Na potulkach s hodinkami.

  • Ako som sa dnes vracal s Rakuska,tak mi napadlo,ze vlastne nam chyba cestovatelske vlakno.
    Zacina leto,cas dovoleniek a tulania sa po vyletoch,tak je to prave aktualne.
    Zacnem este s minulou dovolenkou a starou hodinarskou vybavou.
    Predpokladam,ze to bude aspon z pohladnic kazdemu zname.

    Dobrodošli u Dubrovnik

  • tak zatial par fotiek z turecka, po ceste z letiska bola normalne cela budova Rolex, po ceste naspat som si ju vystriehol a cvakol :) ktovie ako to vyzera vnutri, ale snad asi origos :)
    priamo na letisku v duty free bola paradna predajnicka na este paradnejsie znacky, skoda ze som tam mohol stravit len par minut... vybral by som si :) ceny tam mali normalne, takze asi neboli fejky, ale odvahu na kupu by som nemal :) davam aj fotku Gciek z bazena, zaprasenu zo stvorkoliek ma kamos, dodame neskor ;) dostali pekne zabrat, prezili skoky z lodky - cca 4m hlbka, par km morskeho plavania, premazanie puzdra a remienka opalovacim kremom, niekolko drbnuti o zarubne, mury a jedina vec co sa im stala je drobny skrabancek nad "o" v napise "protection" nad displejom. inac jak nove, som max spokojny !! este som aj vyuzil budik a stopky :)
    samostatna kategoria hodinkoveho adrenalinu boli trhy, klasicka mileticka s par stankami s hodinkami. niektore uplne shity za par evri (30-50), bolo vidno ze su to chabe kopie, hodinky povesane za spony jak klobasy v udiarni, samotne hodinky nie moc presne kopirovali original a aj vypracovanie bolo dost ubohe. vrcholom boli iwc big pilot s modrym sklickom ako lupa, pri pohlade z boku to normalne zvacsovalo cifernik, urcite to malo par dioptrii :hehe: no bol tam jeden stanok, kde mali fakt podarene kopie a pre laika na nerozoznanie od originalu, tam uz pytali 200-500 evri, samozrejme ak by sa niekto pustil do zjednavania, tak polovica dole. kazde jedny v samostatnom stojanceku, pekne za sklom. mal tam typek breitlingy, hubloty, iwc, pateky, vacherony, jlc, ale aj rw, seika, rado, u-boaty atd... mal som akurat na ruke stajny a hned sa typek spytal ze ci su to iwc, ja ze nie, ze neznama nemecka znacka. ale vyznal sa trochu, lebo vedel ze su to pilotky a ze si nechcem nejake elegantne, ze ani znalec nerozozna od originalu (pacilo sa mi ze sa nesnazil hrat na origo), tak som si poskusal nejake pateky, vacherony a tak... aj som skusil natiahnut strojcek, celkom fajn mechanika slo to uplne lahucko, ba az prijemnejsie ako moje stajny :mrgreen: chlapik sa dusoval ze tam maju zafir (otazka pre znalych - je mozne ze je tam zafir na fejkoch ??)... mne ako laikovi sa mi pozdavali, fakt pekne do detailu prepracovane hodinky, ciferniky, puzdro, vsetko tip top. jedine na remienkoch bolo badat, ze nic moc... fajn zazitok, taka ta tajna navsteva druhej strany barikady. skoda ze som nemal odvahu vytiahnut fotak a cvaknut mu to tam :rouge:
    kazdopadne turecko odporucam ako hodinkovu krajinu, v hoteli mal kazdy druhy casnik hubloty o rozmeroch krabicky od cigariet alebo vysoko elegantne a este vyssie nalestene echt gold rolexky alebo vacherony... proste parada to sledovat :super: :mrgreen:

  • "misoo" wrote:

    chlapik sa dusoval ze tam maju zafir (otazka pre znalych - je mozne ze je tam zafir na fejkoch ??)...


    Bez problémov, aj s AR a trebárs Etou. Minerál od safíru rozoznáš, preto ak chceš dobrý fejk, chce to aj safír. Cena safíru nie je nejako extra závratná a pri fejkoch za x 100 € bude aj rentabilná.

