Záručný servis CH.W.

  • Ahojte chcel by som sa spytat,,,, bude mi akurat koncit 2r zaruka na moje wardy. Rozmyslam ze ich chytro poslem v ramci zaruky na servis , kedze mi troska utekaju dopredu. Vie mi niekto povedat ako to teraz je koli brexitu a celkovo ci to nebude blbe ze im to poslem mesiac pred ukoncenim zaruky ? :) ( ale tak radsej teraz bezplatne alebo za max postovne ako potom riesit na vlastne naklady neaky servis...)

  • Brexit neovplyvňuje zásielku, ktorú si práve nekúpil v UK, len vyplniš colné tlačivo na pošte, keď budeš posielať balík. Ohľadne druhej otázky myslím záleží aj na podmienkach záruky, ale práve takúto skúsenosť nemám, takže ti neporadím. Ale skús im poslať popis problému s dotazom ohľadne konca záruky a uvidíš, že čo odpovedia.

  • Hodinky od Warda majú záruku 5 rokov na strojček.

    Zásielky sa neriešia cez poštu, ale sa vyplní tlačivo na stránkach Warda a oni sprostredkujú dopravu cez DHL kuriéra.

    Osobne by som kvôli takejto malichernosti hodinky neposielal. Vie ti ich pozrieť hocijaký šikovný hodinár a budeš ich mať hotové za pár dní. U Warda to bude isto trvať aj niekoľko týždňov.

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Hodinky od Warda majú záruku 5 rokov na strojček.

    Zásielky sa neriešia cez poštu, ale sa vyplní tlačivo na stránkach Warda a oni sprostredkujú dopravu cez DHL

    Osobne si myslim, ze ak su v zaruke a bez nich mesiac vydrzi, treba ich poslat, nech sa v tom vrta vyrobca. Ja by som to tak kazdopadne urobil

  • a vôbec si nemyslím že je trápne posielať ich na konci záruky. Hodinky neboli lacné a záruka je na to, aby sa dodržala. Max to bude stáť poštovné, ale ako čítam, ani to nie, tak niet nad čím uvažovať.

  • Madmax: máš pravdu, že treba záruku využiť, ale ja som toto pochopil tak, že robia o niečo viac do plusu, čo ja nepovažujem za až takú vadu, aby som ich posielal výrobcovi. Samozrejme je to moje subjektívne hladisko keďže na presnosti moc nebazírujem.

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Možno trochu laické riešenie, ale skús ich rozobrať a veľmi jemne doregulovať smerom do mínusu, ak ti už skončí záruka. Ak to nevyjde, posunieš ich ako boli. Alebo keď ich nemáš na ruke, skús nájsť polohu, v ktorej naopak meškajú, ak taká bude existovať, tak by si ich vedel mierne doregulovať cez noc.

  • Co znamena ze trochu utekaju? Ta odchylka je mimo tolerancie? Ked ano tak je to zaruka. Ked to ale je v tolerancii tak mi pride trochu diskutabilne ich v ramci zaruky posielat vyrobcovi v nadeji ze ti spravia servis. Na 99% servis aj tak nespravia pretoze na regulovanie presnosti staci otvorit dynko. Dalsia vec je ze ako si to meral? Zacal by som tym ze by som plno natiahnute hodinky vzal k hodinarovi na timegrapher. Na tvojom mieste by som si to dobre rozmyslel... moze sa ti stat ze hodinky pridu k Wardom, zmeraju presnost a poslu ich naspat. Prinajlepsom ich otvoria, trochu posteluju a vratia. Ja mam osobne mam velmi zle skusenosti s tymto stylom servisu u vyrobcov kategorie Ward... hodinky sa mi vratili v horsom stave ako ked som ich posielal. Teraz hovorim o Glycine a samozrejme ze u Warda to moze byt ine...

  • Co znamena ze trochu utekaju?

    Je isté že to trebe dať najskôr zmerať hodinárovi. Ak robia +25 namiesto tolerovaných +20, zjavne márna snaha. Ale ak robia denne + 1 minúta, pri hodinkách za čojaviem 800 E to treba dľa mňa riešiť v rámci záruky výrobcu...a dúfať v najlepšie :)

  • Co znamena ze trochu utekaju? Ta odchylka je mimo tolerancie? Ked ano tak je to zaruka. Ked to ale je v tolerancii tak mi pride trochu diskutabilne ich v ramci zaruky posielat vyrobcovi v nadeji ze ti spravia servis. Na 99% servis aj tak nespravia pretoze na regulovanie presnosti staci otvorit dynko. Dalsia vec je ze ako si to meral? Zacal by som tym ze by som plno natiahnute hodinky vzal k hodinarovi na timegrapher. Na tvojom mieste by som si to dobre rozmyslel... moze sa ti stat ze hodinky pridu k Wardom, zmeraju presnost a poslu ich naspat. Prinajlepsom ich otvoria, trochu posteluju a vratia. Ja mam osobne mam velmi zle skusenosti s tymto stylom servisu u vyrobcov kategorie Ward... hodinky sa mi vratili v horsom stave ako ked som ich posielal. Teraz hovorim o Glycine a samozrejme ze u Warda to moze byt ine...

