VOSTOK - EUROPE - N1 ROKET ( nič nezmeškám - letia o život )

  • Ahoj moje nové radosti ..... počuli ste už príslovie > že ponáhľaš sa ako ruské hodinky?

    Tak platí to aj v prípade mojich nových automatoch .... možno si sadnú ale mesačne mi úletia asi 5 minút do predu

    Možno že sa nejak po zabehnutí upravia ale neviem teda ( aspoň nič nezmeška) strojček je Seiko NE57A 29 kameňov

  • Ahoj ... má niekto skúsenosti s VOSTOKMI EURÓPA - či ponáhľanie je stav ktorý sa nejako od novoty ustali - či ine odborne skúsenosti?

    Ďakujem

  • Ahoj moje nové radosti ..... počuli ste už príslovie > že ponáhľaš sa ako ruské hodinky?

    Tak platí to aj v prípade mojich nových automatoch .... možno si sadnú ale mesačne mi úletia asi 5 minút do predu

    Možno že sa nejak po zabehnutí upravia ale neviem teda ( aspoň nič nezmeška) strojček je Seiko NE57A 29 kameňov

    no to vieš, japonský kamikadze v ruskej rakete :D to je delo

    A stitch in time :D

  • Servus Esentia!

    Pozri si moje príspevky.

    Mám také isté VE bronzovky (NE57-225O565), a ja zas naopak: som veľmi spokojný so strojčekom NE57A. V priemere mi nazbierajú denne +5/+6 sec (napr. teraz od 01.02. mám nazbieraných +69sec). Niekedy keď ich mám na ruke takmer počas celého dňa sa stáva, že mi dajú aj ničo v okolí nuly! S týmto "výkonom" obsadzujú druhé miesto v mojej zbierke po Poljot AVIATOR s Molnija 3603 (18000A/h), tie sa mi dobre vyšolíchali....

    Zrejme sme nemail toho istého pána hodinára z Vilniusu pri finišovaní. Ja mám č. 329/3000.

    Keď ich máš v záruke, tak si ich daj došolíchať. Skús napr. v BB u Čekunovcov.....

    Naopak mám teraz nejaký problém s FORTISkami, ktoré mi zo dňa na deň skočili na stabilných -30/-35 sec, a to ich mám asi tak 3 mesiace po servise - som z toho smutný ;( ;( , ale hádam sa mi v blízkej budúcnosti podarí odstrániť tento problém s majstrom hodinárom zo šamorína ( ;) ).

  • ja poznam, ze ruske hodinky su najlepsie, lebo idu najrychlejsie. ako pisal kolega, denne to je 10 sekund a to je si myslim velmi slusny vysledok.

  • nechcem sa vám do toho montovať, ale z Ruska odjakživa akurát tak košuchy a vodka :D . Ale hodinky :) ? kto to kedy počul?

  • a este jedna vec. V-E maju s ruskymi hodinkami asi tolko spolocne, ako ja s tanecnikom mongolskeho ludoveho tanca :)

    Píšu že je to ruský hodinár z mesta Christopol v Tatarstane, tak potom kde je pravda?

  • Tak, tak: Litva (v hl. meste: Vilnius)

    Ich adresa: Vytenio g. 22. 03229 Vilnius (LT)

    V posledných asi tak 10 rokov sa podľa mňa dosť posnažili s marketingom. Zviditelňujú, kde sa len dá (celé EU, USA, ....). Tak ako som to už sem niekde napísal, prvýkrát som i nich počul v okolí 2010, keď si "zaplatili" miesto v katalógu náramkových hodín (z nemeckých originálov prekladali, doplňili a vydávali v rokoch 2004-2011 v Maďarsku). Keby mi niekto povedal, že raz budem mať hodinky tejto značky (mimochodom si myslím, že dosť nevydaren pomenovanie značky...), tak by som sa rozrehotal. A čo som si tak našiel pod stromčekom 24.12.2020...? Tieto bronzovky (no dobre kúpil som ich ešte pred Vianocami....).

