VOSTOK - EUROPE - N1 ROKET ( nič nezmeškám - letia o život )

  • nechcem sa vám do toho montovať, ale z Ruska odjakživa akurát tak košuchy a vodka :D . Ale hodinky :) ? kto to kedy počul?

    Martin, Rusi, hlavne po vojne, vedia urobiť naozaj kvalitné hodinky. Značky Poljot, Strela, Molnija majú svojich fanúšikov. Vidíš to aj na značke Vostok, ktorú ja osobne za vzor kvality nepovažujem. Niektoré strojčeky ( nemecké) skopírovali, niektoré kúpili a sú aj inhausy. Uznávam, že dizajn hodiniek je, povedzme, trocha svojrázny a podľa našich kritérií veľmi krásou neoplýva. Rusi však vždy dávali dôraz na "soderžánie" , teda na obsah a nie na formu. Pokiaľ viem, tak ruské hodinky prechádzali, aspoň v miulosti, dosť drastickými skúškami. Veď museli odolávať napr. teplotám od + 50 do - 80 st. C a iným ťažkým poveternostným a fyzikálnym vplyvom. Na takej Sibíri boli odolné hodinky neoceniteľné. Ako je to dnes, to už nejako nesledujem a aj informácií je dosť málo. No trúfam si povedať, že to s tou kvalitou a to aj pri tom "svojráznom" dizajne, asi veľmi zlé nebude... ;)

  • Martin, Rusi, hlavne po vojne, vedia urobiť naozaj kvalitné hodinky. Značky Poljot, Strela, Molnija majú svojich fanúšikov. Vidíš to aj na značke

    To bolo skor zartom Janik, takmer kazda krajina ostblocku vyrabala kedysi kvalitne hodinky, vid PRIM do ktorych montovali nemecke, vynimocne svajciarske a tiez in-house strojceky, ale sam vidis kam to speje. Do Prim pchaju Mijotu, kvalita puzdier asi nebude zla ale... Nehovorim ze Rusi robili zle hodinky ktore nevydrzali vsetko, pre domaci trh a ludi ktorym tak moc nezalezi na detailoch a spracovani asi dobre, ja by som si to zrejme nekupil.. takze nedehonestujem, iba konstatujem...

  • 10 sekúnd za deň alebo teda tých 5 minút za mesiac je super. Mal som oveľa drahšie hodinky s oveľa horšími číslami :D na tvojom mieste by som bol happy a isto by som to neriešil servisom. Možno by v tomto prípade narobil viac školy ako osohu.

  • To bolo skor zartom Janik, takmer kazda krajina ostblocku vyrabala kedysi kvalitne hodinky, vid PRIM do ktorych montovali nemecke, vynimocne svajciarske a tiez in-house strojceky, ale sam vidis kam to speje. Do Prim pchaju Mijotu, kvalita puzdier asi nebude zla ale... Nehovorim ze Rusi robili zle hodinky ktore nevydrzali vsetko, pre domaci trh a ludi ktorym tak moc nezalezi na detailoch a spracovani asi dobre, ja by som si to zrejme nekupil.. takze nedehonestujem, iba konstatujem...

    Ja som tým chcel iba povedať, že Rusi robili hodinky poplatné ich podmienkam a aj dobe. Mne sa ich dizajn nepáči, je dosť, poviem to kulantne, neotesaný. Ale Rusom to asi stačí... ;)

  • Ahoj Esentia!

    Tak som ti to pozrel. Moje VE bronzovky (NE57-225O565) za celý február (28 dní) nazbierali celkom +125 sec., čož je v priemere +4,46sec./deň.

    Myslím si, že toto dostať zo strojčeka NE57 je asi niekde v okolí maximumu. Samozrejme nosím ich, ale stáva sa, že ich nemám celý deň na ruke. Takže ešte raz: z mojej strany spokojnosť (uvidíme dokedy takto vydrži