• Kubo007 Tie certiny som pozeral podobné - DS Action Diver, tiež powermatic 80.

    Ta rezerva chodu je lákavá a super, mám podobnú na mojich hamiltonoch khaki field.

    Len sa tu niekto zmieňoval že Certina sa neda porovnavať s TH. tak neviem, ja si myslim že good watch. A presne aj tie Rado cpt. cook som pozeral tiež pekné hodiny a vela farebných kombinácií len ten názov značky ma trocha škrie... nejde do oka, neviem či by som sa s tým vysporiadal.

  • Ten ich vintage divers 65 dva palce hore. ale sú malé bohužial :(

    Aj si ich niekde skúšal? Lebo čo mám info od chalaniskov nevyzerajú zle ani na 18,5cm ruke. Samozrejme je to v hlave, lebo videl som chlapom, čo mali ruky ako medvedi a nosili vintage kúsky priemeru 34mm :D

    Inak tento týždeň mi majú prísť, takže ak by si sa náhodou nachádzal niekde v okolí Piešťan, vedel by si ich vyskúšať naživo.

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Aj si ich niekde skúšal? Lebo čo mám info od chalaniskov nevyzerajú zle ani na 18,5cm ruke. Samozrejme je to v hlave, lebo videl som chlapom, čo mali ruky ako medvedi a nosili vintage kúsky priemeru 34mm :D

    Inak tento týždeň mi majú prísť, takže ak by si sa náhodou nachádzal niekde v okolí Piešťan, vedel by si ich vyskúšať naživo.

    Mozem potvrdit... mam zapastie 180, dva roky som nosil 40 mm diver 65 a su akurat. A keby neboli tak ich robia aj v 42 mm... https://www.oris.ch/en/watch/oris-…4054-07-8-21-18 a dokonca aj v 43 ako chrono aj ked to je uz nad tvoj budget https://www.oris.ch/en/watch/oris-…4354-07-5-21-45

  • Neskúšal som ich ešte veru.

    Mám bambina ktore maju 40.5 mm a nosia sa príjemne, ani neviem že ich mám na ruke - a to mi v podstate aj vadí :D

    Všeobecne mám radšej trocha väčšie hodinky, nech ich aj na ruke cítiť.. Samozrejme kolko ludí tolko chutí...

    No a v 42mm je to už celkom na zamyslenie :) (inak na potapky 100m WR celkom bieda nie?)

    škoda že tieto nerobia aspon v 42mm, parádne vintage:

  • Na toto si nepozeral? Velke su, znacka je OK, parametre podla mna tiez OK, na vyber viac farieb, guma, tah, mesh, cierne DLC a cena skor na priaznivej strane.


    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.


    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

  • Musím si to nechať uležať v gebeni. Z vyššie uvedených su asi najzaujímavejšie pre mňa Oris divers 65. Popravde poškulujem aj po

    Breitling superocean (+ superocean heritage). a bohužial čo je "najhoršie" :D , tak sa dostava do hry Omega seamaster. čo už je teda dosť nad rozpočet, no su to

    hodinky ktore su takym mojim "snom" :)

  • Musím si to nechať uležať v gebeni. Z vyššie uvedených su asi najzaujímavejšie pre mňa Oris divers 65. Popravde poškulujem aj po

    Breitling superocean (+ superocean heritage). a bohužial čo je "najhoršie" :D , tak sa dostava do hry Omega seamaster. čo už je teda dosť nad rozpočet, no su to

    hodinky ktore su takym mojim "snom" :)

    Odkiaľ si? Už mám doma Oris Divers 65 tak ak by si býval niekde v blízkosti Piešťan vieme sa stretnúť aj osobne.;)

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Odkiaľ si? Už mám doma Oris Divers 65 tak ak by si býval niekde v blízkosti Piešťan vieme sa stretnúť aj osobne.;)

    Som teraz bohuzial pracovne par stovak km od PN, tak nič. Ty máš velkosť tých diverov 40mm že?

    Ja som zvažoval 42... Ale pošli aspon foto na ruke ak sa ti bude dať, nech vidím ako vypadajú :)

  • Ahoj hodinkomaniaci, skusim to tu troška oživiť. Po dlhšej odmlke sa vraciam ku kúpe potápiek.

    Rozpočet je 600e, dream watchky zatial odkladam na neurčito :D

    Už som takmer rozhodnutý pre Certina DS Action Diver Powermatic 80 Sea Turtle Conservancy.

    Na chrono24 nové za 600 dukatov. Láka ma tá rezerva náťahu, majú zafírove sklíčko a strojovňa by mohla byť tiež ok POWERMATIC 80.111 (upravena eta 2824-2 ak sa nemýlim). Luneta je plechová obyč, čo už... Za tú cenu sú na kovovom ťahu.

    Čo vravíte na to? Hodinky sa mi veľmi páčia, chcem vedieť názory či "su ok" ?

    Díky ;)

  • Za mňa áno.

    Keď som si v podobnej cenovej hladine dal vedľa seba "značkové" klony subov Certina, Tissot, Longines, ..., tak mi tieto vyšli ako favorit. Aj esteticky, aj technikou.

    Len si to dobre uváž s veľkosťou, tých 43mm je skôr na moju labu.

  • Je to OK ak ti nevadi ze Eta 80.111 ma pravdepodobne aj plastove diely. Certina a Tissot maju identicke strojceky a su v hierarchii Swatch group na rovnakej, zakladnej urovni. Longines je trochu niekde inde, rovnako ako napr. RADO...

  • Je to OK ak ti nevadi ze Eta 80.111 ma pravdepodobne aj plastove diely. Certina a Tissot maju identicke strojceky a su v hierarchii Swatch group na rovnakej, zakladnej urovni. Longines je trochu niekde inde, rovnako ako napr. RADO...

    Kde by som vedel zistiť či naozaj má plastové diely, pripadne aké? Resp. Či je danými plastovými dielmi ohrozená trvácnosť... lebo plastové diely ako som sa tu dočítal majú aj TH Aquaracer a pritom stoja x násobne viac ako uvádzané certiny

  • Kde by som vedel zistiť či naozaj má plastové diely, pripadne aké? Resp. Či je danými plastovými dielmi ohrozená trvácnosť... lebo plastové diely ako som sa tu dočítal majú aj TH Aquaracer a pritom stoja x násobne viac ako uvádzané certiny

    Neviem či sa dá zistiť úplne presné zloženie jednotlivých častí strojčeka, prelúskal som internet na danú tému, ale k presným údajom som sa nedopátral. Ono to nie je čistý plast, skôr sú to kompozitné materiály. Čo sa týka presnosti a hlavne trvácnosti strojčeka, nemalo by použitie kompozitných dielov mať na dané vlastnosti negatívny vplyv.

  • Jedná sa skôr o zlacnenie celého výrobného procesu v zmysle minimalizácie zásahov hodinára do výroby strojčeka (začalo to hodinkami Swatch sistem51 ktoré sú vyrobené celé strojovo) a udržanie ceny hodiniek v danom segmente bez vplyvu na ich dlhodobú funkčnosť. Použitím kompozitných dielov sa myslím skôr znižuje potreba mazív, t.z.n. hodinky by mohli mať dlhšie servisné lehoty, ale to je skôr otázka na hodinárov, máme ich tu niekoľko :)

  • Certina DS Action sú v pohode hodinky, ak sa ti páčia smelo do nich.

    Ako alternatívu by som odporučil Christopher Ward C60 Mk3 z druhej ruky príp. z akcie.

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.