    S tými export SEIKO strojčekmi sú zaujímavé, a tie moje (ešte) pracujú nad očakávanie...

  • Stále mám taký nejaký dojem, že sa viacerý prikláňajú k tomu, že si dajú "rovná sa" znamienko medzi VOSTOK a VOSTOK EUROPE.

    Cítiť to z viacerých príspevkov. No nie je to tak!

    Samozrejme keby som nemal tieto VE bronzovky, tak by som dopadol asi takisto: východ = no ruské ne... Predtým než som si ich kúpil samozrejme prečítal a pozrel som o nich čo sa len dalo, vyhrabal som aj tie staré katalógy a vo vydaní v 2009 medzi Victorinox Swiss Army a Vulcain som ich našiel zašitých...

    Je pravda, že vtedy ešte dávali do svojich hodiniek strojčeky Vostok z Čistopolu (2416, 2426, 2432...), ale to už je dáááávno... odvtedy sa im podarilo dohodnúť s japoncami, ale aj so švajčiarmi (napr. SOPROD), a keďže si vlastné nevyrábajú tak budú ešte podľa mňa pendlovať a skúšať medzi výrobcami strojčekov.

  • Stále mám taký nejaký dojem, že sa viacerý prikláňajú k tomu, že si dajú "rovná sa" znamienko medzi VOSTOK a VOSTOK EUROPE.

    Cítiť to z viacerých príspevkov. No nie je

    Ved ja drzim palce kazdej zmysluplnej znacke, nech napreduju a su uspesne, len ten nazov je podla mna nestastne zvoleny a tym padom matuci...

  • Ved ja drzim palce kazdej zmysluplnej znacke, nech napreduju a su uspesne, len ten nazov je podla mna nestastne zvoleny a tym padom matuci...

    Plne úhlasím! To zvolené pomenovanie značky je nečťastné. Keď sa tak krčovite držali tohot VOTOK EUROPE, tak by mali nechať napr. počiatočné písmenká, a aj ten najnešikovnejšíkreslič by z toho nakreslil nejaký tucet pekných tvarov, z čoho by si určite vybrali.

    A teraz si predstavte pomätených týpkov na západe... ako sa môžu na to pozerať oni? East Europe, what...?

    V tomto hodinkovom svete je pekné aj to, že sa objavujú častejšie, alebo mejej často "noname" hodinky s pár desiatok ročnou, alebo skutočne len pár rorčnou minulosťou, a nielen že vyzerajú vynikajúco, ale aj ich vnútrajšok stojí za to!!

    Nedávno ma napr. pozvali borci od maďarskej značky EVOLVENS do Budapešti a ak sa mi nájde čas popri práci, tak to určite nevynechám. Mladý, usilovný, šikovný tím so zaujímavými "army" (aspoň to tak vidím ja) tikačkami. Plánujem aj nejaký preklad z ich stránok (samozrejme s ich povolením). Zaujímavé je aj to, že na ich oficiálnych stránkach si môže každý sám naplánovať vzhľad svojich hodiniek (je to tu: https://evolvens.com/evolvens-configurator/). Zaujímavé!

  • Ved ja drzim palce kazdej zmysluplnej znacke, nech napreduju a su uspesne, len ten nazov je podla mna nestastne zvoleny a tym padom matuci...
  • Ved ja drzim palce kazdej zmysluplnej znacke, nech napreduju a su uspesne, len ten nazov je podla mna nestastne zvoleny a tym padom matuci...

    Nejako mi z príspevku utiekol môj text, takže znova. Súhlasím s madmaxom. Na litovských hodinkách by sa, podľa môjho názoru, lepšie vynímal názov v litovčine. Paradoxom je použitie ruského slova, keďže v Pobaltí sa robí všetko preto, aby toho "ruského" bolo všade čo najmenej. Keď tam už silou mocou chcú mať tú Východnú Európu, nech to teda radšej napíšu pekne po litovsky - RYTU EUROPE... ;)