Nomos Tangente Sport

  • Kedze som jednemu clenovi slubil, ze dalsia minirecenzia bude prave z dielne Nomos, snazim sa aj ked trochu oneskorene slub naplnit.

    Nomos je zaujimava znacka z centra nemeckej hodinariny - Glashutte. Nomos je jedna z firiem ktora ponuka velmi dostupne in-house kalibre a to bol jeden z dovodou, preco som sa v minulosti rozhodol vyskusat co ponukaju. Na zaciatku som sa nevedel rozhodnut, kedze ponuka ich modelov je pomerne siroka a roznoroda i ked ponukaju hlavne oblekovky.
    Volba padla na NOMOS Tangente Sport. Ide o blaznivu kombinaciu oblekoviek a sportoveho modelu kedze WR je 100m - uplne vhodne aj na plavanie. V prvom rade musim povedat ze to boli naozaj krasne hodinky. Jednoduche no aj napriek tomu sa na ruke nestratili ako mnoho inych oblekoviek. Myslim ze to bolo hlavne koli modrenym rucickam, ktore na slnku naozaj vynikly. Dalej vyzdvihnem strieborny cifernik s krasnou texturou a luminiscenciu. Boli naozaj dokonale v kazdom ohlade, pacil sa mi font, gravirovana korunka, zaujimavo tvarovane nozicky na remienok a je mi jedine luto, ze model ktory som ziskal nemal priehlad na kaliber Alpha.
    Okrem toho boli prve hodinky ktotre som nosil na Shell Cordovane - Nomos ich dava k svojim hodinkam uz z fabriky - a ihned ma ta nezvycajna koza zaujala.

    Ak ma niekto otazky, sem s nimi.

    Minigaleria: https://hodinkomania.sk/galeria/thumbnails.php?album=23

    Vdaka,
    J.

  • naozaj nezvycajne a pekne hodinky ! :super: ....ak tomu dobre rozumiem, tak in-house znamena, ze to je ich vlastna vyroba a vyvoj strojceka? :inlove:

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • ano, inhouse znamena presne to. prave u kalibru Alpha je to trosku diskutabilne kedze baziruje na Peseux kalibry. Je ale "preondeny" uplne na nespoznanie pocnuc zakladnou doskou.. okrem toho je komplet vyrabany a skladany v Nomose.


    esqueleto: do sekcie vase hodinky som to nedal prave z dovodu, ze tie hodinky uz nemam :) niektore by som sle stale rad povazoval za svoje..

  • Tieto sú krásne! A odolnosť puzdra? :)

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • "jankoxxx" wrote:

    Krasne boli :) No a zalezi na tom co myslis pod pojmom odolnost. Ako Damasko to asi nebude :)

    Nie Damasko, ale pre mňa sú Nomosky oblekovky ("stelesnený" hodinársky šmrnc). Myslel som to tak či by si ich nosil pri "riskantných" aktivitách, alebo či je to viac menej iba marketingový ťah.

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • "Dejinytrávy" wrote:

    Nie Damasko, ale pre mňa sú Nomosky oblekovky ("stelesnený" hodinársky šmrnc). Myslel som to tak či by si ich nosil pri "riskantných" aktivitách, alebo či je to viac menej iba marketingový ťah.


    manualny natah je vzdy viac odolny ako automat a v spojeni s 100m WR to boli v podstate outdoor hodinky :) na volnocasove aktivity sa podla mna viac hodia nomos club. maju na puzdre menej hran, co v praxi snamena menej tukancov. maju rovnako WR100m.