 😩. A mechanici na Kube? Klobúk dole - videl som dokument o ich šikovnosti - no všetko je to z núdze cnosť. Tak to u nás fungovalo za ranného komunizmu, ale teraz to už nejde 🧐. A sarkazmus? Nepoznáš ma, som veselý optimista a nie som zákerný, ale sere ma, keď sa debata vo fajn vláknach od určitej doby zvrtne úplne iným smerom. Začal tu viať divný vietor 😤

    A stitch in time :D