• Dnes opat nieco generacne a pre mna asi aj trochu netypicke…

    Pred par mesiacmi som si pri nahodnom otvoreni skatule so starymi fotkami spomenul na otcove Prim Sport I ktore ma fascinovali velku cast mojho detstva. Otec ich volal potapacske a ja som sa ich samozrejme nesmel ani dotknut… :D

    Myslel som si ze su davno stratene. O to vacsie bolo moje prekvapenie ked mi ich mama po par tyzdnoch hladania priniesla. Nasledoval niekolko mesacny pobyt na Morave, u Prim experta z vedlajsieho fora… generalka strojceka, cistenie puzdra, vymena skla a osadenie bielej vlozky lunety, rovnakej aka pravdepodobne bola na hodinkach ked si ich otec ako nove zadovazil. Vysledok ma velmi potesil…. Nosit ich budem asi len zriedkavo ale miesto v mojej zbierke maju pevne a iste na vzdy…

    Nevieme presne z ktoreho roku su ale mama si spomina ze ich otec mal uz ked sa v roku 1974 zoznamili. Ceresnicka na torte je ale fotka z mojho zapisu na matrike (1976) kde ich je velmi zretelne vidiet na otcovej ruke. Maju za sebou celkom pestry zivot… otec bol tak trochu dobrodruh, aktivny amatersky potapac a jachtar. Primky sa s nim dokonca zucastnili aj niekolkych potapacskych expedicii. Jednu z nich v roku 1991, Ceskoslovenska televizia zvecnila v podobe 8 dielneho dokumentarneho serialu “Expedicia Cervene More”.


  • Dlho som sem nic nedal. Nejako nie je cas a ani chut pisat. Zatial len par dnesnych fotiek mojho oblubeneho cifernika…

    Sú krásne, ideálne ku golfu ;)

    no ja by som radšej doporučil bez golfu , tie šupy to nemá moc rado ....

    Peter Th.

  • robil som šefa pred 25 rokmi v obchode na Zlate Piesky stara SORAVIA , kde sme mali na chodbe oproti BILLA odchov s hodinkami čo mal názov - G SCHOCK , s tých čias aj mam dodnes CASIA z titanovým puzdrom ..., mal som aj novu motorku HONDU VT750- shadow , a kdo si kupil G SCHOCH tak som ho povozil na nej ...,, PAMETASI TO NIEKTO _??

  • krasne spomienky ,, užastna hodinky ..., jedine čo mi vadilo na Primkach že puzdro nebolo u nerezu ....

    Peter Th.

  • Toto je dotaraz asi najlepsie vizualne zachytenie mojich hodiniek.... samozrejme nie z mojej dielne. Velke bravo autorovi... dakujem a som nadseny... :thumbup:

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

  • Moje najlepšie hodinky čo som mal ako nove sú Tag Heuer MONZA cal. 36 ,, dnes ich nosi už dcera

  • Pepe aspon ty mas dobry vkus… vacsina ludi tieto itali veci nechape ;)

    Hoho chápu, chápu a veľmi dobre, závidia, chceli by a nemôžu 😂 ale vážne, je to tak osobitý dizajn, že nie je pre masy 🤔

    A stitch in time :D