• U TH platis za znacku, ale spracovanie je OK a ak po nich tuzis...:)

    Platim za značku no.... pri každom velkom vyrobcovi si myslim že sa "plati za značku" no nič? mysliš že pri tej cene TH (berme teraz cca 1600€ z chrona24) neni ta kvalita hodna tych penazi? Zas jedna vec je že ano, tužim po TH od malinka, tak ako aj po Omegach seamasteroch (no tam je cenovka trocha inde na teraz) ale ak to maju byť nevyhodna kupa tie TH cena/kvalita. tak samozrejme nepojdem hlavou proti muru :)

  • Podľa mňa tie TH Aquaracer ani za tú cenu nestoja. Je tam obyčajná upravená ETA 2824-2 v plastovom vymedzovacom krúžku. Nie sú to špatné hodinky, ale kvalitovo ich predbehli mikrobrandy. Mal som TH Aquaracer aj keď quartz, veľmi šlušné hodinky, ale Christopher Ward C60 Mk3 sú na tom ďaleko lepšie, čo sa vyhotovenia týka. Ešte lepšia je Monta, ale tu nemám reálnu skúsenosť, len info od chalanov z FB.

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Platim za značku no.... pri každom velkom vyrobcovi si myslim že sa "plati za značku" no nič? mysliš že pri tej cene TH (berme teraz cca 1600€ z chrona24) neni ta kvalita hodna tych penazi? Zas jedna vec je že ano, tužim po TH od malinka

    Ako píše Lordsoft, nemyslím že urobíš vyslovene chybu za tie prachy, kopec chalanov ich má, myslim že misoo napríklad tiež a sú s nimi spoko..Je to povedzme stredná trieda ktorá ma zvuk vďaka masívnej reklame, spracovanie je OK, len treba kontrolovať presnosť pri strojčeku ktorý tam je, niektoré sa vydaria,iné menej...v tomto segmente je toho hafo aj za menej peňazí, napr. MIDO, príp. Longines ale je to samozrejme o osobnej preferencii:)

  • Ako píše Lordsoft, nemyslím že urobíš vyslovene chybu za tie prachy, kopec chalanov ich má, myslim že misoo napríklad tiež a sú s nimi spoko..Je to povedzme stredná trieda ktorá ma zvuk vďaka masívnej reklame, spracovanie je OK, len treba kontrolovať presnosť pri strojčeku ktorý tam je, niektoré sa vydaria,iné menej...v tomto segmente je toho hafo aj za menej peňazí, napr. MIDO, príp. Longines ale je to samozrejme o osobnej preferencii:)

    Mmm tak to som teraz pekne zneistený výberom :D Dosť ma už prekvapilo že strojček je v plastovom vymedzovacom krúžku a ešte ako ty hovoríš o

    kontrolovaní strojčeku, že niektore sa vydaria menej tak je to celkom lotéria tým pádom :( a hlavne pri kúpe z druhej ruky, ak budu po zaruke a ked nebudú presné moc toho nevyreklamujem.

  • Ja by som asi tiez na tvojom mieste zbehol skusit Longines Hydroconquest. Myslim ze za podstatne menej penazi ponukaju to iste ako Aquaracer. Myslim ze aj co sa znacky tyka to je v rovnakom kosiariku. Dalsia alternativa by bola Breitling Superocean ale to uz je asi nad budget.

    Oris Aquis alebo lepsie Seiko ako radi mvaldo by tiez nebola zla varianta ale zda sa mi ze ti ide aj o to ako rozpoznatelna je znacka co je podla mna uplne legitimne kriterium vyberu...

  • Toto je dobrý point, treba sa rozhodnúť či chceš zvučnú značku, alebo ti záleží viac na kvalite vyhotovenia.

    Osobne ma nové Hydry moc neoslovili, ale tak to som ja.

    Pozeral si u mikrobrandov ako Christopher Ward, Zelos či Monta?

    Za seba môžem odporučiť CW C60 Mk3 napr. vo verzii Ombre, fakt super hodinky (dá sa použiť ešte zľavový kupón).

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Ja by som asi tiez na tvojom mieste zbehol skusit Longines Hydroconquest. Myslim ze za podstatne menej penazi ponukaju to iste ako Aquaracer. Myslim ze aj co sa znacky tyka to je v rovnakom kosiariku. Dalsia alternativa by bola Breitling Superocean ale to uz je asi nad budget.
    Oris Aquis alebo lepsie Seiko ako radi mvaldo by tiez nebola zla varianta ale zda sa mi ze ti ide aj o to ako rozpoznatelna je znacka co je podla mna uplne legitimne kriterium vyberu...

    rozhodne SEIKO SPB187J1 su nadherne! ;)

  • Ono TH som chcel od malinka, že raz keď budem môcť tak si kúpim nejaké. Samozrejeme reklama a marketing spravia vela....

