nooskiho hodinky

  • Dobrý večer všem vespolek. Dnes pár záběrů potápek z vodního prostředí. Tyto fotky mě opravdu baví, protože člověk si musí vyhrát s osvětlením, kterého musí být hodně kvůli nutnému krátkému času expozice. Není sranda, aby vlnky vypadaly pěkně a často je nutné využít obě ruce, takže se jede na samospoušť :)

    Bronzovky Cronos LM6002

    Citizen NY0085

    San Martin SN007

    Citizen BN0151

  • DIO Díky :)

    Dneska tu toho nahodím trochu víc. Pokusil jsem se spárovat makroobjektiv s mezikroužky, ale práci s tímto kombem byla hodně složitá.

    Citizen NY0085, ty jsem pod makrem zatím moc neměl. JE vidět, že opracování ruček má k dokonalosti daleko.

    Korunka

    Cifr podruhé

    A detaily lumibodu na lunetě, k tomuto prvku se ještě vrátím u ostatních Citizenů. Značka nedávno přešla na tento lumikopeček bez krytí i u dříve prodávaných modelů. Omluvte prosím zaprasené sklo :)

    Další Citizeny jsou solární BN0151

    Barvená oranžovo-červená minutovka

    Hodinovka je lesklá a díky ploše ruček se jedná o hodinky s nejsilnější lumi v mé sbírce

    Index

    Funky font na lunetě

    A konečně opět lumi bod, v tomto případě krytý sklem

    Citizen BN0100 solární tenké potápky s překvapivými detaily pod makro objektivem

    Všechny, i minutové indexy, jsou plastické

    No a opět lumibod pod makrem, v mém kusu je nějaká vada, které jsem si předtím nevšiml

    No a nakonec této části mé oblíbené San Martin SN007

    Dokonale čisté indexy i ručky a nejlepší apliakce lumi, co jsem kdy viděl.

    Zelená a silná lumi

    Datumovka

    Detail uložení ruček s krytkou osky

  • ...druhá část

    Proxima PX1683. Neskutečně zpracovaný kus oceli v monoblokovém provedení.

    Ciferník - modrý antireflex většinou rád nemám, ale tady jim sedne jak pozadí do varné nádoby

    Famózní pouzdro s nádhernýma křivkama

    Lumi je modrá a aplikovaná i na lunetě

    Sugess Chronograph - manuální chronograf se sloupcovým kolem a seřizováním pomocí labutího krku za směšné peníze. Jedny z máma hodinek, které bych nejraději nosil dýnkem nahoru :)

    No a jedna fotka NY0085, která se mi nikam nevešla :)

  • Jsem rád, že se všem líbí. Děkuji za pozitivní zpětnou vazbu :)

    Dnes představuju nový přírůstek se zajímavým příběhem. V naší firmě je zvykem, že se za 5, 10, 15 atd. let dávají jako poděkování hodinky. No vydržel jsem tedy svou první pětiletku a jelikož majitelé ví, že jsem hodinkově postižený, v papírové tašce mě čekala krabice s nápisem Longines :) Není to model, který bych si osobně vybral, ale děkuji pěkně za takový kus krásné hodinařiny.

    Nuže níže pár foteček Longines Conquest. Jsou na nepasujícím NATu, protože hodinky mají nestandardní rozteč nožek 21 mm. Originální náramek jsem musel sundat, protože mi absolutně nesedl, motýlková spona je zlo a neumožňuje mikroregulaci. Časem chci hodinkám pořídit pěkně padnoucí gumový řemen, abych mohl využít 300m vodotěsnosti :) Hodinky to jsou veliké a krásně čitelné. Vynikající je strojek (upravená ETA s nižší frekvencí a rezervou nějakých 60+ hodin), který za 4 dny dělá ani ne 2 vteřiny do plusu. K negativům, kromě již zmíněného náramku, bych zařadil i naprosto žalostnou lumi - tak žalostnou, že ani nejde vyfotit. Zatím se spolu sžíváme, ale budeme se mít rádi.

