nooskiho hodinky

• Dobrý večer všem vespolek. Dnes pár záběrů potápek z vodního prostředí. Tyto fotky mě opravdu baví, protože člověk si musí vyhrát s osvětlením, kterého musí být hodně kvůli nutnému krátkému času expozice. Není sranda, aby vlnky vypadaly pěkně a často je nutné využít obě ruce, takže se jede na samospoušť :-)

Bronzovky Cronos LM6002

Citizen NY0085

San Martin SN007

Citizen BN0151

• DIO Díky :-)

Dneska tu toho nahodím trochu víc. Pokusil jsem se spárovat makroobjektiv s mezikroužky, ale práci s tímto kombem byla hodně složitá.

Citizen NY0085, ty jsem pod makrem zatím moc neměl. JE vidět, že opracování ruček má k dokonalosti daleko.

Korunka

Cifr podruhé

A detaily lumibodu na lunetě, k tomuto prvku se ještě vrátím u ostatních Citizenů. Značka nedávno přešla na tento lumikopeček bez krytí i u dříve prodávaných modelů. Omluvte prosím zaprasené sklo :-)

Další Citizeny jsou solární BN0151

Barvená oranžovo-červená minutovka

Hodinovka je lesklá a díky ploše ruček se jedná o hodinky s nejsilnější lumi v mé sbírce

Index

Funky font na lunetě

A konečně opět lumi bod, v tomto případě krytý sklem

Citizen BN0100 solární tenké potápky s překvapivými detaily pod makro objektivem

Všechny, i minutové indexy, jsou plastické

No a opět lumibod pod makrem, v mém kusu je nějaká vada, které jsem si předtím nevšiml

No a nakonec této části mé oblíbené San Martin SN007

Dokonale čisté indexy i ručky a nejlepší apliakce lumi, co jsem kdy viděl.

Zelená a silná lumi

Datumovka

Detail uložení ruček s krytkou osky

• ...druhá část

Proxima PX1683. Neskutečně zpracovaný kus oceli v monoblokovém provedení.

Ciferník - modrý antireflex většinou rád nemám, ale tady jim sedne jak pozadí do varné nádoby

Famózní pouzdro s nádhernýma křivkama

Lumi je modrá a aplikovaná i na lunetě

Sugess Chronograph - manuální chronograf se sloupcovým kolem a seřizováním pomocí labutího krku za směšné peníze. Jedny z máma hodinek, které bych nejraději nosil dýnkem nahoru :-)

No a jedna fotka NY0085, která se mi nikam nevešla :-)