• No a plus jedna fotka, co se nevešla do limitu fóra a fotka, která bude použitá na plakát.

    Smiem použiť foto toho nádherného strojčeka ako pozadie? ?(

  • Tož zase se vyšetřila trocha času a já před objektiv vytáhl pár japonských hodinek.

    Modrý sunburst ciferník spolu s vypouklým sklem umí vytvářet divy

    A jedna semi-lumi

    Dále mé srdcovky SARX035, které se však neskutečně těžce fotí

    e

    No a nakonec solární Citizeny s ISO certfikací

    Mají světle modrou lumi, která sice neoslní na první dobrou, ale vydrží svítit opravdu dlouho

  • Kua chlape ako toto robíš moja hlava neberie. Nechceš spraviť nejaký pokec zo "zákulisia"?

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Kua chlape ako toto robíš moja hlava neberie. Nechceš spraviť nejaký pokec zo "zákulisia"?

    Jsem rád, že se fotka líbí, ale není v tom žádná věda. Hodinky jsou na pseudokožené bundě na malém stolečku. Používám Nikon D3100 v plně manuálním režimu s dálkovou spouští nebo s časovačem. Potřeba je samozřejmě stativ. Objektiv používám nejzákladnější, co se k foťáku dodával čili 18-55 F3,5-5,6G. K osvětlení mám levné aliexpress kruhové LED světýlko s možností regulace jasu a barvy světla. No a konečně ke zvýraznění lumi mám slabou UV baterku za pár peněz.

    Tu poslední fotku jsem fotil tak, že jsem osvětlení nastavil na nejnižší jas a lumi zvýraznil UV lampičkou. Protože to vyžadovalo obě ruce, tak jsem musel fotit na samospoušť. Posléze je fotka lehce upravená na noťasu z roku 2008, který jede na Win XP ve photoshopu 5 z roku 1998 :D Standardně lehce upravím křivky a fotku zaostřím. V případě poslední fotky jsem utlumil fialovou barvu UV lampičky a naopak zvýraznik tyrkysovou lumi, potém jsem pár míst desaturoval a retušoval nějaký bordel (většinou jsem líný to dělat). Přikládám neupravené foto na porovnání

  • Pár rychlofoteček nového přírůstku Buler Astromaster. Jsou to moje první švýcary. Byly vyrobeny někdy v první polovině 70. let, mají plastové sklo, perfektní pouzdro a chlupy trhající tah :) Zatím máme spolu za sebou jeden den, takže není moc o čem psát. Každopádně snad se budou fotky líbit více, než moje mobilovka na ruce.

  • Moje žena, která je knihovnice a která mi domluvila dříve zmiňovanou výstavku mých fotek, nahodila, že by bylo fajn udělat nějakou fotku hodinek a knížek. Upřímně nikdy mě to nenapadlo, ale dnešní pokusy nevypadají vůbec zle! Jo a mimochodem jsem taky knihovník s titulem, ale naštěstí mě živí můj koníček ^^

    Bulery jsou sakra povedené hodinky s charizma až na půdu

    Malé pětky SNXS79 jsou asi nejfotogeničtější hodinky co mám

    No a nakonec Seiko SARX035, neumím je vyfotit, v reálu jsou mnohem krásnější

  • Živí mě cyklistika, sice ne, že bych si na chleba vydělával ježděním, ale skoro 10 let se kolem kol motám :)

  • Ty Bulery by bylo fajn oprášit v reedici. Na AP se nezmůžu nikdy a ani se mi nechce utratit relativně balík za Aikony v chronu i když jsou super. Pak něco obšlehne Čína a je z toho na Chronomagu pozdvižení. Dokud nezkopírují název, nic na tom špatně nevidim. Kdyby se nekopírovaly Suby, bylo by o x parádních hodinek míň, viz Davosa nebo Štajni.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Hele téma jiného fóra bych zde vynechal :) Bulery jsou parádní a ten můj kus chodí krásně.

    JInak já dnes využil vzácné příležitosti a fotil hodinky venku ve dne, je to taková směsice, kterou spojuje jen to, že spolu bydlí v jedné krabičce :)

    Bronzovky Chronos dostaly nový modrý řemen Barton

    Tento Svatý Martin je zdaleka nejlépe zpracovaným kusem v mé skromné sbírce.

    Sugess Chrona, elegance sama, ale ten Seagull strojek není v mém kusu nejlepší

    Orient Kamasu a jeho krásný zelený ciferník

    Čínský tuňák

    A nakonec nejlepší Géčka