Náhrada za Seiko Sarx035

 • Chlapi,


  znova potrebujem troška usmerniť :S


  V záchvate chronobundu som poslal do sveta Seiko Sarx035 a teraz mi začali chýbať športovo-elegantné hodinky s čiernym ciferníkom.


  A teraz otázka, čo miesto nich?


  Alternatíva 1 - Grand Seiko v baterke

  Do úvahy pripadajú GS SBGV223 alebo troška športovejšie SBGN005 resp. SBGN013.


  Alternatíva 2 - kúpiť znova Sarx035 resp. Sarx055

  Neviem, či toto má zmysel ísť znova do tých istých. Strojček 6r15 sa mi až tak nepáči a jeden chalanisko z fóra ma troška namotal na GS quartz.


  Alternatíva 3 - kúpiť niečo iné v podobnom štýle

  Absolútne neviem čo, tieto športovo elegantné hodinky skrátka Seiko vie.


  Rozpočet vidím tak max. 2k €.


  Ďakujem za radu

 • Popravde Explorery idú mimo mňa. Mal som na ruke na zraze a až tak ma nezaujali. Druhá vec je cena. To už je príliš vysoko na mňa.


  Ostatné alternatívy sú podľa mňa o level nižšie spracovaním ako GS či Sarx.

 • spracovanie do 2k asi lepšie ako u GS nenájdeš.

  Ide asi o to kde máš hranicu špotového a elegantného štýlu. Ja by som v tej cene obišiel quartz (aj keď by šlo o GS) a pozrel by som sa po Oris Pointer Date v 38mm verzii a na ťahu. Ale chápem, že pre mnohých sú to čisto oblekovky, ale pre mňa je to presne to niečo aj na šport aj ku košeli. Nenašlo mi ich v čiernej verzii ale asi existujú, na fotke je myslím modrá, aj keď povedal by som že vyzerá dosť ok :)
 • Kubo ďakujem za tipy. :amen:


  Jedny Orisky mám na ceste (Divers 65) tak aspoň vyskúšam značku. Fakt ma dosť láka ten GS quartz.


  Len neviem, či k takémuto nákupu príde tento rok, lebo už mám ďalšie hodinky na ceste a jedny mám ešte rozjednané. Magor no 8o

 • fúha, si sa rozbehol. Na tvojom mieste by som asi skúsil buď predať alebo nekupovať nič nad 1000e a pošetril by som tie peniaze na GS spring drive, alebo automaty. Ale teda sú tvoje peniaze a hodinky :D

  Ja som to spravil podobne vtedy s tými OP. Hľadal som niečo do 2 000. Našiel som RADO captain cook sivú limitku ale nakoniec som si to rozmyslel a peniaze mi vrátili, predal som troje hodinky a kúpil Rolex. A neľutujem to ti poviem. Lepšie pošetriť. Pretože ty máš na grand seiko v spring drive alebo v automate. Dokonca máš aj na rolexy alebo niečo v tej cene, akurát chceš mať (ako ja kedysi :D) radšej veľa kúskov. Ak to trochu preriediš vieš ísť kvalitovo o dosť vyššie.

 • No takto. OWG nie som určite. Ja potrebujem (alebo chcem ^^) mať 3-5ks hodiniek. Kombinujem to rôzne k oblečeniu a takto mi to vyhovuje. Mať len jedny resp. dvoje si moc neviem predstaviť a isto by ma po čase omrzeli. Bol som na 2 mesiace v UK len s dvoma hodinkami a už to chcelo zmenu. Ešte že ma v hodinkovnici čakali ďalšie kúsky :D


  Práveže momentálne pocitujem akési presýtenie automatov, preto ma láka ten high-end quartz.


  Čo sa týka Rolex, to už je pre mňa privysoko. Síce aj Spring drive, ale dajú sa zohnať predsalen o čosi lacnejšie ako Rolex.

 • GS GMT maju aky rozmer?


  ani ja by som Pointer date nebral ako oblekovky, dla mna su to skor vintage sportove hodinky a su brane u Orisu ako pilotky. pokukaval som po 40mm verzii na kozi - https://www.google.com/search?…CEV_enSK851SK852&hl=en-US

  39mm

 • Nehovorím o tom aby si bol OWG, stačí teraz pol roka až rok nič nejúpiť nové a máš Spring drive GMT :P

  Toto asi nepôjde, obral by som sa o potešenie z vyskúšania kopu iných hodiniek ^^


  Čo sa týka hodiniek mám 2 pravidlá:

  1. - nechcem mať v hodinkách viac ako 5k€, čo zatiaľ v pohode držím, ešte mi dokonce do rozpočtu niečo ostáva

  2. - nemať viac ako 6ks lebo ich neunosím (už som mal aj 9ks tak viem o čom točím)

Letisko Sliač