• Tieto zaujímavé hodinky som si kupil hlavne preto, že mi je ľúto používať Orienty v posilovni a na potulkách po prírode. Hrozí tam možnosť pádu a poškodenia. Nie som priaznivcom quarc hodiniek. Bola to vlastne nevyhnutnosť. Pri hľadaní optimálneho variantu som narazil na tento model Zaujal ma okrem iného funkciou kompasu a ukazateľom prilivu čo využijem pri rybačke, keďže rybky prichádzajú s prílivom.

    Okrem toho sa mi zapácil variant s pepsi lunetou.

  • Zajtra ich vezmem na výlet, keďže som tento týždeň na nútenej dovolenke.Môžte sa teda tešiť na krajšie fotky.Napodarilo sa mi zohnať návod na tieto hodinky v slov.prip.českom jazyku.Ak niekto vie, prosím o odkaz.Zatiaľ sa mi len podarilo nastaviť správny čas podľa tohto videa v poľštine...

    External Content youtu.be
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

  • Tak dnes som sa konečne vybral s kolegom na asi dvojhodinovú túru. Vonku bolo +4 až +6°C. Asi po hodine som si všimol, že sa hodinky zarosili... Je to normálne u týchto hodiniek? Ešte sa mi to u žiadnych mechanických nestalo... Má niekto s tým skúsenosti? Je to na reklamáciu?Keď som sa vrátil do auta, orosenie prakticky hneď zmizlo...

  • Urcite to nie je normalne, ak bolo orosenie hodin z vnutornej strany, predpokladam, ze sa ti dostala do hodin vlhost, asi by som nechal preverit tesnenia u odborneho hodinara :(

  • Tak dnes som sa konečne vybral s kolegom na asi dvojhodinovú túru. Vonku bolo +4 až +6°C. Asi po hodine som si všimol, že sa hodinky zarosili... Je to normálne u týchto hodiniek? Ešte sa mi to u žiadnych mechanických nestalo... Má niekto s tým skúsenosti? Je to na reklamáciu?Keď som sa vrátil do auta, orosenie prakticky hneď zmizlo...

    presne tak, ak je to z vnutra a hodinky maju WR (akykolvek), treba ich vratit :(

  • Nie je to len navrchu sklíčka?

    Pod bundou, teplo, spotená ruka, pohyb, zrážanie vlhkosti? :/

    Ale ak je to zvnútra, tak je to jasné, pri hodinkách s wr200 sa toto nesmie stať. To mi je ľúto, lebo vyzerajú moc fajn

  • moje G-shocky robia v chlade to iste a funguju uz niekolko rokov uplne bez problemov, dokonca som ich mal pred nedavnom otvorene a ziadna oxidacia nikde nebola.

  • Nie je to len navrchu sklíčka?

    Pod bundou, teplo, spotená ruka, pohyb, zrážanie vlhkosti? :/

    Ale ak je to zvnútra, tak je to jasné, pri hodinkách s wr200 sa toto nesmie stať. To mi je ľúto, lebo vyzerajú moc fajn

    Je to vo vnútri.

  • nie, podla mna je to len nejaka atmosfericka vlhkost ktora tam je od vyroby hodiniek. Myslim si ze to spravi vacsina hodiniek ked bude na jednej strane -10 a na druhej +36°C

  • Ďakujem.V podstatne to isté mi odpísali z e-shopu kde som ich objednával.Nie je to dôvod na reklamáciu.Zaujímavé je, že s inými hodinkami sa mi to nestalo...Hlavne tie Orienty boli vonku so mnou v -25 až-30 niekoľko hodín a žiaden problém... Podľa mňa sú to jedny z najodolnejších hodiniek.

    Hodinky som kúpil hlavne do posilňovne a tam žiaden problém nie je.Tak to teda "nechám plávať".Ale ďalšie baterkáče zvlášť G-Shock mi už do domu nesmú!😉

  • Ďakujem.V podstatne to isté mi odpísali z e-shopu kde som ich objednával.Nie je to dôvod

    Tak teraz uz len v teple a suchu :( toz, nic pre mna, od jedu by asi leteli oknom :D