    Po "mikrobrandoch" sa moce nepozeram, chcel som niečo s echt hodinarskou tradiciou, značku ktora je tu desiatky/stovky rokov.

    Nečo proste s dlhoročnou tradiciou - na tom mi záleží, niečo swiss made. Nejde mi o to "machrovať alebo sa ukazovať pred niekym neznalým marketingovou značkou...Jednou z takych značiek s tradíciou podla mna TH je, len teda nenadchlo ma moc to info o ich spracovani v konkretnom modeli. Človek si povie že ked stoja nové aquaracery 2600$ tak aj to srdce hodiniek musí stáť za to že neni o čom..... Pripadne nejake staršie modely aquaracer su neni na tom "lepšie" ?

    Hydrokonquest su pekné, no ničo mi tam chýba. Certina a Davosa nič?

  • Davosa nie je oživený brand?

    Mal som od nich ternosy, nie zlé hodinky, ale inšpirácia zjavná.

    Certina a aj Davosa sú o level nižšie ako TH.

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Ono TH som chcel od malinka, že raz keď budem môcť tak si kúpim nejaké. Samozrejeme reklama a marketing

    aj ked to nie je na ocelovom remienku, je to novinka podla mna cool a chybu by si neurobil. Prip. si pozri iny model ale TH to nahradi:)

  • Pekne hodinky tieto Mido, pozeral som aj ine modely od nich...

    Len nemôžem si pomôcť ale ten nazov značky mi proste nejak "neladí".. viem že je to asi hluposť, no nejde mi ten nazov

    do oka.. Podobne aj Rado, no captain cook od nich ma celkom oslovil. Velmi pekne hodinky. Len neviem či by sa mi

    podarilo zžiť s nazvom značky. Pokukujem aj po tych longines hydroconquest a malinko sa pohravam s myšlienkou Breitling superocean (z druhej ruky) padli mi veru že do oka, ale je to už kapanek cez rozpočet, uvidime... TH som taktiež ešte nevyradil z hry

  • Pekna zrovnavacka... Ak nepoznas tento YT kanal tak doporucujem prebehnut videa... myslim ze ti to celkom skomplikuje zivot :D Co je myslim zaujimave pre nadobudnutie perspektivy je to ze za cenu jednych TAGov kupis takmer dvoje Hydroconquesty. Mne osobne sa najviac paci seda varianta.

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

  • Takto ti poviem. Ja som svoje korytnačky predal kvôli ich strojčeku. Zistil som že tá ich prudko premenlivá (ne)presnosť mi vadí. Kúpil som si toto miesto nich:



    strojcek o noho lepší ako korytnačky. 80 hodinová rezerva. Zafir, keramika, neokukaný nadčasový dizajn. No proste mám ich rád a sú aj v modrej verzii. Jediný ťah ktorý k ním je je mesh čo nemusí každému vyhovovať. Ja som s tam ok.

    Potom mi napadajú iné veci od menej známych značiek. Čo tak Captain Cook ? Viem že RADO neznie nič moc ale ja mám jedny Rado a tie sú super. Ja mám d-star 200 v modrej. Aj tie by sa podľa mňa dali ak sa ti páči dizajn a nevadí integrovaný ťah. Ale z captain cook kolekcie je čo vyberať. Sú rôzne veľkosti, dokonca teraz spravili aj bronzové ale tie sú myslím drahšie.



    alebo potom niečo ešte iné. Čo tak nejaká Yema a ich Superman kolekcia. Tiež je na vyber z niekoľkých veľkosti a farieb. Pozri recenzie ak sa ti páči dizajn. Myslím že za tie peniaze super. A sú aj v GMT verzii keby chceš. Tiež majú taký retro dizajn ale teda to je moja úchylka. Fajn je že sa len tak neopozerajú.


  • Kacirska otazka... potrebujes potapky? Ja sa celkom tesim ked pojdem vyskusat Longines Spirit. Na papiery to vyzera dobre pilotky s velmi zaujimavymi specifikaciami a za pomerne slusnu cenu... https://www.fratellowatches.com/new-pilots-wat…ollection/#gref

    No... nepotrebujem... ale páčia sa mi :) Do mora by som v nich aj tak nešiel a do bazena mám Gshocky.

    Páčia sa mi tie Hydroconquest-y aj v zelenej, aj v čiernej a modrá tiež nie je špatná. Ale ... ale ten dial mi príde mne osobne trocha obyč, niečo mi tam proste chýba, Nejaká "štruktúra" alebo vzor ako to ma napr TH aquaracer alebo "vlnky" u Omegy :) čo som sa dočítal tak v hydroconquestoch ETA A31.L01 stavia na 2892-A2 z ktorej vychadzaju a upravuju aj niektore omegy? je ten stroj proste kvalitativne uplne inde ako klasicka 2824-2?