  • Dokonca som čítal, že dokážu urobiť aj hologram v safíre, ktorý používa ako ochranný prvok Rolex. Nehovoriac o tom, že dokážu vyrobiť kópie všetkých bežných strojčekov, Eta, Unitas, Valjoux, dokonca upraviť subciférniky, ak predloha nemá štandardné rozloženie ako Valjouxu. :berk1: Hrôza des.
    Čo sa týka tureckých fejkov, ja som videl iba také do 100€, tie rozoznateľné boli, ak si dobre poznal predlohu, inak ťažko ...

  • co sa tyka rozoznatelnosti, tak nepoznam nejako dokonale ziadne originaly co tam mali, takze som to nemyslel az tak ze keby som ich drzal obe v ruke, tak nevidim rozdiel. skor tak, ze ked som tie fejky drzal v ruke, tak posobili velmi kvalitnym dojmom, napr. iwc portuguese http://www.iwc.com/en/collection/portuguese/IW5044/ boli uplne nadherne, normalne keby mi ich dali do ruky v origos iwc obchode, tak ani na sekundu nepochybujem ze niesu original. mozno mali povedzme subcifernik na opacnej strane, ale toto neviem. samozrejme namiesto turba bola len ta klasicka pruzinka, no vyzeralo to uplne prirodzene :) ale vypracovanie ciferniku a puzdra bolo nazivo rovnake ako na fotkach z ofiko stranky iwc.
    a vsimol som si, ze tie co ukazovali fazy mesiaca, tak mali namiesto mesiaca hviezdicky :mrgreen:

    obchodnik: jj ked budem mat fotky od kamosa, dodame ;)

  • "misoo" wrote:

    samozrejme namiesto turba bola len ta klasicka pruzinka, no vyzeralo to uplne prirodzene :) ale vypracovanie ciferniku a puzdra bolo nazivo rovnake ako na fotkach z ofiko stranky iwc.


    Tak to neboli veľmi vierohodne fejky, kto sa v hodinkách vyzná, ten to zbadá letmým pohľadom. Inak z týchto by sa dobrý fejk robil naozaj ťažko, aj keď rašej šikmoočkov nepodceňujem, keď vedia urobiť fejk neviditeľnej stíhačky :mrgreen:

  • Tak také fejky mi "až tak veľmi" nevadia (samozrejme, že mi vadia, ale tak vždy si o nositeľovi pomyslím svoje a idem ďalej). Ale také, čo človek nerozozná :pendu: .

  • Foto z nedelneho vyletu na rozhladnu Velka Homola 709m.n.m.

    Images

    Breitling Avenger Seawolf Chrono
    Steinhart Ocean One Black
    Marathon GSAR
    Casio GW-9200-1 "Riseman"

    Casio GW-9400-1 "Rangeman"

    Vostok-Europe AN-225 MRIYA
    Prim Sport 1, Prim Sport 2

    • Official Post
    "Spen" wrote:

    Tak také fejky mi "až tak veľmi" nevadia (samozrejme, že mi vadia, ale tak vždy si o nositeľovi pomyslím svoje a idem ďalej). Ale také, čo človek nerozozná :pendu: .


    nuz hold aj keby boli originaly, tak take big piloty na vychrtlom barmanovi s briadkou a ulizanymi vlasami nebudu vyzerat nikdy dobre... :mrgreen: na urcite hodinky musi clovek nielen mat, ale aj dozriet, ci uz vekom, celkomym vzhladom, oblecenim atd... :) pre mna je ludi co si mozu nasadit akekolvek hodinky velmi malo, typicky priklad takeho cloveka je george clooney, proste starsi typek s elegantno-drsnym vzhladom, na nom si viem predstavit od g-ciek, cez omegy, iwc az po patek (v obleku, koseli samo) :)

    no nic, dorazili zaprasene fotecky zo stvorkoliek... toz paci sa, eat my dust !! ::d

    PS: Zizi - pekne primky :super: