Moje Hodinky

• Dnes opat nieco generacne a pre mna asi aj trochu netypicke…

Pred par mesiacmi som si pri nahodnom otvoreni skatule so starymi fotkami spomenul na otcove Prim Sport I ktore ma fascinovali velku cast mojho detstva. Otec ich volal potapacske a ja som sa ich samozrejme nesmel ani dotknut… :D

Myslel som si ze su davno stratene. O to vacsie bolo moje prekvapenie ked mi ich mama po par tyzdnoch hladania priniesla. Nasledoval niekolko mesacny pobyt na Morave, u Prim experta z vedlajsieho fora… generalka strojceka, cistenie puzdra, vymena skla a osadenie bielej vlozky lunety, rovnakej aka pravdepodobne bola na hodinkach ked si ich otec ako nove zadovazil. Vysledok ma velmi potesil…. Nosit ich budem asi len zriedkavo ale miesto v mojej zbierke maju pevne a iste na vzdy…

Nevieme presne z ktoreho roku su ale mama si spomina ze ich otec mal uz ked sa v roku 1974 zoznamili. Ceresnicka na torte je ale fotka z mojho zapisu na matrike (1976) kde ich je velmi zretelne vidiet na otcovej ruke. Maju za sebou celkom pestry zivot… otec bol tak trochu dobrodruh, aktivny amatersky potapac a jachtar. Primky sa s nim dokonca zucastnili aj niekolkych potapacskych expedicii. Jednu z nich v roku 1991, Ceskoslovenska televizia zvecnila v podobe 8 dielneho dokumentarneho serialu “Expedicia Cervene More”.

• Dlho som sem nic nedal. Nejako nie je cas a ani chut pisat. Zatial len par dnesnych fotiek mojho oblubeneho cifernika…

Sú krásne, ideálne ku golfu ;)

no ja by som radšej doporučil bez golfu , tie šupy to nemá moc rado ....

• robil som šefa pred 25 rokmi v obchode na Zlate Piesky stara SORAVIA , kde sme mali na chodbe oproti BILLA odchov s hodinkami čo mal názov - G SCHOCK , s tých čias aj mam dodnes CASIA z titanovým puzdrom ..., mal som aj novu motorku HONDU VT750- shadow , a kdo si kupil G SCHOCH tak som ho povozil na nej ...,, PAMETASI TO NIEKTO _??

• krasne spomienky ,, užastna hodinky ..., jedine čo mi vadilo na Primkach že puzdro nebolo u nerezu ....

• Toto je dotaraz asi najlepsie vizualne zachytenie mojich hodiniek.... samozrejme nie z mojej dielne. Velke bravo autorovi... dakujem a som nadseny... :thumbup:

Externý obsah www.youtube.com
    Obsah vložený z externých zdrojov sa nebude zobrazovať bez vášho súhlasu.
    Aktiváciou externého obsahu súhlasíte s tým, že osobné údaje môžu byť prenášané na platformy tretích strán. Viac informácií o tomto sme poskytli v našich zásadách ochrany osobných údajov.