    Ja som riešil zatiaľ iba jedny Orienty v záruke, ktoré meškali viac ako bola tolerancia. Riešili to doregulovanim a trvalo to asi 4 týždne a stálo ma to poštovné 20 €.

  • SeikoSan to vystihol presne.Precitaj si zarucne podmienky.Ak hodinky su mimo tolerancie,mas narok na servis v ramci zaruky.Pokial su v tolerancii nieje co riesit.

    Jednu vyhradu ku komentaru SekoSana mam.Ak hodinky natiahnes naplno a das ich zmerat,to este nic neznamena.Hodinky pocas dna neidu konstatne.Odchylka je uvadzana za 24hodin.Zalezi od majitela hodin,aku ma pracu,aky ma pohyb rukou.Pisem o automatoch.

  • horotec... samozrejme mas pravdu, presne meranie sa da dosiahnut len pocas dlhsieho merania a v roznych polohach. Ty to budes vediet presne, mne len bolo povedane ze je na to nejaky vypocet priemeru. Toto je kazdopadne z hladiska zakaznika a uplatnenia zaruky asi nerealizovatelne, pokial teda nemas doverihodneho hodinara ktoremu ich na par dni nechas na pozorovanie. Jednorazove meranie plne natiahnutych hodiniek je asi to najpresnejsie co bezny uzivatel bez vybavenia a know how dokaze spravit. Ja som napriklad mal pripad s hodinkami zvucnej znacky, in house a cosc... pocas nosenia boli presne v limitoch, pri merani na timegraphery tiez OK ale ako nahle som ich odlozil na viac ako 3-4 hodiny zacali sa omeskavat by ocko takych -15 sekund. V autorizovanom servise to jednorazovo zmerali a vsetko bolo OK. Hodinar ma poziadal aby som ich tam na par dni nechal a za 3-4 dni mi volal, mate pravdu omeskavaju sa 12 sekund, riesime v ramci zaruky...

  • No poviem dopredu ze sam by som si regulaciu nespravil v tomto som uplny laik .... co sa tyka odchylky utekaju tak necele 2 min dopredu za tyzden ... ale uplne presne som to nemeral ale su vzdy v natahovaci alebo na ruke a ked uz servis tak radsej origos aspon v ramci tych 5r.

  • Dve minuty za tyzden je asi 17 sekund denne. Ja by som si overil ci tvoje hodinky naozaj maju problem lebo je celkom mozne ze ho mat ani nemusia. Neviem aky grade SW200 do nich ChWard dava a aku presnost garantuju ale nie je vylucene ze +17/24 je jednoducho v limite.

    Zdroj calibercorner.com

  • Hodinky s rozdílem 17s za den bych vydejchal leda vintage. Co píšou je jedna věc, druhá jak se k tomu postaví. Ty hodinky byly už takhle nepřesný od začátku, nebo se to nárazově změnilo? Udržuješ strojek řádně natažený? Nejdřív bych jim tam zavolal a vysvětlil situaci. Pak posílal. A vůbec nejdřív bych je zanesl za nejbližší roh k demagnetizaci. Třeba se to tu řešilo, nečetl jsem všechno.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • V baleni co bola knizka je uvedena tolerancia +20/-20 co by cca sedelo ...ale pri hodinkach v tej sume ma to troska hneva za za kazdym ked si ich davam s par dnovym odstupom na ruku ich musim stiahnut dozadu skoro 2 min....kdez to pri seikach 4r 35 nic take nesledujem .....

    Hodinky su stale v natahovaci alebo na ruke ....

  • Nemusíš ich štelovať. Ak ti trocha utečú, stačí korunkou urobiť hacking a tých pár sekúnd počkať na presný čas....evtl. ešte počkať na 15 - 20 sekúnd do mínusu a aspoň 4 dni máš pokoj... ;)

  • Presne problém, ktorý popisuješ, mne riešili v záruke pre Orient Commander tým doštelovaním, ako som už písal. A to je tam myslím menej presný strojček ako máš ty, nie Swiss ale tuším Miyota.

    Takže ako to tu už písali aj iní: a) zavolaj alebo napíš servisu, nech sa vyjadria alebo b) to zober overenému hodinárovi, nech to odmagnetizuje a nastaví.

  • Miyoty sú veľmi dobré strojčeky... ;) Aspoň teda ten, čo mám v Lum-Tec.....