  • Dnes fotograficky představuji kousek, který není můj, ale mám jej půjčený od kamaráda. Jedná se o čínské hodinky Hruodland v klasickém flieger designu s ciferníkem typu A. Pilotky jsou pro mě srdcová záležitost, protože mé první dospělé mechanické hodinky byly právě Laco Rostock, které jsem si nadělil za promoci před skoro 10 lety. Hruodlandy jdou ještě dále, než mé Laco, a opravdu dobře zachycují původní vzhled pilotek.

    42mm pouzdro je matné a pískované, nožky trčí hrdě do prostoru, cifr je krytý safírovým sklem, které je mírně klenuté a vybavené silnou antireflexní vrstvou. Ručky jsou modřené a vše, co je na ciferníku a na ručkách v bílé barvě svítí ve tmě modrou lumi. Lumi je ještě silnější než u Laca nebo například Seiko SKX. Dýnko je šroubovací, stejně jako typická velká korunka a spolu se starají o deklarovanou vodotěsnost 100m. Uvnitř tiká čínský strojek PT5000 - jedná se tedy o automat. Řemen je celkem slušný s hodně industriálně provedenými nýty.

    Zpracování hodinek je naprosto vynikající a působí mnohem hodnotněji, než indikuje cenovka pod 200 USD. Mezi negativa bych zařadil jen opravdu hodně ostrou korunku, která se dokáže zakousnout do hřbetu ruky a dále pak font číslic, který se od klasických fliegerů lehce liší. Osobně bych také raději viděl manuální strojek a nátah, ale nelze mít všechno. Prostě opravdu povedené hodinky a sám přemýšlím, že do sbírky zařadím variantu s B ciferníkem.

  • Vánoce jsou za náma, ale pořád jsem chtěl znovu vyzkoušet focení se světýlkama. Nuže pár hodinek s Vánoční tematikou.

  • Hlásím novou akvizici. Od srpna jsem koukal po hodinkách Wise (microbrand z Thajska), pořídil jsem model Adamascus AD8.

    Hodinky jsou vyrobeny z oceli řady 904l (použitím této slitiny se ráda chlubí jedna značka, která na ručkách ráda kopíruje logo Mercedesu) a pouzdro je komplet leštěné. Luneta je keramická s nejhlasitějším chodem, který jsem kdy měl tu čest vyzkoušet. Skla jsou safírová, to přední je dvojitě vypouklé s antireflexní vrstvou. Pod zadním safírem tiká Miyota 9015. I díky tomuto strojku je výška hodinek jen 11,5 mm, což ja na potápky s WR 200M skvělá hodnota, kor když se vezme v potaz vypouklý safír. Za zmínku stojí cifr s parádní měňavou strukturou a indexy a ručky unikátního tvaru. Naprosto epesní je lumi, která v dlouhém testu hravě strčí do kapsy i to nejlepší, co ve sbírce mám (srovnání tu časem taky hodím). Hodinky přišly v obří dřevěné krabici a přímo na hodinkách byl kožený řemen, který šel okamžitě dolů a hodinky putovaly na luxusní FKM gumu, která byla také součástí. Toť jen ve zkratce, další dojmy budou následovat později a přikládám pár rychlofoteček :)

  • Diky panove, kupoval jsem primo od nich. Hodinky hodinar slozi az po zaplaceni.

    No a par fotecek, kdyz uz jsem mel rekvizity, tak jsem blejsknul i novy zapalovac. Nejsem kurak, ale ta vec je fakt mechanicky nadherna.

  • V poslední době blbnu s dětským mikroskopem, tak tu nahážu pár foteček :)

  • Po dlouhé době jsem se zase pustil do focení přes zrcadlovku. Moc mi to nešlo, ale věřte, že tyto hodinky jsou naprosto skvělé a hrozně rád je nosím.

  • Dobrý den, trochu to tady zase flákám, ale v poslední době jsem chtěl zkusit něco jiného a vybaven dětským mikroskopem s možností natáčet videa, jsem se pustil do vod Youtube videí :)

    Níže najdete macro/micro záběry na hodinky Seiko SRP777 a San Martin SN007. Snad se vám budou líbit. Omluvte nízkou kvalitu, ale jednak to neumím a jednat ten hardware má své rezervy :)

    Seiko SRP777

    San Martin SN007