RED STAR JUMPING TIME AUTOMATIC

  • Rád by som vám predstavil lacné vľnočasové hodinky,ktoré som kúpil tu: https://www.poljot24.de/en/uhrtypen/automatic/8176gbl.html

    Technické údaje si prečítate v odkaze.Ja vám ich priblížim v niekoľkých fotografiách...Hodinky sú zaujímavé funkciou ukazateľa času.Malú ručičku supluje ukazateľ hodiny na 12-tej hodine a jedna veľká ručička ukazuje minúty.Na mieste šiestej hodiny prelietávaju lietadielka.Preto som hodinky nazval tak žartovne Bombardéry.Mne pripadajú veľmi zábavné a mám z nich veľkú radosť.Pôvodný remienok som vymenil za elastický a objednal ešte jeden iný modrý.

  • Hned mě napadla otázka jakou rychlostí tam ta letadla frčí. A je to tak, suplují vteřinovku. Asi bych éra oželel a viděl raději časový údaj. Ale stejně je to taková zábavná hračka a co s vteřinama. Gratuluju k hodinkám se skokovou hodinou :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tá hodinová stupnica je potom iba dekórum...treba si zvyknúť, mňa by to zo začiatku asi mýlilo. Ale sú origoš a to sa cení....Nech robia dlho radosť... ;)

  • Hned mě napadla otázka jakou rychlostí tam ta letadla frčí. A je to tak, suplují vteřinovku. Asi bych éra oželel a viděl raději časový údaj. Ale stejně je to taková zábavná hračka a co s vteřinama. Gratuluju k hodinkám se skokovou hodinou :)

    Ďakujem za kladnú reakciu.Pokúšal som sa zmerať ten čas za aký preletí lietadielko celé okienko od jeho začiatku,teda keď je ho vidieť, až pokiaľ sa celkom stratí.Je to 20sekúnd.(merané pomocou chrona na Alpinách).Netuším koľko ich tam je na kotúči a aký je veľký.Na to by mohli odpovedať asi len miestni majstri hodinári.Nemám možnosť zmerať ich presnosť,ale zatiaľ ich nebolo treba nastavovať...A ten rotor vyfotím neskôr, až bude čas.Je prekrásny.