nooskiho hodinky

  • Dneska fotky na jedno brdo, v zásadě jsem se snažil zachytit ve stejné kompozici cifr hodinek bez a s lumi. Výhodu zde mají hodinky s plochým sklem, protože k použitému osvětleni sklo díky polarizačnímu filtru jednoduše zmizí. U kusů s vypouklým sklem je to náročnější :)

    Nejdříve Citizeny BN0151 - modrý cifr, modrá lumi, pěkně široce ohraničené indexy a právě ploché sklo, fotí se samy :)

    Seiko SRP777 - černé želvy. Oproti SKX mají propracovanější ciferník a silnější lumi

    Seiko SKX007, ty moje jsou dobité tooly a je to na nich vidět, pojí nás pokrevní pouto a tak jim lecos dokážu prominout

    Proxima PX168, velké a neuvěřitelně krásné hodinky. Kdybych je měl vyfotit slušivěji, tak by bylo potřeba nasvítit je jinak.

    San Martin SN007, pořád tvrdím, že se jedná o nejlépe zpracované hodinky v mé sbírce. Cifr, indexy, ručky, nanesení lumi, tolerance tahu... Dá se pokračovat do nekonečna.

    Nakonec San Martin SN051. Krásný plastický tvar ruček, sendvičový ciferník, jen ta lumi je díky použitému odstínu z této skupiny nejslabší.

  • Ač to není můj styl, tak jsem nějaké své hodinky prodal. Nejdříve jsem přemýšlel, jaké další časomíry pořídit... Nakonec jsem naznal, že dosud nemám makro objektiv. Nuže pořídil jsem nějaký bazarový kousek a níže je pár ukázek (zdaleka to není jen makro objektiv, ale univerzální sklo, které se náramně hodí na fotky hodinek a portréty).

    Moje jediné švýcary a k tomu vintage Buler Astromaster

    Laco Rostock B-Uhr

    A nakonec Seiko želvy SRP777

  • Pánové jsem rád, že se líbí! Dnes bez keců, pár fotek čínských hodinek.

    Poněkud flákám focení těchto Proxim PX1683, neumím to, v reálu vypadají mnohem lépe. Taky se jedná o mé nejpřesnější mechaniky, zvládnou za týden nulovou odchylku v režimu 12 hodin na ruce a 12 hodin v hodinkovnici

    San Martin SN007 - nejlépe zpracované hodinky, co mám.

    Sugess mechanické chronografy za směšných 4500 Kč. Column wheel a labutí krk...

    San Martin SN051 - výhra ve fotosoutěži a přiznávám, že na této fotce jim to nesluší, jinak to jsou suprovní hodinky se skvělým zpracováním

  • Blahoželám k úspechu vo fotosúťaži, len pokračuj, len pokračuj... :thumbup: :thumbup: :thumbup:

  • Flákám to, dnes jen rychlých 5 minut cvakání a 10 minut úprav...

  • Roman-Zilina: přímo od RZE https://eu.rzewatches.com/ , mají sklady v EU a na první nákup jsem měl snad 10% slevu.

    Dneska jsem si zase vyšetřil trochu času na focení. Je to taková meditace.

    Tohle je taková sranda srovnávačka toho, jak si proti sobě povedou dva nejsilnější zástupci lumi hodinek - foto je po 5 minutách. Citizen BN0151 vs Cronos LM6002. Oboje svítí s přehledem do rána.

    Citizenům jsem se dneska věnoval důkladněji

    Taky jsem vytáhl Proximy, furt neumím zachytit tu krásu, jak vypadají v reálu.

    No a nakonec Seika SNXS79, fakt fotogenické hodinky

  • Roman-Zilina: neplatil jsem nic navíc :)

    Dnešní cvaky, je to taková směska bez komentáře

  • Užasne fotky , krasne hodinky BRAVO , ja sa motam okolo hodím 55 rpokou a aj fotím 60 r. a viem ake bolo tažke pred desaťročiami urobiť dobre makro , to chce vyznat sa v technike , osvetlenie a trpezlivosť , experimentovať .vyhoda digitalu ze sa da cvakať vele vela razi - pozriet hneď vysledok , pri analogu to kolo náročne aj na materiál ...., spracovanie , ja fotim CANON G 16 tem zaostrí najbližšie ....

    Peter Th.

  • peterth díky, jsem rád, že se líbí. Je to taková metoda pokus omyl, na opravdová makra mám mezikroužky, ale ten objektiv Nikon 40 mm f/2,8 AF-S G DX Micro fotí fakt příjemně a na hodinky je jak dělaný.

    Dneska jsem trochu experimentoval s vodou

    San Martin SN007

    A Citizen Promaster BN0151

  • Hovoriť, že @nooski je skvelý fotograf, to je už nosenie dreva do lesa. Vždy ma uchváti to jeho fotovidenie, ktoré som sa po celý život snažil vzbudiť vo mne, ale nikdy to nešlo... :thumbup:

  • možno si sa díval celý život do nesprávnej dierky :D :P

    Nuž, dierky som si nezmýlil, mal som dvojokú zrkadlovku...(Flexaret)... :love: