• Dobrý den, trochu to tady zase flákám, ale v poslední době jsem chtěl zkusit něco jiného a vybaven dětským mikroskopem s možností natáčet videa, jsem se pustil do vod Youtube videí :)

    Níže najdete macro/micro záběry na hodinky Seiko SRP777 a San Martin SN007. Snad se vám budou líbit. Omluvte nízkou kvalitu, ale jednak to neumím a jednat ten hardware má své rezervy :)

    Seiko SRP777

    San Martin SN007

    si ako vždy zbytočne skromný :D videá sú parádička :thumbup:

    A stitch in time :D

  • Pánové, jsem rád, že se líbí. Pracuju na dalších pokračováních, ale chce to čas.

    Každopádně jsem po dlouhé době nafotil něco z mé sbírky na klasický foťák, takže níže taková všehochuť.

  • Pánové, děkuji za slova chvály, ale žádné velké umění to není.

    Dnes jsem nahrál na YT video s mikroskopickými záběry Longines Conquest, jako vždy omluvte kvalitu, je to pořízené dětským mikroskopem :)

    Longines Conquest pod mikroskopem

  • Dobrý den vespolek. Dávám zde další díl z cyklu hodinek pod mikroskopem. Tentokrát se podíváme na Seiko SARX035. Omluvte prrosím kvalitu, záběry byly pořízeny dětským mikroskopem.

    Youtube video

  • Dnes vám představuji hodinky microbrandové značky RZE. Jedná se o titanové hodinky, uvnitř kterých bije srdce strojku Seiko NH38. Omluvte prosím kvalitu videa, které bylo pořízeno dětským mikroskopem. Toto zařízení mělo docela velký problém se zachycením oranžového odstínu ciferníku. Aby toho nebylo málo, tak v záběrech je jasně vidět modrý antireflex při snaze osvětlit scénu.

    Video najdete zde:

    External Content youtu.be
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

  • Je to.přesně toto: https://cz.levenhuk.com/catalogue/mikr…dBoCEDYQAvD_BwE

    Jinam další video o Seiko SNXS79 je venku

    External Content youtu.be
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

  • V hlavě mám ideu 3 hodinek, které dokáží pokrýt všechny možné potřeby. Nuže pořídil jsem další kus do sbírky, který bude patřit do oné "svaté trojice" - Casio G-Shock GW5000U. Hodinky na práci i sport, které jdou vždy přesně, takže se podle nich mohou seřizovat ostatní kousky ve sbírce, a které nepotřebují naprosto žádnou pozornost.

  • Seiko SARX035 na slusne noseni a Wise Adamascus AD8 (az k nim poridim naramek) jako univerzalni potapky.

  • Jsem rád, že se všem líbí. Děkuji za pozitivní zpětnou vazbu :)

    Dnes představuju nový přírůstek se zajímavým příběhem. V naší firmě je zvykem, že se za 5, 10, 15 atd. let dávají jako poděkování hodinky. No vydržel jsem tedy svou první pětiletku a jelikož majitelé ví, že jsem hodinkově postižený, v papírové tašce mě čekala krabice s nápisem Longines :) Není to model, který bych si osobně vybral, ale děkuji pěkně za takový kus krásné hodinařiny.

    Nuže níže pár foteček Longines Conquest. Jsou na nepasujícím NATu, protože hodinky mají nestandardní rozteč nožek 21 mm. Originální náramek jsem musel sundat, protože mi absolutně nesedl, motýlková spona je zlo a neumožňuje mikroregulaci. Časem chci hodinkám pořídit pěkně padnoucí gumový řemen, abych mohl využít 300m vodotěsnosti :) Hodinky to jsou veliké a krásně čitelné. Vynikající je strojek (upravená ETA s nižší frekvencí a rezervou nějakých 60+ hodin), který za 4 dny dělá ani ne 2 vteřiny do plusu. K negativům, kromě již zmíněného náramku, bych zařadil i naprosto žalostnou lumi - tak žalostnou, že ani nejde vyfotit. Zatím se spolu sžíváme, ale budeme se mít rádi.

    Blahoželam , krasne Longines , aj ja som dostal po 15 odrobených rokou ako 62 r. v hodinárstve WDL v BA hodinky , žial zle vidím na ručičky . splyvaju ...

  • Jop, jsou skvělé

    ... su paradne , mam ich asi rok a a presli pri mne svojim ocistcom .... uz boli cele od oleja z diferencialu, pri zvarani a bruseni ich dolu nedavam... na sklicku mam goriloochranu a menim ju dost casto... pamatam sa na svoje suunta Xlander zo zaciatku 90tok , do sklicka bolo specenoho tolko materialu ze som ich obcas pouzil na zabrusenie zaderu na nechte ( v hornej casti bola zrnitost cca 80 ,dolu menej ) .... 5000u su oproti modernym smartom spartansky vybavene no mne uz je suma-fuk aky mam tep v nadm. vyske XY , hravam v nich floorbal a nedavam ich dolu ani na skate a bajku pri zjazdoch.... zatial z ich strany ziadne zavahanie ... maju oproti zakladnym prijemnejsi remen ....len zo šenku ma obcas poslu domov skor nez by som chcel... inak skvele obrazky....

  • Dnes pár lumi fotek, nejsou porovnatelné, protože pro každý záběr byla jiné expozice. Např. Sugessy nebo Longines svítí tak blbě, že je kumšt je vyfotit.