Náhrada za Seiko Sarx035

  • Chlapi,

    znova potrebujem troška usmerniť :S

    V záchvate chronobundu som poslal do sveta Seiko Sarx035 a teraz mi začali chýbať športovo-elegantné hodinky s čiernym ciferníkom.

    A teraz otázka, čo miesto nich?

    Alternatíva 1 - Grand Seiko v baterke

    Do úvahy pripadajú GS SBGV223 alebo troška športovejšie SBGN005 resp. SBGN013.

    Alternatíva 2 - kúpiť znova Sarx035 resp. Sarx055

    Neviem, či toto má zmysel ísť znova do tých istých. Strojček 6r15 sa mi až tak nepáči a jeden chalanisko z fóra ma troška namotal na GS quartz.

    Alternatíva 3 - kúpiť niečo iné v podobnom štýle

    Absolútne neviem čo, tieto športovo elegantné hodinky skrátka Seiko vie.

    Rozpočet vidím tak max. 2k €.

    Ďakujem za radu

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • To nie je vôbec špatný nápad. Keď prehrmí núdzový stav ozvem sa:super:

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Klasická rada z CHM: Si došetri na Explorery a máš to vyriešené... :)

    GS, choď do nich. Ak Ti padne veľkosť.

    Alternatíva čierne Aplinist, 39mm Longiny (nuda), Tissot Gentleman Silicium ...

  • Popravde Explorery idú mimo mňa. Mal som na ruke na zraze a až tak ma nezaujali. Druhá vec je cena. To už je príliš vysoko na mňa.

    Ostatné alternatívy sú podľa mňa o level nižšie spracovaním ako GS či Sarx.

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • spracovanie do 2k asi lepšie ako u GS nenájdeš.

    Ide asi o to kde máš hranicu špotového a elegantného štýlu. Ja by som v tej cene obišiel quartz (aj keď by šlo o GS) a pozrel by som sa po Oris Pointer Date v 38mm verzii a na ťahu. Ale chápem, že pre mnohých sú to čisto oblekovky, ale pre mňa je to presne to niečo aj na šport aj ku košeli. Nenašlo mi ich v čiernej verzii ale asi existujú, na fotke je myslím modrá, aj keď povedal by som že vyzerá dosť ok :)


  • alebo potom o level vyššie ako Oris a spracovaním možno na GS úvorni aj keď neviem či za toto tvrdenie nedostanem facku :D

    A nosil ich v bielej verzii John Wick.

  • Kubo ďakujem za tipy. :amen:

    Jedny Orisky mám na ceste (Divers 65) tak aspoň vyskúšam značku. Fakt ma dosť láka ten GS quartz.

    Len neviem, či k takémuto nákupu príde tento rok, lebo už mám ďalšie hodinky na ceste a jedny mám ešte rozjednané. Magor no 8o

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • fúha, si sa rozbehol. Na tvojom mieste by som asi skúsil buď predať alebo nekupovať nič nad 1000e a pošetril by som tie peniaze na GS spring drive, alebo automaty. Ale teda sú tvoje peniaze a hodinky :D

    Ja som to spravil podobne vtedy s tými OP. Hľadal som niečo do 2 000. Našiel som RADO captain cook sivú limitku ale nakoniec som si to rozmyslel a peniaze mi vrátili, predal som troje hodinky a kúpil Rolex. A neľutujem to ti poviem. Lepšie pošetriť. Pretože ty máš na grand seiko v spring drive alebo v automate. Dokonca máš aj na rolexy alebo niečo v tej cene, akurát chceš mať (ako ja kedysi :D) radšej veľa kúskov. Ak to trochu preriediš vieš ísť kvalitovo o dosť vyššie.

  • No takto. OWG nie som určite. Ja potrebujem (alebo chcem ^^) mať 3-5ks hodiniek. Kombinujem to rôzne k oblečeniu a takto mi to vyhovuje. Mať len jedny resp. dvoje si moc neviem predstaviť a isto by ma po čase omrzeli. Bol som na 2 mesiace v UK len s dvoma hodinkami a už to chcelo zmenu. Ešte že ma v hodinkovnici čakali ďalšie kúsky :D

    Práveže momentálne pocitujem akési presýtenie automatov, preto ma láka ten high-end quartz.

    Čo sa týka Rolex, to už je pre mňa privysoko. Síce aj Spring drive, ale dajú sa zohnať predsalen o čosi lacnejšie ako Rolex.

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • GS GMT maju aky rozmer?

    ani ja by som Pointer date nebral ako oblekovky, dla mna su to skor vintage sportove hodinky a su brane u Orisu ako pilotky. pokukaval som po 40mm verzii na kozi - https://www.google.com/search?q=oris+…1SK852&hl=en-US

    39mm

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Nehovorím o tom aby si bol OWG, stačí teraz pol roka až rok nič nejúpiť nové a máš Spring drive GMT :P

    Toto asi nepôjde, obral by som sa o potešenie z vyskúšania kopu iných hodiniek ^^

    Čo sa týka hodiniek mám 2 pravidlá:

    1. - nechcem mať v hodinkách viac ako 5k€, čo zatiaľ v pohode držím, ešte mi dokonce do rozpočtu niečo ostáva

    2. - nemať viac ako 6ks lebo ich neunosím (už som mal aj 9ks tak viem o čom točím)

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Lord nestraš, tak dobre nezarábam aby som navyšoval limit ^^

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.